Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy samochód do 15tyś

brio11 05 Kwi 2011 23:16 5903 36
  • #1 05 Kwi 2011 23:16
    brio11
    Poziom 14  

Witam,

Wreszcie nadszedł ten czas, w którym trzeba rozejrzeć się za samochodem Budżet jakim dysponuje to max. 15tys. Samochód powinien być:
    * ekonomiczny
    * mało awaryjny
    * części zamienne powinny być łatwo dostępne
    * musi posiadać instalacje LPG
    * sedan/hatchback
    * rocznik od 2000

Jestem młodą osobą więc fajnie byłoby, aby samochód dość ciekawie wyglądał. Silnik nie powinien mieć większej pojemności niż 2.0l, optymalny będzie 1,6-1,8l
    Rozglądałem się za takimi modelami:
    * Opel Vectra B
    * Opel Astra G (wersja sport)
    * Honda Accord
    * Audi A3
    * Alfa 147????
    * Seat Leon

W tym przedziale cenowym jest sens sprowadzać samochód, czy lepiej rozglądać się tylko w PL?

0 29
  • #2 05 Kwi 2011 23:23
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! 4000 € to nie male pieniadze jak na pierwsze auto..Nie kupuj z gazem bo jest prawdopodobne ze ktos Ci sprzeda swoj klopot.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #3 05 Kwi 2011 23:26
    annubis17
    Poziom 14  

Peugeot 406 Coupe, Lancia Kappa Coupe, oraz wiele innych.
    Te auta co podałeś są tak pospolite, że o wyróżnianiu sie nie ma mowy, strasznie oklepane modele.

0
  • #4 05 Kwi 2011 23:28
    brio11
    Poziom 14  

Zbierałem zbierałem i się uzbierało:) 15tyś to jest max, wliczając ewentualne sprowadzenie samochodu. Czyli na sam ewentualnie sprowadzony samochód mogę wydać ok. 11tyś.

Oklepane, ale mi się podobają, nie wiem tylko, który będzie najlepszym wyborem, chyba, że macie inne propozycje.

Aha, francuzy odpadają. Najlepiej niemiec/japończyk

0
  • #5 05 Kwi 2011 23:29
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chcesz TANI, EKONOMICZNY i DOBRY samochód? Po co ci TRZY auta?
    Kup sobie civica, jeśli uda ci się znaleźć niezajechanego. Auta dobre, mało awaryjne, a do tego w katalogach do tuningu wszelkiego, akcesoria do civica zajmują 50 %.

0
  • #6 05 Kwi 2011 23:36
    brio11
    Poziom 14  

Tuningować samochodu an pewno nie będę, ewentualnie zmiana felg i grila.

0
  • #7 06 Kwi 2011 00:14
    uzzo
    Poziom 15  

stefanscorpio napisał:
    Witam! 4000 € to nie male pieniadze jak na pierwsze auto..Nie kupuj z gazem bo jest prawdopodobne ze ktos Ci sprzeda swoj klopot.Pozdrawiam.Stefan.

dlaczego tak uważasz? ja właśnie się za takim rozglądam i chce coś na ten temat wiedzieć

co do ekspotacji to ople wcale nie są takie tanie jak się wydaje też zależy o jaką cześć chodzi

0
  • #8 06 Kwi 2011 00:31
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! Uwazam tak poniewaz naczytalem i naogladalem sie "dziel wybranych" cudotworcow od gazu.Druga sprawa to nie rozumiem jakich to "czesci zamiennych" wymaga auto w dobrym stanie?Jezeli jest w dobrym stanie to sadze ze 50.000 bez wizyt u mechanika.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #9 06 Kwi 2011 09:17
    annubis17
    Poziom 14  

brio11 napisał:

Aha, francuzy odpadają. Najlepiej niemiec/japończyk

Francuzy odpadają bo...? Chyba nie jesteś na tyle głupi żeby trzymać się stereotypów o nich?

0
  • #10 06 Kwi 2011 09:23
    brio11
    Poziom 14  

Francuzy mi się nie podobają, a i wiele złego o nich słyszałem. Znajomi mają francuza i nie chwalą sobie za bardzo, dość dużo złego słyszałem o tych samochodach (nie mowie oczywiście o nowych modelach, bo te są ok).

