Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HK Lucas Smart na wesela do 100 osób - śmiech na sali czy do rozważenia?

Audio Lama 15 Kwi 2011 16:08 24575 112
  • #31 15 Kwi 2011 16:08
    Audio Lama
    Poziom 10  

2 x MS8 i 1 x BTR112:

HK Lucas Smart na wesela do 100 osób - śmiech na sali czy do rozważenia?

na dniach ma się pojawić na stronie oferta wersji aktywnej, cena to 8990 zł. Info z NAW.

• #32 18 Kwi 2011 11:34
    Audio Lama
    Poziom 10  

Byłem, niestety trochę spóźniony, więc nie słyszałem całego porównania.
    Ale to co zdążyłem usłyszeć, to było trochę inaczej niż się spodziewałem. Spontan i żywioł totalny, raz grał jeden komplet, za chwilę inny z inną muzą. Muza leciała od kogoś z telefonu w formacie mp3 (zapewniał, że to 320 kbps, ale szczerze w to wątpiłem, ktoś jeszcze napisał, że część to były nagrania koncertowe... :)). Jakieś tam głośniki nie hulały, zestaw który mnie interesował, czyli 2xMS8 i 1xBTR112 z jakichś tam przyczyn nie grał pełną mocą, jak stwierdził właściciel NAW. Udało mi się na chwilę podłączyć do bazowego stołu swój gramofon i puścić kilka winyli, ale na nic się to zdało - po prostu je usłyszałem, wszystko ładnie grało, ekstra. Ale żebym miał jakiekolwiek porównanie, to nic z tego. Z drugiej strony przecież zrozumiałe i oczywiste, że to nie była impreza dedykowana dla mnie :) i nie mogłem się podpiąć na 2 godziny sam do wszystkiego.

A jeśli chodzi o jakość brzmienia z NAW, no to rzecz jasna wszystko było super elegancko, aczkolwiek nie padłem na kolana i kopara również została na miejscu, a trochę nagłośnień słyszałem. Poza tym było to na dworze, a docelowo przecież będę grał w pomieszczeniach, więc tak to wolę odsłuchać.

Czyli przede mną jednak długie podróże po salonach z nagłośnieniami i słuchanie i słuchanie i słuchanie...

I coś mi się wydaje, że jednak jeszcze teraz nie wydam jeszcze kilkunastu tysięcy na te graty, tylko max kilka. A umówmy się - eminence, celestiony, beymy - to jest dla ludzi i z tego można grać dla ludzi i się gra dla ludzi i nikt nie przyszedł i nie powiedział "panie, zrób pan coś, bo nikt nie rozumie, co pan do nas śpiewa" :).

Tak jak pisałem w jednym ze swoich postów - graliśmy na weselu, na którym podpięliśmy się z naszym ADS-em 1100 do 4 sztuk Alphardów 335X zainstalowanych po rogach sali w lokalu. Zero subwooferów. I jak dla mnie i kilku innych osób, muzyka brzmiała doskonale, mikrofon, dynamika całości super, a zapasu mocy i basu było jeszcze dużo. Oczywiście też nie miałem porównania.

A tutaj gorące doznania innych, jeśli jeszcze ktoś nie namierzył:

http://estradowiec.pl/forum/viewtopic.php?t=6...tart=540&sid=5750c7d2ddef9c76cdc8b77f8753742c

Pozdr.

• #33 18 Kwi 2011 17:05
    DjMapet
    Poziom 43  

W takim razie co - zamierzasz kupić Alphard-y 335x? Co prawda w tym przedziale cenowym nie brzmią najgorzej, ale ja nie odważył bym się grać na nich, choćby ze względy na stres że w każdej chwili może coś pieprznąć. Poza tym, nie są zbyt mobilne.
    Eminence, Celestion, Beyma to uznane marki i z ich przetworników korzystają najlepsze firmy pro-audio.

Co do linku - czytając "relacje" uczestników, nie dziwię się że nie miałeś szansy przetestować tego co chciałeś :-).

Pozdrawiam.

• #34 18 Kwi 2011 18:57
    Audio Lama
    Poziom 10  

Nie no, nie kupię Alphardów :). To tylko porównanie, że dostateczne (jak dla mnie i kilku mi znanych osób) brzmienie można uzyskać z jednych z najtańszych przetworników i niekoniecznie trzeba się ładować w sprzęt za 15 czy 20 kpln. Oczywiście z całym Szacunkiem przez duże S dla sprzętu topowej marki, bo jakość czy niezawodność są tam niekwestionowane i stres w związku z tym wyzerowany.

