Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic ? Tuner SD Toya ? Kabel antenowy ? buczy głośniki

kofaniutki_misio 05 Kwi 2011 17:50 2191 3
  • #1 05 Kwi 2011 17:50
    kofaniutki_misio
    Poziom 7  

Witam,

Wiem wiem, ten wątek był poruszany wielokrotnie. Czytałem :)

wysnułem wnioski że powinienem kupic separator galwaniczny.
    Ale... nurtuje mnie jedno pytanie.

Czy w moim przypadku nie wystarczy odłączyć kabla masy w EURO?

TV jest podpięty kablem Euro do dekodera. Dekoder jest podłączony do sieci wtyczką bez uziemienia. Do dekodera podłączona jest oczywiście kablówka.

Gdy wypnę kablówkę, i zostawię tylko dekoder -> euro -> TV nie buczy :)
    Gdy podłączę kablówkę bezpośrednio do TV (pomijając dekoder) też nie buczy, ale sygnał analogowy, nie cyfrowy więc tak nie może zostać.

A teraz teoria. Gdybym rozłożył wtyczkę Euro, i przeciął kabel łączący obudowy wtyczek, czy by to pomogło? A zakładając ze tak, czy są jakieś skutki uboczne?

pozdrawiam.

0 3
  • #2 05 Kwi 2011 18:07
    irekr
    Moderator

Oczywiście że będą: jeszcze większy brum.....

Będzie zarówno buczeć jak i na ekranie będziesz miał poziome pasy a obraz może być nieczytelny.
    Pomijam to ze mas w kablu EURO jest kilka, dobre mają aż kilka "mas" a do tego oplot całego kabla to oddzielna masa....
    http://pl.wikipedia.org/wiki/SCART

Jeżeli dekoder ma wyjście sygnałowe do odbioru analogowego to podłącz ten kabel i przydźwięk powinien ustąpić.
    Albo połącz masy telewizora z masą dekodera. Grubym przewodem....

0
  • #3 05 Kwi 2011 18:09
    mihal2002
    Poziom 43  

kofaniutki_misio napisał:
    Gdybym rozłożył wtyczkę Euro, i przeciął kabel łączący obudowy wtyczek, czy by to pomogło? A zakładając ze tak, czy są jakieś skutki uboczne?

To wykonaj zamysł i napisz co stwierdziłeś.:D

0
  • #4 05 Kwi 2011 18:16
    kofaniutki_misio
    Poziom 7  

irekr, wtyczka z TV jest oczywiście nierozbieralna. Wiec chyba zostanę przy kupnie tego separatora.

Co do próby odłączenia masy EURO, to i tak spróbuje :) kabel mnie kosztował 7 zł, nie szkoda mi go.

A trudno dostać ten separator? Bo jak tak to od razu zamówię na necie. Widziałem po 25 zł

pozdrawiam. Dzięki

Moderowany przez Pablo1964:

Regulamin p.10.11. Link usunąłem.

0
  Szukaj w 5mln produktów