Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

touran 1,9 tdi zbyt długi rozruch ciepłego silnika

05 Kwi 2011 22:46 3590 2
  • Poziom 1  
    Witam,jestem tu nowy.Otóż szukam wskazówki co może boleć mojego touran 1,9 tdi ,105 km,2005 r, 200000 km przebiegu. Na zimnym odpala bez zarzutów,jak się zagrzeje do 90 st. to długo kręci zanim odpali,poza tym,wydaję mi się ,że też za dużo pali ,9l po mieście,w trasie 8L .
    W serwisie podłączyli do kompa i powiedzieli,że one tak mają, sprawdzili też ciśnienie w cylindrach było 1-24 bar , 2-27,2 bar, 3- 26,7 bar,4-24,5 bar i że wszystko ok.
    Postanowiłem pojeździć po warsztatach,pierwszy stwierdził,że pompa uszkodzona ,drugi podłączył do kompa i stwierdził że wszystko ok i stawia na rozrusznik a następny po podpięciu do kompa mówi że trzeba wgrać mapy,zmienić kąty ustawienia wtrysków oraz czip tuning,podnieść mu moc.
    Powiem szczerze najbardziej zależało by mi na obniżeniu spalania,choć lepsze odpalanie go ,też by mnie usatysfakcjonowało,z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 24  
    Przy tym ciśnieniu to silnik do remontu :idea::idea: i chyba musi mieć 2 razy tyle kilommertów ten motorek :idea::idea::D
  • Poziom 19  
    wiec jedz do mechanika numer 3 . troche licha ta kompresja ale jak zimny pali ..