A ja w tych swoich poszukiwaniach natrafiłem na aktywny LD Systems Dave 12 G2. Kilku użytkowników napisało mi trochę pochlebnych opinii, z opisaniem również wad. Okazuje się że bez problemu jest dostępny u co drugiego dystrybutora, nie tak jak HK LUCAS Smart czy inne LUCASY, także na pewno bez problemu go sobie odsłucham. Bas to 300 W rms, satelita 100 W rms. Kosztuje ok 2500 zł, więc za 5000 miałbym 2 basy i 4 satelity - kwadrofonia elegancka, przy niewysilonym sprzęcie cały parkiet jest pokryty czystym brzmieniem, a uszy słuchaczy pozostają niezwiędnięte :). A przy biesiadzie z akordeonem przekręcam 1 lub 2 satelity na stoły i z głowy. A w klubie 1 satelita na dejotów i odsłuch też z głowy. Ci co słuchali Dave 12 i 15 twierdzą, że brzmienie ma lepsze od LDM, a nie płaci się tu za markę jak np. w HK (pomijając fakt, że w Smarcie, który mnie interesuje, driver to piezak). Pytanie tylko, jak to naprawdę brzmi, bo za darmo to jakości raczej nie ma. Na pytanie do producenta, jakie głośniki są tam instalowane, dostałem odpowiedź, że to niemarkowane produkty oem, zamawiane do instalacji tylko w LD Systems. Nawiasem mówiąc, odpowiedź dostałem z adresu @adamhall.com...

Tak więc w najbliższym czasie posłucham sobie trochę tych gratów i to jest chyba najlepsza rada dla każdego szukającego nagłośnienia - każdy sobie oceni, wiedząc przy tym ile jest w stanie wydać. Aczkolwiek gdyby nie Elka, to laicy pogubiliby się w tych wszystkich markach i mogli polegać tylko na sprzedawcach, którzy często muszą sprzedać coś, co zalega. A dzięki ludziom z forum taki ktoś jak ja już nie jest laikiem i zna opinie dziesiątek użytkowników danych marek.

I dam znać oczywiście, co pakupiłem :).

P.S. Jeszcze trochę i nauczę się pisać krótkie posty... :)

• #36 19 Kwi 2011 21:22
    hirogen
    Poziom 33  

A nie rozważałeś czasem zakup aktywnych paczek plastików na 12" głośnikach konkretnie chodzi mi o RCF ART712A paczka gra że kopara opada przy tym jest dość lekka (17kg) no tylko że kosztuje koło 1000euro/szt ale jest tez słabszy tańszy art 312. Miałem okazje odsłuchać obie i byłem pod wielkim wrażeniem 712tek

• #37 20 Kwi 2011 11:08
    kovallo
    Poziom 11  

FBT ProMaxX 12A kosztuje 2990 w detalu. A można jeszcze negocjować ze sprzedawcą.

• #38 21 Kwi 2011 23:36
    Audio Lama
    Poziom 10  

Ark Seven napisał:

A ile chcesz za niego? :)

No zestaw fajny, ciekawe tylko jakie jest brzmienie bezpośrednio od Thomanna. Cenowo po odjęciu akcesoriów z zestawu i 1 basu wychodzi niewiele drożej od Dave 12 G2, a mocy więcej o 50 W na górze i dole. Wysyłka bezpośrednio od producenta gratis. Oczywiście odsłuch w Polsce pewnie nie możliwy, cudem trzeba byłoby to znaleźć. A do Treppendorfu mam 1000 km, to trochę daleko... :)

Ale jeśli jakość jest jak wzmacniacze T.Amp, to chyba warto.

hirogen napisał:
    A nie rozważałeś czasem zakup aktywnych paczek plastików na 12" głośnikach konkretnie chodzi mi o RCF ART712A

Też gdzieś słyszałem RCF-a, nie pamiętam jaki model, ale marka została w pamięci, bo moje wrażenia były takie, jakbym słuchał najlepszego domowego audio - cyki cykały jak świerszczyki, cała reszta pasma po prostu koncertowa czytelność.

Tylko jedno małe ale - cena :(.

P.S. Hirogen - Ty to ten z dnb.pl? :)

kovallo napisał:
    FBT ProMaxX 12A kosztuje 2990 w detalu. A można jeszcze negocjować ze sprzedawcą.

I tutaj też cena - komplet 2.2 podchodzi pewnie spokojnie pod 11-12 kpln.

