Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elmes gsm2 + Integra 32 - dokładna informacja o naruszeniu strefy

petec 06 Kwi 2011 12:45 4392 10
  • #1 06 Kwi 2011 12:45
    petec
    Poziom 13  

Witam,
    posiadam instalację Integra 32 + Elmes GSM2.
    Powiadamia mnie o każdym uzbrojeniu i rozbrojeniu, alarmie i końcu alarmu, mogę też włączyć i wyłączyć smsem czuwanie.
    Interesuje mnie jak realizujecie dokładną informację o typie alarmu - np. sabotaż / korytarz. Domyślam się że w tej konfiguracji jest to niemożliwe (tzn. częściowo - można programować przez wejścia Elmesa ale szybko się skończą;) ). Jak taką funkcjonalność realizujecie, i co jeszcze przy powyższej konfiguracji radzicie doprogramować...

0 10
  • #2 06 Kwi 2011 14:27
    puchatek69
    Poziom 16  

Dokładny opis zdarzenia możesz uzyskać podłączając do I32 moduł GSM LT-1 lub GSM-4 z możliwością sterowań. Centrala w systemie PAGER wysyła SMS-y z dokładną informacją co się dzieje na obiekcie. Wiadamo, że to kosztuje LT-1 535zł netto z anteną lub GSM-4 645zł netto z anteną, ale coś za coś.

Przy potrzebie pełnego nadzoru co się dzieje w obiekcie i z możliwością pełnych sterowań najlepsza jest Integra 128WRL, ale tu cena to 1100zł netto.

Wszystko zależy od tego czy ogólna informacja jest wystarczająca, czy chcemy pełen "bajer" za który musimy płacić.

0
  • #3 06 Kwi 2011 15:33
    petec
    Poziom 13  

Dziekuję za wyjaśnienie.
    Co jeszcze obowiązkowo powinno być uruchomione do sygnalizacji?
    A co lepiej z niższej półki? Elmes gsm-2 czy Satel gprs-t2 ?

0
  • #4 25 Cze 2011 22:58
    lyo
    Poziom 10  

petec napisał:

A co lepiej z niższej półki? Elmes gsm-2 czy Satel gprs-t2 ?

gprs-t2
    petec napisał:

Integra 32 + Elmes GSM2.
    Powiadamia mnie o każdym uzbrojeniu i rozbrojeniu, alarmie i końcu alarmu, mogę też włączyć i wyłączyć smsem czuwanie.

W jaki sposób masz rozwiązane powiadamianie w tym układzie "gsm2+integra32" bo ja ustawiłem tylko powiadamianie o alarmie i końcu alarmu (CLIP-alarm/SMS-alarm OFF) lecz zależy mi na załączaniu czuwania i wyłączaniu czuwania poprzez CLIP, tak to masz rozwiązane czy za pomocą jakiegoś dodatkowego expandera ???

0
  • #6 25 Cze 2011 23:22
    lyo
    Poziom 10  

sharp napisał:
    GSM2 ma przecież cztery wyjścia przekaźnikowe. Podłącz je do wejść Integry oprogramowanych jako załączające/wyłączające czuwanie.

Tak podłączałem, wyjście GSM2(OUT1 ) do z7 w INTEGRA32 ustawiałem tak w I32 wejście (z7) zał/wył czuwanie i bez żadnej reakcji ze strony Integry więc dlatego pytam...

0
  • #8 26 Cze 2011 00:23
    lyo
    Poziom 10  

Przekaźnik działa w elmesie prawidłowo,
    integra nie działa na pobudzenie ręczne (+) z płyty głównej a podłączeń nie robiłem po teście z pobudzeniem...

0
  • #9 26 Cze 2011 10:02
    humek
    Poziom 32  

Ja kiedyś w Integrze zastosowałem załączanie czuwania strefy poprzez naruszenie linii wejściowej (jest taka opcja linii wej.) ale łączyłem wejście do masy (com) a o ile dobrze Ciebie zrozumiałem Ty piszesz powyżej o podawaniu + na wejście które ma opcję zał/wył czuwanie.No chyba że się mylę.

0
  • #10 26 Cze 2011 10:52
    lyo
    Poziom 10  

humek napisał:
    Ja kiedyś w Integrze zastosowałem załączanie czuwania strefy poprzez naruszenie linii wejściowej (jest taka opcja linii wej.) ale łączyłem wejście do masy (com) a o ile dobrze Ciebie zrozumiałem Ty piszesz powyżej o podawaniu + na wejście które ma opcję zał/wył czuwanie.No chyba że się mylę.

Nie mylisz się, próbowałem również pierwszego twojego opisanego sposobu ale też z + na wejście w Integrze i nic z tego, chyba że źle coś robie (połączenia) ale bardziej chyba odpowiednia jest metoda na zał/wył czuwanie tylko z tym że nie wiem jak rozwiązać system połączeń ponieważ nie ma tego nigdzie w instrukcji, jaki ma być czas np. załączenia wyjścia (impuls/pobudzenie) w elmesie, jaka czułość wejścia w Integrze, itp. itd.

0
  • #11 26 Cze 2011 11:07
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Regulamin p.3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi oraz zasady działu p.5.
    Podając napięcie na wejście można co najwyżej spalić płytę.
    Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów