Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wild Media Server (transkodowanie) - zbyt szybkie odtwarzanie filmów na TV

Mati-PL 05 Apr 2011 21:51 2113 0
    Mati-PL
    Level 12  
    Witam

Podłączyłem sobie telewizor (SONY KDL-46EX710) do sieci domowej, zainstalowałem sobie na komputerze serwer multimediów (Wild Media Server) w celu oglądania filmów z dysku komputera, na ekranie telewizora.

Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że wszystkie filmy jakie odtwarzam na TV, za szybko lecą. Dźwięk wydaje się że jest bez przyspieszenia (albo to tylko złudzenie) ale video ewidentnie jest odtwarzane za szybko, wydaje się jakby za dużo klatek/s było ustawionych, ale zmiana tych wartości w programie nic nie pomaga.
    Przypominam że przed odtworzeniem na TV, film przechodzi transkodowanie do kodeka MPEG 2.

Nie mam pojęcia gdzie mam szukać problemu, w ustawieniach transkodowania są jakieś parametry których nie do końca rozumiem np. nie mogę znaleźć jak działa Bitrate wideo i jak odnosi się do odtwarzania filmu. Mam też podejrzenia że może to wina koderów i ich ustawień a niestety nie wiem jak i czym tam się bawić.

Na komputerze wszystkie te filmy są odtwarzane poprawnie więc chyba nie ma co czepiać się samych kodeków (dekoderów). Próbowałem też używać PS3 media server, ale tam jest ten sam problem.

Może ktoś zna się na filmach i ich właściwościach i mógłby mi pomóc bo ja już nie mam pomysłów.

Pozdrawiam

=====================================================

Problem rozwiązany, wina była nie w kodekach ani programie, ale w samym telewizorze. Przyczyną zbyt szybkiego odtwarzania była funkcja MotionFlow.