A 2 komplety LD Systems Dave 12 G2 mam za 5 kpln i wychodzi mi z tego zestaw 4.2. Dyskutować można teraz tylko nad jakością.

A 1 komplet The Box zamieszczony wyżej, z kablami, teleskopami i pokrowcami wychodzi 4,444 kpln, do tego jak się dorzuci dodatkowe 2 satelity i końcówkę do nich to też wyjdzie pewnie nie więcej niż 6 kpln. Chyba że wzmacniacz ma opcję podłączenia 2 satelit na stronę, to wtedy obyłoby się nawet bez dodatkowej końcówki.

A najpierw to trzeba dotację dostać, a tu kolejna przeszkoda - listy intencyjne... :)

• #39 22 Kwi 2011 11:14
    hirogen
    Poziom 33  

Nie na dnb.pl nie ma mnie ale można mnie spotkać na forach poligraficznych :
    )
    A z RCFami chodziło mi o to żeby system 2.0 zrobić bo na pewno mocy Ci wystarczy jedna art712a kosztuje jakies 4000zł tyle co ten hk a na pewno 2 lukasy kontra 2 as712 lukasy wymiękają

• #40 08 Cze 2011 12:13
    Audio Lama
    Poziom 10  

No i kasa jest :)

I do tego powoli zapominam o rozwiązaniu 2 x 2.1 i skłaniam się ku 2.0 na początek w jakimś lepszym wykonaniu niż LD Systems Dave czy T.Box Achat Entertainer (i Alphard... :)). A jak zajdzie potrzeba na więcej basu, to na razie wynajmowane, z czasem oczywiście będzie zakup swoich własnych.

Co byście powiedzieli na 2 sztuki QSC K12 na początek? Na małe imprezy do 100 osób na parkiecie przy 50% głośności podobno robią miazgę, basem też ładnie walą. Do tego może na odsłuch przy biesiadzie przy stołach dodatkowo jedna sztuka K8.

Cena K12 za sztukę to ok 3600 zł. Na www.djforums.com niesamowicie się zachwycają tą serią. W porównaniu do RCF ART 712A mają driver 1,75" oraz większe możliwości podłączania źródeł dźwięku, miksowania, przesyłania dalej...

Myślicie, że to dobra opcja? W tej cenie znajdzie się coś porównywalnego z RCF, FBT, JBL, Mackie, EV?...

• #41 01 Lip 2011 17:43
    krzysztofix8700
    Poziom 9  

Witam,
    Ja słyszałem osobiście zestaw Bose na weselichu gości było nie więcej niż 130 osób i grało to naprawdę przyzwoicie poza tym zestaw tej firmy można postawić za siebie i służy również jako odsłuch posiada moduł basowy. Waga jest naprawdę niska można poczytać na stronce mają różne zestawy. Jeśli cena nie jest aż tak istotna, a waga i mobilność tak, to ten zestaw na pewno można brać pod uwagę..
    http://www.bose.pl/l1/
    Polecam również produkty firmy KME mają tam też różne zestawy mobilne. Słyszałem zestaw estradowy i jeśli chodzi o brzmienie np. wokalu to jest u mnie na pierwszym miejscu lP.S. Nie wiem, czy w każdej serii ale montują tam głośniki firmy SICA, Jakbym zmieniał sprzęt, to kupiłbym KME brzmieniowo super\ Jak na razie:)
    http://www.thomann.de/pl/kme_aktywne_zestawy_...owe.html?sid=20b47d68fb551d989bbba75f4dad2029
    pozdrawiam

• #42 01 Lip 2011 19:45
    amelx
    Poziom 16  

Ciekawe ile ten KME waży , jeśli taki mobilny , a cena! .

Do mobilnych to można zaliczyć BOSE , i to na pierwszym miejscu ,, sam miałem chrapkę na ten system ale narazie cena troszkę mnie powaliła i zostałem przy JBL-u..

• #43 01 Lip 2011 21:04
    hirogen
    Poziom 33  

Sub KME VSS15 waży 27 kilo sporo jak tutaj.

• #44 01 Lip 2011 21:36
    amelx
    Poziom 16  

Nie no,, 27kg na basik nie jest tak tragicznie :D ,, a więc może być ogólnie mobilny . Mój JBL waży niby 35 kg (w aktiv) i uważam że lekki , a tu :idea::idea:

Zwracam honor:cry::cry: .