0
  • #11 06 Kwi 2011 20:59
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Znajomy ma 206 i za nic nie zamieni na cokolwiek innego. tyle tylko, że jak zachodzi potrzeba wymiany zużytych podzespołów, to on je wymienia bez płaczu na oryginały. I tak auto mu służy bezawaryjnie.
    No, ale skoro chcesz lecieć stereotypami, to kup sobie golfa i "będzie pan zadowolony".

0
  • #12 07 Kwi 2011 21:23
    brio11
    Poziom 14  

A co myślicie o Seacie Leonie, z tych które wymieniłem seat widzi mi się najbardziej.

0
  • #13 12 Kwi 2011 00:04
    patryk3444
    Poziom 20  

Powiem tak seat ma bardzo dobre samochody moim zdaniem sam teraz jeżdżę seatem toledo z 2004 r . Miałem kiedyś okazję przejechać się leonem i muszę powiedzieć że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie potrafi nie źle wciskać w fotel a po za tym bardzo ekonomiczny i nie drogi i bardzo wygodny . Oferuje również bardzo dobre wyposażenie

0
  • #14 12 Kwi 2011 12:00
    Wincam
    Poziom 10  

Witam,

Jeśli chodzi o seata Leona to moge polecic, moja malzonka jezdzi takim z 2001 r z silnikiem najlepszym jaki zrobil VW czyli 1.9 TDI 90KM. Autko jest dynamiczne i ekonomiczne. Także spokojnie mogę polecić ten model, utrzymanie tez nie jest taki drogie. Jedynie przed czym moge ostrzec to przebiegiem, wybierając diesla musisz sie liczyć z duuuuzymi przebiegami a w szczególności z autami 10 letnimi.
    A śmiać mi sie chce jak niektóre, przepraszam 95 % samochodów które mają 10 a nawet wiecej lat mają przebiegi nieprzekraczające 200 tys km :D
    Obserwuje od kilku lat rynek i jak wiek samochodów rośnie, tak przebiegi takie same :D
    A tak na marginesie to jak byś chciał sprowadzać to podaje link do stronki gidze masz kilka artykułów ciekawych.
    http://poradnikkierowcy.blogspot.com/
    Pozdrawiam :)

0
  • #15 14 Kwi 2011 19:06
    xantia3200+
    Poziom 8  

Widze że autor to kolejny antyfrancuz.brak słów... Miałeś kolego francuskie auto?chyba nie... Spróbuj a nigdy nie bedziesz chciał innego.

0
  • #16 15 Kwi 2011 20:56
    brio11
    Poziom 14  

Ja nie, ale brat i kilku znajomych ma i sobie nie chwalą. Nie chce francy, koniec kropka.
    Z tych dwóch, który waszym zdaniem będzie lepszym wyborem:
    Seat Leon
    Audi A3
    Jaki silnik najlepiej wybrać w danym modelu (mowa tylko o benzynie)

0
  • #17 16 Kwi 2011 01:32
    bellcross
    Poziom 9  

audi to marka ale seat ma w sobie to coś, pewną agresje bierz motor który wyda Ci się najbardziej ekonomiczny w porownaniu do pojemności i mocy a najlepiej siądz za kółkiem obu, wybierz ta w której się zakochasz

0
  • #18 16 Kwi 2011 07:55
    jonas
    Poziom 19  

Przecież to prawie to samo, nad czym się tu zastanawiać?

Bierż tego w lepszym stanie. Benzyniaki VAG ma nijakie, palą więcej niż konkurencja oferując mniej. 1.6 będzie do A3 za słabe, auto jest dość ciężkie. Leon nie wiem, nie jeździłem.

0
  • #19 16 Kwi 2011 10:48
    brio11
    Poziom 14  

Czyli do A3 lepszym wyborem będzie 1,8, a najlepiej 1,8T, a do Leona 1,6SR/1,8SR?

0
  • #20 17 Kwi 2011 23:49
    lemak00000
    Poziom 8  

bierz audi a4 niezawodne

0
  • #21 18 Kwi 2011 17:07
    Wincam
    Poziom 10  

Wg mnie jesli masz wybierac pomiedzy Audi A3 a Leonem to skusilbym sie na Leona, przede wszystkim to koszty eksploatacji, a w Leonie beda na pewno mniejsze niz w audi. Ja osobiscie obstawialbym Leona :)
    Poza tym to wez pod uwage wiele czynnikow, bo w tej cenie musisz uwazac zeby nie wpakowac sie w jakies bagno i nie kupic zajezdzonego samochodu!

