Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o amplitunery- wyjscia audio

Gelog 02 Lis 2004 21:07 762 2
  • #1 02 Lis 2004 21:07
    Gelog
    Poziom 13  

Chciałem kupić amplituner i mam zamiar podłączyć do niego zewnętrzny wzmacniacz ( końcówke mocy firmy ADS)- a własciwie to dwie takie końcówki. Jedna bedzie zasilała kolumny a druga subbas. (nagłośnienie pubu) i mam w związku z tym pytanie czy popularne amplitunery maja wyjscia liniowe z przedwzmacniacza ?? (chodzi mi o stereo) i czy mozna je wykorzystać bez wzgledu na to z jakiego żrodła bedzie dostarczany dźwięk do amplitunera?? wiem ze sa takie wyjscia służące do przegrywania ale nie wiem czy będą dla mnie odpowiednie..

0 2
  • #2 02 Lis 2004 21:14
    .Wiśnia
    Poziom 28  

jasne ze dobrze mowisz wyjscia sa w wieszosci amplitunerow... popytaj w sklepie a ci powiedza ktory posiada takowe.... na subwoofer jest zazwyczaj specjalne wyjscie tzw.Preout z odcieciem 200/150/100/80Hz itp itd co do zrodła sygnału tak.. bedzie niezaleznie od wyscia czyli jak podasz radio to bedzie radio jak podasz cd to bedzie cd
    Powodzenia

0
  • #3 02 Lis 2004 22:23
    irek2
    Poziom 40  

Wyjscie na subwofer na pewno jest. Ale wyjscia na oddzielne koncowki mocy maja tylko lepsze amplitunery. Tych wyjsc jest tyle ilo kanalowy jest amplituner wiec moze byc ich 6 a nawet 8! Na pewno amplituner ma wejscie wielokanalowe.

0