• #45 01 Lip 2011 22:51
    Audio Lama
    Poziom 10  

amelx napisał:
    Do mobilnych to można zaliczyć BOSE , i to na pierwszym miejscu ,, sam miałem chrapkę na ten system ale narazie cena troszkę mnie powaliła i zostałem przy JBL-u..

No właśnie cena Bose też za duża niestety jak dla mnie...

Ale powiem, że z niecierpliwością czekam, aż pojawi się LD Systems Wave 28, czyli ich wizja Micro Line Array. Pod koniec lipca handlowcy z Adama Halla będą go mieli do testów, a że krążą po Polsce non stop, więc również ich zaproszę do siebie na odsłuch.

Piszę że "również", bo już była u mnie panienka z AH z zestawem LD Systems Dave 12 G2. Mówcie i piszcie sobie co chcecie, że China, że głośniki niefirmowe oem z logo Adam Hall, że jak na 2500 zł to musi być szit...

Odsłuchiwałem to przez jakąś godzinę na wszelakich weselnych klimatach, plus do tego drum'n'bass i dubstep, czyli tam gdzie bas się pojawia i trwa :). Sala jakieś 15 na 10 metrów, wchodzi tam spokojnie 100 osób jak nie więcej. Kopara mi po prostu opadła od jakości i natężenia dźwięku. Przy podejściu pod 100% mocy darły się oczywiście i już były zniekształcenia, głównie na satelitach, ale bas nawet przez chwilę nie pierdnął tylko grał swoje. Ale wystarczyło zdjąć na 70-80% mocy i jakość dźwięku była po prostu wyśmienita, nic więcej na wesele nie potrzeba. 2 takie zestawy i 150 osób na parkiecie (czyli wesele na ponad 200 osób) jest ogarnięte przy głośności ok. 70% z czystym dźwiękiem, na sali piękne kwadro (4 satelity z 2 basami). Zastanawiam się tylko nad Dave 15, bo jednak to zawsze głośniej zagra i niżej zejdzie, zwłaszcza że jest potrzeba na klubowe imprezy. Na szczęście też niedługo przyjedzie prosto do mnie do lokalu na odsłuch, a jak dobrze pójdzie, to zostanie na kilka dni do testów - wielki ukłon w stronę handlowców z Adasia Hola :).

A jaram się tymi zestawami Dave z LD Systems tym bardziej, że parę dni temu odsłuchiwałem QSC 2 x K12 + 1 x KSub (który to zestaw nie dawał mi spać, bo tak się nim podniecają niektórzy), Cervin Vega 2 x 8"+8" i 1 x dół na 15" i JBL 2 x PRX 615 M. Przy QSC i CV też mi kopara opadła, ale niestety negatywnie - zestaw 2+1 kosztuje ponad 11 tysi, a brzmienie bez żadnej rewelacji, a w górkach wręcz Tonsile moje pokojowe tak kiedyś grały :). JBL grał pięknie, ale to w 15" jest, więc samemu na statyw zarzucić to katorga.

A tym bardziej podjarka LD Systems, bo zakup będzie bezpośrednio z Adam Hall, a mając NIP EU nie płaci się ani VAT-u niemieckiego, ani polskiego. Więc cena jeszcze idzie w dół o ok. 20%. Więc za cenę ok 2000 zł za Dave 12 czy 2800 zł za Dave 15 to rewelacja.

Sprawdza się stety/niestety racja - coś, co wydaje dźwięk, trzeba przed zakupem posłuchać :).

• #46 02 Lip 2011 17:56
    krzysztofix8700
    Poziom 9  

amelx napisał:
    Ciekawe ile ten KME waży , jeśli taki mobilny , a cena! .

Co do wagi, to masz trochę racji, bo przekroczyłem normę wagi suba w tym temacie o 7 kg, dla jednego może, to być za dużo, choć ja uważam, że ten sub aktywny napędzający również nadstawki i tak nie waży wiele.
    Co do ceny, to chyba nie było wyznacznika w temacie ale wiadomo każdy chce najtaniej i najlepiej, jak ktoś nie ma kasy, to szuka tanio i najlepiej w danym przedziale cenowym do danych parametrów i cech, właściwości produktu.
    Podsumowując Produkty KME,(przynajmniej te które słyszałem:>), to naprawdę wysoka jakość za którą trzeba zapłacić ale, czy za dużo porównując stosunek jakości do ceny.... Kwestia uznania. Ja uważam, że sprzęt ten brzmi profesjonalnie.

