Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komunikacja Siemens Allen-Bradley

Papiez152 06 Apr 2011 07:28 2079 5
SterControl
 • #1
  Papiez152
  Level 10  
  Witam

  Chciałbym się upewnić czy istnieje możliwość wymiany danych pomiędzy sterownikami PLC. Chodzi mi dokładniej o sterowniki Siemens S5 z Controllogix.???
  Wg mnie połączenie tego typu jest nierealne. Czy ktoś próbował sprzęgać takie połączenie już?
 • SterControl
 • #2
  BartazZ9
  Level 11  
  chcesz to połączyć po jakiejś magistrali? jeżeli masz do wymiany kilka sygnałów zawsze można spróbować po prostu po drutach
 • SterControl
 • #3
  Papiez152
  Level 10  
  Tak chciałbym to połączyć po magistrali. Sądziłem, że mogłoby się udać za pomocą Modbusa RTU lub po dołożeniu karty Ethernetowej do Simatica S5. Jednak prawdopodobnie zostaje wymiana informacji za pomocą wyjść i wejść cyfrowych. Tak jak kolega BartazZ9 zaproponował.
 • #4
  Marek.D
  Level 10  
  Połączenie Siemens S5 z ControlLogix jest jak najbardziej możliwe, ale nieco kłopotliwe. Jeżeli interesuje nas wymiana to Ethernecie (chyba najpopularniejsza) to trzeba :
  a)wstawić po karcie komunikacji EThernet w racku każdego ze sterowników(Siemens - INAT S5-TCP/IP 100, ControlLogix - 1756-ENBT)
  b) wpiąć między nimi konwerter protkołów (np. INAT echochange)
  c) skonfigurować tenże konwerter
  d) oprogramować oba sterowniki (wmówić SIemensowi, że ma kartę, a ControlLogixowi wstawić komendę message)

  Jest to nieco upierdliwe i kosztowne (co najmniej kilkanaście tyś PLN) więc się opłaca przy dużych obiektach i dużej ilości wymienianych danych. Jeżeli jest to tylko kilka bitów - zdecydowanie sugeruję wejścia/wyjścia
 • #5
  adamac2
  Automation specialist
  Nie wiem jak Siemens S5 ale z S7 CLX może rozmawiać po Profibusie. Do CLX potrzebny jest odpowiedni slot komunikacyjny.
 • #6
  mrrudzin
  Level 39  
  A nie dałoby się spiąć ich za pomocą wbudowanego portu RS232?
  Nie znam CompactLogixa (nie wiem jakie ma porty), ale na pierwszy rzut oka od wuja gooogle majszport RS232/485. W S5 RS232 będzie raczej standardem.

  SLC500 ma możliwośc skonfigurowania portu jako Modbus (więc CompactLogix raczej też będzie miał). Jeśli nie i jeśli danych nie ma za wiele - zawsze można przesyłać dane po prostu jako ASCIIm, tylko trzeba stworzyć sobie strukturę komunikacyjną aby sterowniki w razie błędu się nie pogubiły :)