Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lublin 3 olej silnikowy w zbiorniku paliwa

05 Kwi 2011 18:54 3569 4
 • Poziom 39  
  Jak w temacie
  Silnik popchał 3 stany oleju do zbiornika (wylewało się korkiem) - diagnoza: oringi na sekcjach. Zamontowano pompę wtryskową po zregenerowaniu i dalej to samo. szukając przyczyny podłączyliśmy bańkę z paliwem w celach obserwacji kiedy się paliwo z olejem zmiesza (nie było jakiegoś wyraźnego efektu) i żeby go zgasić zacisnęliśmy wężyk zasilający. Ku naszemu zdziwieniu silnik wcale nie zgasł (przez około 5 min) więc w celu dalszego eksperymentu wężyk został zatkany a silnik nadal pracował przez jakieś pół godz. W celu zgaszenia wężyk został odetkany i jak łatwo się domyślić pompa się zapowietrzyła i tym sposobem zgasł.
  Wiadomo że w tej sytuacji chodził na oleju z silnika, tylko jakim cudem. Silnik nie dzwonił, nie rozbiegał się, reagował na gaz tak jakby pracował poprawnie na ropce ze zbiornika.
  Poprawność uszczelnienia sekcji sprawdzaliśmy robiąc podciśnienie w górnej części pompy - wprawdzie bez wakumetru ale wężyk przyklejony do języka trzymał się ponad minutę aż nie został odklejony.
  Dodam jeszcze że cały stan oleju potrafi się przelać do zbiornika przez 15-20 km drogi.
  Po mojemu wypracowane sekcje są przyczyną.
  Jestem ciekaw waszych opinii.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 31  
  kwok napisał:
  oringi na sekcjach

  Czyli pompa rzędowa. Sprawdź mechaniczną pompę podającą. A potem sprawdź kompresję.
 • Poziom 39  
  Pompa podająca jest ok, kompresja też raczej ok bo nie ma problemu z rozruchem (nie mam w tej chwili możliwości pomiaru komprechy), a po co mam ją sprawdzić? Sory ale nie widzę związku.
 • Poziom 31  
  Przy pompie rzędowej olej silnikowy może przedostać się do ropy tylko w dwóch miejscach. Pierwsze to sekcjami od tyłu, ale jest to mało prawdopodobne. Pozostaje pompka zasilająca. A słaba kompresja ułatwia to.
 • Poziom 39  
  Wyjaśniam
  Pompa oczywiście przechodzona bo jeśli chodził na zaciśniętym wężyku zasilającym to chodził na oleju z silnika więc jednak ssie olej tyłem sekcji.
  Zapowietrzenie skutkuje zgaśnięciem silnika.
  Pompka zasilająca w najlepszym porządku.
  Doszliśmy do wniosku że smok (sitko) w baku jest zap.... albo filtr paliwa.
  Filtr paliwa wymieniony + czyszczenie baku i Żuczek śmiga.
  Dzięki za zainteresowanie i pozdowionka.