• #47 04 Lip 2011 22:43
    sajkamil
    Poziom 14  

Tu mamy do czynienia z HK Audio czyli moim zdaniem bardzo dobrej klasy marka, kolega używa podobnego zestawu od PolAudio, ja osobiście miałem do czynienia z czymś takim produkowanym przez IMG Stageline i muszę przyznać ze bardzo dobrze to sobie radzi, jednak doradzał bym podobny zestawik ale nieco większy, mi już 5 kg nie zrobiło by różnicy a słuchaczom troszkę większa membrana myślę ze tak:)

• #48 21 Lip 2011 20:43
    Cipun1
    Poziom 12  

Rozumiem, że nie jest to temat o Bose ale jak na razie czytam i szukam, a ten zestaw L1 wypada ciekawie, słyszałem, że znaczące gwiazdy chętnie na tym występują. Jednak te gabaryty (wszystkich zestawów tutaj wspomnianych) jakoś mnie niepokoją. Na 100 osób, no może ale sala na 200-250 już bym się chyba nie odważył. A wydając kilkanaście tysięcy chyba chciałbym załatwić i te mikro i większe imprezki. Będę chciał w tym tygodniu umówić się z przedstawicielem bose na testy, po odsłuchu przedstawię swoje odczucia.

• #49 22 Lip 2011 00:59
    DjMapet
    Poziom 43  

Przypadkiem - na chwilę - trafiłem na koncert Eleni ze swymi chłopakami. Grali na zestawie Bose (dwa słupki + dwa subiki. Brzmiało to klarownie i przejrzyście w całym paśmie. Koncert odbywał się w jednym z zabrzańskich kościołów w którym całe wnętrze (oprócz podłogi) jest wyłożone drewnem - chyba sklejką. Koncertowi przysłuchiwało się około 500 osób. Mimo iż stałem na końcu kościoła, słyszałem wszystko wyraźnie i wystarczająco głośno.

Pozdrawiam.

• #50 17 Sie 2011 00:32
    Audio Lama
    Poziom 10  

Temat zakupiony - 2 sztuki LD Systems Dave 12 G2.

Wczoraj zagrały na weselu na 130 osób. Jak dla mnie i zresztą paru innych osób brzmienie rewelacyjne, ściana dźwięku przy 2 sztukach wręcz ogromna, całe wesele grały może na 60% mocy. Czytelność i jakość dźwięku również zaskakująca, a grałem na generatorze szumów Behringera DJX 700, sygnale podawanym przez 3 metrowy kabel cinch-cinch no i oczywiście mp3 w zdecydowanej większości ze 128 kbps. Za kilka dni przychodzi Pioneer DJM 5000 i kable na XLR, więc będzie jeszcze lepiej, może mało zauważalnie, ale lepiej.

Mobilność prawie genialna, bo chciałem coś o wadze 20 kg. Tutaj bas waży 32,5 kg, ale z małym wysiłkiem sam spokojnie wniosę na piętro - uchwyty to kwadratowe otwory z każdą krawędzią wyprofilowaną po łuku, więc można sobie wrzucić na klatę dowolną stroną i wygodnie nieść. Aczkolwiek kręgosłup to główny czynnik i na dniach skończę do nich kejsy z kołami kroczącymi do jeżdżenia po schodach, no i dodatkowo też po to żeby się nie niszczyły i szczury w piwnicy nie szczały i nie jadły :). I druga kwestia mobilności - przy imprezach na 60-70 osób biorę jeden zestaw, który w zupełności wystarcza, nawet z nadmiarem.

A teraz cena - w naszych sklepach to ok 2500 zł. Ale wystarczyło kupić bezpośrednio w Adam Hall (w Polsce jest handlowiec) i cena z rabatem 1% przy moich zakupach, plus rabat 4% za szybką zapłatę przelewem, plus niemiecki VAT 19% wyniosła 473,88 Euro, czyli 1895 zł licząc Euro po 4 zł. Wysyłka free. Na 2 zestawach zaoszczędzone 1200 zł! UE rulez! :)

Teraz jeszcze do zrobienia jakaś biba z drum'n'bass, dubstepem i brudniejszym house. Ale na tyle na ile słuchałem tego zestawu, to już wiem że będzie dobrze.

Takie to oto moje doznania. Jak pisałem, słuchałem wcześniej QSC, JBL i Mackie i patrząc na ich ceny oraz różnicę w jakości w porównaniu do Dave (której np przy QSC w ogóle nie słyszałem) to nie ma się co w ogóle zastanawiać.

