Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Palio 1.4 pb+lpg falujące obroty i brak mocy

05 Apr 2011 13:30 2390 3
 • Level 9  
  Opisze na początku całe story;) Jadę z prędkością dzwięku 20km/h swoim palio a tu szarpnięcie potem strzał w katalizatorze, kolejny strzał i stop. Wtoczyłem się przed garaż wykręciłem świece, jedna czarna więc wymieniłem wszystkie bo . Lepiej...Ale auto dalej szarpało. Wymieniłem przewody WN i wyczyściłem gniazda w cewkach. Silnik wszedł na szatańskie obroty, wyregulowałem i prawie wszystko OK. Ale mam wrażenie, że po przekroczeniu jakiś 4 tysięcy obrotów traci moc a na wolnych obrotach nieznacznie faluje. Lepiej widać to na benzynie. Obroty zwiększają się po czym natychmiast opadają. Nie wiem na co zwrócić uwagę. Instalacja gazowa to Lavato. Silnik 1.4 rocznik 98. Spalanie gazu chyba w normie czyli mniej jak 10litrów. Musiałem spawać dziurę w wybebeszonym przez poprzedniego właściciela katalizatorze i nie ma w nim sondy. Być może jest gdzieś wcześniej na kolektorze. Na co zwrócić owagę?

  Pozdrawiam
 • TermopastyTermopasty
 • Level 42  
  Pierwsze , to na opisywanie zagadnienia , drugie ; czy coś sprawdziłeś , ciśnienie paliwa , czujnik temp. silnika? czy tylko ; zmiana przewodów WN i jakieś czyszczenie gniazd w cewkach? Nawet nie wiesz gdzie jest sonda lambda. To dział elektryka i elektronika samochodowa!!!
 • TermopastyTermopasty
 • Level 9  
  Tak szczerze to znam się na mechanice i elektryce jak świnia na gwiazdach ;) Niestety samochód musi mnie zawieźć wcześnie rano do pracy gdzie jestem do nocy a weekendy to studia itp...Mechanicy kazali zostawić samochód do diagnozy a na szybki serwis gdzieś w autoryzowanej stacji mnie nie stać. Dlatego wczoraj zabrałem się z instrukcją obsługi za przepustnicę. Wyczyściłem i wymyłem wszystko łącznie z silnikiem krokowym. Potem Wyciąłem kawałek pękniętej rury gumowej, która do przepusnicy doprowadza powietrze z filtra. Problemy na razie ustały.
 • Level 42  
  Gratulacje - oby tak dalej!