Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool 6516 ciagle wiruje

Krawiecow 05 Kwi 2011 22:21 1345 7
  • #1 05 Kwi 2011 22:21
    Krawiecow
    Poziom 11  

Witam, tak jak w temacie. Pralka caly cykl prania przechodzi normalnie. Pod koniec prania gdy zaczyna wirować przy nabieraniu dużych obrotów kontrolki przygasają, a silnik zwalnia(tak jakbym na chwilę wyłączył zasilanie) i odnowa zaczyna cykl wirowania i tak w koło. Dodam, że instalacja jest ok, silnik ściągałem -szczotki ok, komutator przeczyściłem, ale nie dało to efektów. Ma ktoś może jakieś propozycje?? Błędu żadnego pralka nie pokazuje. Mam nadzieję że coś mi pomożecie. Dodam że na forum były podobne tematy ale nie identyczne...

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0 7
  • #2 05 Kwi 2011 22:28
    ROBSON33
    Moderator AGD

Silnik do remontu lub wymiany niestety :cry:

0
  • #3 06 Kwi 2011 15:58
    Krawiecow
    Poziom 11  

Kolego skąd ta pewność ? Nie wiem czy taniej nie byłoby kupić nowej pralki... Dodam że na styku szczotka-komutator w czasie kręcenia jest takie dziwne tykanie. hmm Dokładnie oglądałem komutator i nie widziałem jakichś odchyłek od normy, a co więcej czyściłem go delikatnym papierkiem ściernym.

0
  • #4 06 Kwi 2011 22:01
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Daj komutator do przetoczenia i przeżłobkowania lameli .

0
  • #5 06 Kwi 2011 22:04
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba sprawdzić komutator w silniku czy jest okrągły. Zdażają się lekko owalne
    i wtedy pomoże przetoczenie komutatora.

0
  • #6 06 Kwi 2011 22:07
    zhudomel
    Specjalista AGD

Krawiecow napisał:
    Dodam że na styku szczotka-komutator w czasie kręcenia jest takie dziwne tykanie.

I tu masz odpowiedź: niektóre płytki na komutatorze są niższe (często co druga). Gdybyś dobrze się przyjrzał przed czyszczeniem to byś zauważył, że są okopcone a te wyższe są czyste. Może pomóc to co radzi machefi.
    PS. A pewność Robsona33 z praktyki; to nie pierwszy taki whirlpool.

0
  • #7 07 Kwi 2011 18:27
    Krawiecow
    Poziom 11  

Zaniosłem silnik na serwis. Gość zawołał 150zł na nareperowanie silnika. Jak go dostane to napiszę czy usterka ustąpiła. pozdro

0
  • #8 18 Kwi 2011 20:35
    Krawiecow
    Poziom 11  

Silnik zrobiony, pralka hula. Tylko że silnik przy wirowaniu pracuje dużo głośniej niż na początku. Dziękuję za pomoc! Temat do zamknięcia

0