Dobra, jaram się, można mnie teraz zgasić :). Zobaczymy po kolejnych imprezach jak z trwałością, graniem na trudnych akustycznie pomieszczeniach i innymi kwestiami.

• #51 18 Sie 2011 06:24
    Ark Seven
    Poziom 16  

Sęk w tym że muzyka Mp3 w 128 brzmi bardzo kiepsko aż zęby bolą :)Co do 12" zgadzam się, na wesela więcej nie potrzeba i targanie 18" to przerost formy.

• #52 18 Sie 2011 08:54
    Audio Lama
    Poziom 10  

No i tak i nie, wszystko zależy od kodeka i źródła ripu - mam dużo mp3, gdzie soczystość, dynamika i ogólnie cały mastering kawałka po prostu rozwala. Ale jest też masa takich, które brzmią jakby z MD leciały... :)

A teraz trochę OT - gram na 2 zestawach, gdzie każdy oczywiście jest w stereo. Na jednej stronie jeden zestaw stereo 2+1, na drugiej stronie drugi zestaw.

Ma ktoś pomysł, czy da się każdą stronę przerobić na mono? Nie ma dedykowanego przełącznika na mono czy bridge, ale pytanie, czy można dajmy na to dać na lewy zestaw sygnał tylko z lewego kanału, wpinając go oczywiście w LINE INPUT LEFT, a potem wziąć 10 centymetrowy kabelek i połączyć go z wyjściem DIRECT LINE OUTPUT LEFT i wejściem LINE INPUT RIGHT? Tak się powszechnie stosuje i to bez problemu działa, czy będzie to najzwyklejsze zwarcie L + R i nie można tak robić?

• #53 25 Lis 2011 01:02
    trebor_d
    Poziom 15  

Audio Lama napisał:
    w HK (pomijając fakt, że w Smarcie, który mnie interesuje, driver to piezak).

Pytanie tylko, jak to naprawdę brzmi, bo za darmo to jakości raczej nie ma.

Nie wiem skąd informacje, że w smarcie są głośniki piezo? Dome Tweeter, to klasyczny głośnik kopułkowy z cewką poruszającą się w polu magnetycznym, zwykle wytworzonym przez magnes - jeśli się mylę, proszę mnie skorygować.

Miałem okazję grać kilkakrotnie imprezy na pożyczonym od Jon-x zestawie i:
    + zamierzam w końcu uciułać te 4kzł i go kupić
    + robiłem odsłuch w domu: sprzęt bije na głowę niejeden domowy zestaw hi-fi (odsłuch obnażał kiepskiej jakości stare nagrania, np. The Moody Blues, szczególnie te z ich początków, ale na przykład można było popaść w zachwyt przy wykonaniu Human Nature przez Milesa Davisa): dźwięk bardzo precyzyjny, pełen szczegółów, z dobrze zbudowaną stereofonią i na dodatek spójny,
    + w małych pubach sprawdza się genialnie: nie zajmuje miejsca i świetnie brzmi
    + grałem na nim dyskotekę szkolną dla około 100 osób - dopóki 50 młodych krtani nie wydaje z siebie okrzyku zachwytu jest OK. Na brak basu nie ma co narzekać (o ile nie chcemy wywołać lokalnego trzęsienia ziemi, lub wytargać ludziom żołądków w rytm dubstepu :D). Wiadomo, Elias byłby lepszy - ale kto by mi go wtargał na 2 piętro?
    + zmieści się wraz z konsolą nawet w hatchbacku :)
    + własny mikser z osobną regulacją głośności dla linii, aux i mikrofonu, czasem się przydaje

a teraz wady:
    - dla "pseudo znawców" niepoważny wygląd ze względu na gabaryty - ale tacy chyba nikogo nie obchodzą,
    - trzeba pilnować limitera, bo fakt: dobrze zabezpiecza sprzęt przed przegięciem, ale tylko dopóki sobie sporadycznie mruga brzmi dobrze, jak się przesadzi (a przy dużych salach, lub licznej publice o to nietrudno), sporo traci na brzmieniu - ale w końcu inaczej raczej się nie da tego zrealizować

I to chyba tyle w tym temacie. Jeżeli ktoś chce nagłaśniać trochę większe imprezy, to dobrym rozwiązaniem jest performer, ale on znowu kosztuje znacznie więcej...

• #54 10 Sty 2012 14:30
    DjMapet
    Poziom 43  

Kolego Audio Lama, Jak spisują się te LD Systems Dave 12 G2 po dłuższym użytkowaniu?

Kolego Cipun 1, kupiłeś L-1? Jeśli tak, to opisz wrażenia.

Pozdrawiam.

• #55 24 Sty 2012 00:31
    Audio Lama
    Poziom 10  

Witam,

Sory za zwłokę :).

Po pół roku grania na ok 20 przeróżnych okolicznościowych (max ludzi to było wesele na 150 osób, czyli na parkiecie w szczytowych momentach max połowa tego, oprócz pierwszego tańca oczywiście), Sylwestrze, klubowych łomotach z reggae, dubstep, drum'n'bass i wszystkich innych stwierdzam - REWELACJA. Tego szukałem, nie chciałem wydawać kilkunastu tysięcy tylko kilka (dokładnie niecałe 3900 zł jak pisałem wcześniej).

Przede wszystkim zaskakująca, naprawdę zaskakująca jakość, naprawdę duża ściana rewelacyjnego dźwięku z rewelacyjnym basem - po miesiącach studiowania for i tygodniach jeżdżenia po sklepach i odsłuchiwaniu różnych marek świadomie podjąłem decyzję, do dzisiaj przez sekundę nie żałuję i wszystkim polecam.

Z kumplami oczywiście zbieramy się od nie wiadomo jakiego czasu na test odsłuchowy z rozstawieniem wszystkich gratów (do porównania mamy moje LD Systems, zestaw na Handbox, zestaw na Beymach, LDM SAS 18, zestaw HK Audio LUCAS nie pamiętam modelu niestety), ale czy dojdzie do tego to nikt nie wie :).

Mała poprawka do imprez klubowych reggae, dnb, dubstep - czasami wspieram je dodatkowo pożyczanym od kumpla Dave 15 G2 i fakt, od razu słychać to natężenie, ale większość jak Retro Disko Party 70's + 80's + 90's, dancingi, imprezy firmowe, jakieś imieniny itp lecą na dwóch moich zestawach Dave 12 G2 i nigdy jeszcze nie grały na 70% mocy, a natężenie dźwięku i przede wszystkim czystość i przejrzystość super. A przy imprezach na 50-60 osób biorę tylko 1 zestaw, który w zupełności wystarcza.

Kolejna rzecz to genialny plus kolumien aktywnych, ale tutaj Ameryki nie odkryłem - wszystko w jednym, dopasowane końcówki do głośników chyba najlepiej jak się da, skrosowane wszystko jak trzeba, limitery których jeszcze nie doświadczyłem zapewne jak trzeba... Śmieję się trochę i zastanawia mnie bardzo częsty ewidentny przerost formy nad treścią, bo znam człowieka, który również gra jako DJ i największą imprezę w życiu zagrał na może 200 osób, a głównie gra na imprezach z 80-100-120 osobami. A jego zestaw to:
    - 2 basy 18" na Beymach
    - 2 góry 15" na Beymach
    - 2 końcówki ADS 1100 i 1400
    - jakiś 31 pasmowy korektor
    - kamera pogłosowa
    - dbx-a jakiegoś niesamowitego ostatnio dokupił

Strasznie się ekscytuje, że gra to niesamowicie rewelacyjnie genialnie jak filharmonia... Na stole stawia case wielkości mikrofali, ze 30 cm wysokości toto ma, a w nim:
    - podwójny player 19"
    - mikser 19"
    - wspomniana kamera pogłosowa
    - czytnik do playera na CD z dyskiem twardym
    - hub usb
    - ups do podtrzymania zasilania na playerze...

Już nieważne, ile to waży i jakiego wielkiego mocnego stołu potrzebuje... Estetycznie dla mnie masakra - wielki, niesamowity, czarny kloc :). I wszystko wożone busem i nie ma opcji, żeby sam to powynosił i porozstawiał.

U mnie na stoliku Athletic stanowisko dowodzenia wysokości 8,5 cm, czyli:
    - mikser Pioneer DJM-5000 19" z wbudowanym Reverbem i Echo dla mikrofonów zamiast oddzielnej kamery oraz funkcją Sound Maximizer, która słyszalnie dodaje dynamiki i podnosi czytelność przy bardziej syfiastych mp3
    - podwójny player multimedialny Numark DDS (którego również w 100% polecam na imprezy, gdzie nie jest wymagane miksowanie kawałków z utrzymaniem bitu, aczkolwiek to też da się wyczuć i idzie jak po maśle)
    - odbiornik mikrofonu ręcznego i nagłownego
    - gramofon.
    Wszystko podłączone do aktywnych zestawów na basach 12" :).

Naprawdę na imprezy typu wesela i inne okolicznościowe wożenie busem poprzedniego zestawu to jakaś pomyłka. Swoje graty wszystkie zniosę i wniosę ja sam i przewożę je Zafirą, a nie VW Transporterem... Odnoście jakości również konia z rzędem temu, kto pokazałby mi jakąś niesamowitą różnicę w jakości nadawania. Zwłaszcza czekam na gościa weselnego, który o 2 w nocy podchodzi do mnie i mówi "panieeeeee, ale trochę dolnego środka jakby mało było słychać, panie, zrób no pan coś bo tego się nie da słuchać" :).

To czego się się obawiałem, to trwałość zastosowanych w tych zestawach komponentów, ale jak na razie wszystko śmiga bez zarzutu. Duży plus, że w 90% sam gram na tym sprzęcie i wiem kiedy go może zaboleć podanie za dużego sygnału. Dlatego też nigdy nie zadziałał mi limiter. Dlatego też wziąłem 2 zestawy, żeby mniej je wysilać.

Minusy - są oczywiście. Nie wyskoczę ze swoim sprzętem na salę gimnastyczną ze studniówką na 500 osób czy nie nagłośnię pleneru. Ale zakładałem od początku, że raz na 2 lata jeśli w ogóle coś takiego się trafi, to odpuszczę, albo zagram na dodatkowym pożyczonym.

I zaznaczam - nie jestem jakimś fanatykiem i nie obalam jakości serwowanej przez RCF, FBT, Mackie, JBL. Jakbym nie miał ograniczenia finansowego, to kupiłbym oczywiście coś z nich, między innymi z takiego powodu, że nie są Made In China (no, może oprócz Mackie). Twierdzę tylko, że czasami trzeba przemyśleć wydanie 3 czy 4 razy większej kwoty za markę, bo efekt końcowy dla odbiorców jest w zupełności wystarczający.

Ot i tak.

Pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

Sory, ale jak już pisałem - nie umiem pisać krótkich postów :).

• #56 24 Sty 2012 07:42
    Zatwardziały Banita
    Poziom 12  

Musiałbym chyba na głowę upaść żeby kupić HK Lucas Smart.
    W podobnych pieniądzach można kupić SUB-SAT 1100,który jest trzy razy mocniejszy od smarta.

• #57 24 Sty 2012 08:10
    Audio Lama
    Poziom 10  

No widzisz kolego, też nie patrzysz na logo, tylko stosunek ceny do osiągów. I dobrze. A w SUB-SAT 1100 siedzą już głośniki Sica, więc tym bardziej na plus.

Aczkolwiek jak pisałem wcześniej, często spotka się półinteligentnych gości czy klientów, dla których np. pomarańczowe JBL to klasa sama w sobie, bez względu na JRX... :).

Aczkolwiek z drugiej strony jestem totalnym fanem miniaturyzacji i takie 2 zestawy Smart, o kupnie których myślałem zakładając ten wątek, na pewno u dużej ilości odbiorców wywoływałyby na ich twarzach reklamowe hasło Smarta, czyli "gdzie schowałeś właściwe nagłośnienie?" :). No i dla takich fanów jak ja, a przeciwników wydawania kasy na logo, jest również 3 razy tańsza propozycja z LD Systems - Dave 10 :).

• #58 24 Sty 2012 13:57
    trebor_d
    Poziom 15  

Mnie się udało zakupić HK Audio Performer, pod względem ciśnienia akustycznego bije na głowę smarta i faktycznie wystarczy na imprezę stuosobową, jednak podejrzewam, że gdyby nie okazja zakupu performera w cenie smarta, pozostałbym przy tym drugim.

Także dla tych, którzy szukają kompromisu w trójkącie cena/jakość (głośność)/rozmiary chyba performer będzie rozwiązaniem.

• #59 24 Sty 2012 16:04
    Zatwardziały Banita
    Poziom 12  

Audio Lama napisał:
    No i dla takich fanów jak ja, a przeciwników wydawania kasy na logo, jest również 3 razy tańsza propozycja z LD Systems - Dave 10 :).

Nie popadajmy w skrajności :D
    Nie mam dużego zaufania do produktów LDMa.

• #60 24 Sty 2012 16:55
    DjMapet
    Poziom 43  

Zatwardziały Banita napisał:
    Nie mam dużego zaufania do produktów LDMa

LD Systems to nie jest LDM.
    Jakie masz zastrzeżenia, odnośnie LDM?

Pozdrawiam.