http://eksploatacjasamochodu.blogspot.com/

0
  • #22 18 Kwi 2011 18:17
    bellcross
    Poziom 9  

http://otomoto.pl/citroen-c4-pelny-vat-od-paliwa-C17152225.html to jest moja propozycja c4 zawsze możesz się targować te 2tyś zł, nawet to Ci proponuje i nie jest to oklepany samochód - czyli co 10 samochód w mieście to ten model, były dobre czasy co citroen produkował autka nie z tamtej epoki ^^ nadal wspominam jazdę BXem z 84r to jego zawieszenie hydrauliczne, ehhhh, przekładnia nie za miła ale co się spodziewać po tak leciwym aucie, zastanów się nad cytryną, zobacz jak na Ciebie patrzy małą francuzeczka z jędrnymi piersiami ;p;p

Dodano po 6 [minuty]:

pamiętaj też by się nie okazało, że masz fan klub leona albo a3 na swojej ulicy, ja mieszkam w małej wiosce ale nie wyobrażam sobie mieć takiego samego auta jak moi sąsiedzi, a teraz widzę dużo leonów zwłaszcza w żółtym i czerwonym kolorze

0
  • #23 04 Maj 2011 22:21
    brio11
    Poziom 14  

Wybór padł ostatecznie na Leona. Cena ulega małej zmianie, na samochód w benz(bez LPG) chce max. przeznaczyć 15tyś, gaz założę osobno(osobny budżet). Nie wiem tylko jaki silnik wybrać, zastanawiam się między 1,6/1,8, ale nie wiem, który model dokładnie wybrać- 8V/16V/20V. Jest duża różnica w cenie części do danego modelu silnika?Jak Leon znosi gaz?
    Za jakim rocznikiem i z jakim mniej więcej przebiegiem powinienem się rozglądać?

0
  • #24 06 Maj 2011 16:09
    Wincam
    Poziom 10  

Jesli chodzi o przebiegi i roczniki to najlepiej za najmłodszym i z najmniejszym przebiegiem :) Ale z tym przebiegiem to wiadomo jak jest, nik nie jest pewny tego. Co do silników to myśle lepszym wyborem będzie silnik 1,8 jes bardzo wytrzymały, jeden z najlepszych silników VW benzynowych a poza tym do przerobienia w przyszłości na LPG zawsze to już będziesz miał jakąś moc i bedziesz mógł pojeździć.
    http://eksploatacjasamochodu.blogspot.com/

0
  • #25 07 Maj 2011 14:01
    SauerMauser
    Poziom 21  

kup sobie Cherokee 4.0 L 2001 rok, sekwencja do niego to ok 3000 pln.
    Jak się nim przejedziesz, to nie będziesz chciał wysiadać. Najlepiej wersję limited. Samochód tani w eksploatacji, a silnik klasa sama w sobie. Bezobsługowy!

0
  • #26 08 Maj 2011 11:36
    neo20114
    Poziom 2  

ja na swoje pierwsze auto kupilem seata Leona 1.9tdi ponad rok temu. Do tego czasu nie włożyłem ani złotówki w naprawe samochodu. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Polecam Ci Diesla napewno taniej wyjdziesz niz z LPG. Założenie LPG to koszt ok. 3tys. a musisz pare ładnych lat pojeździć zanim się to wróci

0
  • #27 08 Maj 2011 11:44
    SauerMauser
    Poziom 21  

benzyna jest tańsza w eksploatacji..., mniej obsługowe silniki, a w dieslach, a to mróz, a to nagrzać ciężko, a to ciągnikowy styl jazdy...
    miałem wiele lat diesle i do dzisiaj mam jako trzecie auto, ale tylko jako trzecie na długie trasy bo to Cytryna na hydraulice :-)

0
  • #28 08 Maj 2011 16:16
    brio11
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedzi. Disel odpada, jestem zainteresowany wyłącznie benzyną. O cenę gazu pytałem- sekwenacja 2tys. Za 15tyś. kupię zadbany model z 2002r?

0
  • #29 09 Maj 2011 16:27
    patryk3444
    Poziom 20  

Za te pieniądze spokojnie z tym rocznikiem :) będziesz bardzo zadowolony z tego auta sam nim jeżdżę teraz :))

0
  • #30 27 Maj 2011 11:39
    brio11
    Poziom 14  

A co powiecie o BMW 318 E46 w tej cenie?

0