Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda - fabryczny centralny zamek + kierunki (jak podpiąć?)

05 Kwi 2011 21:47 11928 12
  • Poziom 9  
    Posiadam Hondę Jazz z 2002 roku. Mam w niej centralny zamek na pilota, gdy otwieram samochód nie ma potwierdzenia kierunkami, a przydało by się... Samochód zawsze zamykam z dość dalekiej odległości pilotem, a potwierdzenie kierunkami było by dla mnie naprawdę dobrym wyjściem.. Trudno jest nadsłuchiwać czy się zamknął czy nie, prawda?

Gdy otwieram samochód z pilota to we wnętrzu kabiny zapala się te górne światło (w dachu).

Czy wiecie może jak to zrobić? Ktoś próbował?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeden przekaźnik, dwie diody 5A i półtora metra przewodu :D
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Załączam tutaj zdjęcie umiejscowienia bezpieczników. Może mógłby ktoś na zdjęciu zaznaczyć gdzie co trzeba podłączyć.

Będę wdzięczny.
    Do żadnego bezpiecznika (no, może do awaryjnych). CameR narysował ci, do których przewodów. A jak to zrobisz, to masz kilka wersji. Aha - potrzebujesz też przewód na którym pojawia się plus w momencie zamykania centralnego. Idzie taki do każdych drzwi.
  • Poziom 9  
    Do wszystkich czterech drzwi? Kabel może być byle jaki by miał te 2 m, ta? Chyba z tym pojadę do elektryka... Bo za ch. nie wiem jak to zrobić. Tylko, żeby mi tam nie spartolił elektroniki.
    Ja ci tylko napisałem, że sygnał, który potrzebujesz idzie do każdych drzwi. Ty go potrzebujesz wykorzystać raz. A to, czy zrobisz to z pomocą 2 metrów przewodu, czy nie, to już zależy od ciebie i twoich zdolności.
  • Poziom 43  
    adam02 napisał:
    Do wszystkich czterech drzwi? Kabel może być byle jaki by miał te 2 m, ta? Chyba z tym pojadę do elektryka... Bo za ch. nie wiem jak to zrobić. Tylko, żeby mi tam nie spartolił elektroniki.

Podejrzewam, że prędzej sam coś uwalisz, lepiej pojedź do elektryka bo szkoda auta
  • Poziom 2  
    witam, mam powazny problem z zamkami w hondzie jazz 1.2 rocznik 2005. Posiadam do auta 2 kluczyki, z czasem oba przestawaly dzialac w kolejnych zamkach, najpierw zamek bagaznika pozniej zamek od strony pasazera az w koncu przestal rowniez dzialac zamek w drzwiach kierowcy. postanowilem kupic sterownik i piloty aby moc otwierac i zamykac auto zdalnie poprzez centralny zamek (ktory auto posiada). niestety nie posiadam instrukcji instalacji elektrycznej auta i nie wiem ktory kabel jest czym. wstawiam wam zdjecia instrukcji sterownika centralnego zamka oraz zdjecia instalacji elektrycznej i skrzynki bezpiecznikow z mojej hondy.

jesli wiecie ktore z listy polaczen obowiazuje w hondzie A, B,C,D czy E to bylbym wdzieczny. warto byloby tez wiedziec czym sa dokladnie kable w szarej kostce ktorej zdjecia mozecie zobaczyc. dodam ze udalo mi sie podlaczyc sterownik tak ze dzialalo otwieranie z pilota, niestety nie udalo mi sie zrobic zamykania.

Honda - fabryczny centralny zamek + kierunki (jak podpiąć?) Honda - fabryczny centralny zamek + kierunki (jak podpiąć?) Honda - fabryczny centralny zamek + kierunki (jak podpiąć?) Honda - fabryczny centralny zamek + kierunki (jak podpiąć?) Honda - fabryczny centralny zamek + kierunki (jak podpiąć?)
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Biało/zielony - zamykanie,
    Biało/niebieski - otwieranie,
    Połączenie przekaźników sterujących z rys."B" Twojej instrukcji (sterowanie impulsami masy).
  • Poziom 2  
    podpialem zgodnie z odpowiedzia ale niestety nie dziala zamykanie.
  • Poziom 43  
    Wciśnij krańcówkę drzwi kierowcy to zacznie działać
  • Poziom 2  
    na kabelkach wychodzacych se sterownika byly bezpieczniki, okazalo sie ze jeden z tych bezpiecznikow byl od poczatku spalony (dlatego nie dzialalo mi zamykanie), bezpiecznik wymieniony i wszystko chodzi, z tymze podpialem sie pod inne kable niz napisal kolega wyzej. Podpialem sie w koncu pod bialo czarny i zolto czerwony ktore sa na samym brzegu szarej kostki.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. S.