Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku 7.1 w Windows 7

dubbeat 05 Kwi 2011 19:17 3072 5
  • #1 05 Kwi 2011 19:17
    dubbeat
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Jestem nowy na forum wiec chciałbym wszystkich przywitać i jednocześnie proszę o wyrozumiałość. Zaznaczam że przekopałem już masę wiadomości na temat problemów podobnych do mojego i mimo długotrwałych starań, problem ten nadal pozostaje nie rozwiązany.

Mój problem wygląda następująco. Karta dźwiękowa nie odtwarza dźwięku 7.1 w Windows 7. Jestem Dj'em i wydaje mi sie ze znam sie na sprzecie audio, dotychczas nie mialem problemów z konfiguracją dzwięku w żdym z programów muzycznych z których korzystałem dotychczas na Windows Xp. Tym razem walczę od tygodnia z brakiem wyjscia sygnału na pozostałe kanały, 2 przednie i subwoofer działają. Mam najnowsze sterowniki Realtek, i przy testowaniu glośników w panelu sterowania karty dzwiekowej, wszystkie głośniki działają, przy odtwarzaniu muzyki w mp3, juz nie... Instalowałem również różne wersje systemu windows 7 32bit i 64bit, i na każdym z nich problem wygląda identycznie, na xp działa wszystko aczkolwiek zależy mi na Win 7. Instalowałem również kodeki typu K-litle codec pack, AC97, wiec prosze o inne pomysły. Sprawdzałem wszystkie możliwe ustawienia karty dziękowej, bez rezultatu, dlatego proszę o pomoc.

Mój sprzęt to:
    Płyta główna- Gigabyte GA-M52L- S3
    procesor- AMD Athlon 5000+ Dual core X2
    grafika ATI Radeon HD 3700
    2 Gb RAM

• #2 05 Kwi 2011 19:42
    Radysh
    Poziom 27  

Karta dźwiękowa Realtek... Znaczy, zintegrowana z komputerem?

Rozumiem, że komputer ma wyłącznie odtwarzać dźwięk stereo na pozostałych kanałach, niech kolega sięgnie po program foobar2000 (wtyczka Channel Mixer).Pozwoli on na rozesłanie ścieżki stereo do wszystkich głośników (klonowanie lub surround).
    Jeśli jest to materiał video, polecam KMPlayer. Potrafi zrobić dokładnie to samo z materiałem video ze ścieżką audio stereo/mono.

Oczywiście oby dwa programy nie integrują w nagrania wielokanałowe i przepuszczają je w trybie direct, jeśli taka jest wola użytkownika.

• #3 05 Kwi 2011 19:58
    dubbeat
    Poziom 2  

Tak, jest to karta zintegrowana z płytą główną. Nasuwa mi się jedno pytanie, czy ta wtyczka z programu foobar2000 będzie działać tylko przy odtważaniu muzyki w tym programie? czy także w innych programach muzycznych? Chodzi mi o to że w windows Xp gdy odtwarzałem muzyke w Winampie, po ustawieniu wtyczek wyjsciowych, muzyka byla na wszystkich głosnikach, a w programi Traktor Dj Studio wystarczyło ustawić poszczególne kanały i dzwięk także był na wszystkich glośnikach, dlatego zależy mi na tym żeby wszystkie programy niezależnie od siebie potrafiły kożystać ze wszystkich kanałów (wyjść na poszczególne glośniki)

Oczywiście dzięki serdeczne za poradę, z pewnoscią wypróbuję ten sposob, aczkolwiek zaczekam jeszcze na kilka innych wskazówek gdyż musiałem tymczasowo wrócic do systemu Xp i żeby przetestowac ten sposób musze wgrać znów Windows 7.. :/ moze to wydawac sie bez sensu ale taka byla koniecznosc..

w takim razie czy ma ktos jeszcze jakiś pomysł który bede mógł przetestować?

• #4 05 Kwi 2011 20:37
    Radysh
    Poziom 27  

Witam ponownie.

foobar tylko odtworzy dźwięk na wielu kanałach.
    Programu Traktor Dj Studio nie widziałem, ale podejrzewam, że potrafi obsłużyć wszystkie fizyczne wyjścia łącznie z miksowaniem wielu ścieżek.

Domyślnie, w sterowniku Realtek jest opcja miksowania dźwięku ale działa ona beznadziejnie (miksuje stereo na wszystkie kanały z niezamierzonym efektem "bulgotania" w Centralnym oraz tyłach i bocznych) . Żeby z niej skorzystać, wystarczy zainstalować właściwy sterownik. Tu znowuż potrzebna jest pełna specyfikacja płyty gł. kolegi, co by odpowiedni sterownik dobrać (i oczywiście rodzaj systemu - Win7 32bit/64).

PS. Radziłbym zostać w tym wypadku przy XP. Dużo łatwiej zarządzać dźwiękiem i efektami. :)

• #5 05 Kwi 2011 21:28
    dubbeat
    Poziom 2  

okej, w takim razie poświęcę resztki cierpliwości i wrzuce jeszcze raz win 7 i spróbuje jeszcze coś zdziałać. Jesli sie nie uda to bezpowrotnie wyj.... win 7 w kosmos.. :)

Wielkie dzięki Radysh za ostanią deskę ratunku.

Pozdrawiam!

• #6 31 Maj 2011 00:05
    buckya
    Poziom 2  

Witam
    Nie wiem czy to rozwiązanie Ci pomoże ale spróbuj zrobić tak
    W win 7 wejdź w Panel sterowania-dźwięk-głośnik-właściwości-enhacements(u mnie nie tłumaczone)-Enable speaker Fill.
    Zaznaczenie tego pozwoliło mi uzyskać kwadro w całym systemie, więc powinno też zadziałać przy 7.1.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo