Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset tuszu w HP Deskjet F2180

Borneq 06 Kwi 2011 07:36 16429 2
  • #1 06 Kwi 2011 07:36
    Borneq
    Poziom 9  

Mam drukarko-skaner HP Deskjet F2180. Bardzo drogo wychodzi drukowanie oryginalnymi tuszami, więc używam zamienników drekker.
    Tusz starcza na dłużej, ale obliczanie ilości dostępnego tuszu odbywa się według oryginalnej wartości, tak że tusz jest a mamy informację że się skończył. Zwykle to mi nie przeszkadza.
    Ale ostatnio po reinstalacji drukarki coś się stało: Zaczął bardzo wolno drukować jedną stronę, następnie zapaliła się dioda braku tuszu i w informacji zobaczyłem że jest brak obu tuszów.
    Chciałem zresetować licznik zużycia tuszu przez wyjęcie i włożenie pojemników ale wówczas informuje że coś źle z pojemnikiem kolorowym.
    Zamówiłem nowe tusze, obawiam się że coś może nie będzie działać, a jak będzie to czy po założeniu nowego tuszu w jakiś sposób drukarka rozpoznaje czy pojemnik jest pełny?
    Obawiam się też że jak będzie problem się powtarzał to mimo zakupu zamienników będzie trzeba wymieniać tusz już po 5 ml, co spowoduje bardzo częstą wymianę - dwa pojemniki z dostawą to 125 zł.

- w jaki sposób można zresetować licznik tuszu gdy w pojemniku jeszcze jest?
    - czy coś się nie uszkodziło, czy da się zainstalować nowe tusze?

2 2
  • #2 06 Kwi 2011 15:25
    Stan-S11
    Poziom 31  

Temat resetowania wkładów drukujących wielokrotnie poruszany na tym forum - wystarczy poczytać.
    Przedmiotowa drukarka pracuje na wkładach 21 i 22 a więc wkłady te możemy resetować - wystarczy w przeglądarce wpisać odpowiednie zapytanie.
    Co do bardzo wolnego drukowania - takie zachowanie się sprzętu świadczy o uszkodzeniu jednego z wkładów i często poza wspomnianym objawem brak jest innych informacji. Na zasadzie podmiany określamy który wkład jest uszkodzony.
    Z praktyki wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie jednak oryginalnych wkładów a później je napełniać we własnym zakresie.
    Zamontuj dwa sprawne wkłady drukujące i napisz jaki jest efekt.

0