Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka Bosch GBH 2-26 DRE dziwne objawy

cywia 06 Kwi 2011 14:10 13518 10
  • #1 06 Kwi 2011 14:10
    cywia
    Poziom 14  

Witam , na sam początek kilka faktów,
    Kupiłem na giełdzie używana wiertarkę Bosha GBH 2-26 DRE do użytku własnego , niestety okazało się że jest niesprawna.
    Otóż udar bije na każdym biegu (wiertlo, młotek+wiertło, oraz sam młotek)natomiast nawet na chwile nie che zakręcić główką. Raz jak poleżała dłużej pokręciła wiertłem ale nie rozłączyła udaru pomimo przestawiania włącznika.
    Zanim cokolwiek zrobię chciałbym dowiedzieć się od Was koledzy czy warto się za naprawę zabierać , gdyż zaniosłem ją do pseudo serwisu - to bez oględzin stwierdzili że trzeba do boscha wysłać (lipa taki serwis)
    Proszę o jakies podpowiedzi - i o jakis krótki opis jak rozebrac owego boscha zeby nie zostało więcej cześci niż było
    Pozdrawiam

0 10
  • #3 06 Kwi 2011 17:41
    ElDiablo1212
    Poziom 17  

Raczej przełącznik rodzaju pracy jest nie właściwie zamontowany.

2
  • #4 13 Kwi 2011 14:44
    cywia
    Poziom 14  

Chciałbym spróbowac sam ją naprawić czy mógłby którys z kolegow podpowiedzieć w jaki sposób w kolejności ją rozebrać , Pozdrawiam

0
  • #6 10 Maj 2011 09:44
    cywia
    Poziom 14  

Zgadza się koledzy wina leży po stronie przełącznika funkcji - jak go zdemontuję i przesunę śrubokrętem etedy zmienia biegi - ale nie wiem czy i jak złożyć przełącznik czy ten dziobek z przełacznika ma być wewnątrz tego drutu na przekładni czy gdzies z boku (nie wiem do końca czy ta przekładnia jest dobra gdyż lewy drucik który widać przez dziurę po włączniku jest luźno a prawy jest usztywniony w plastiku. Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi podpowiedzieć
    Dziękuję
    moze ktos ma ten element przekładni i mógłby zrobić zdjęcie wysłać na maila bym porównał ze swoim

0
  • #7 10 Maj 2011 18:25
    iku18
    Poziom 18  

Tak, ten dziobek ma być między tymi drucikami sprężyny. W razie problemów rozbierz maszynę i włuż jeszcze raz sprężynę na swoje miejsce.

0
  • #8 23 Cze 2011 15:44
    lz11980
    Poziom 18  

Witam, podłączę się pod temat gdyż mam problem z tym młotem a mianowicie oddałem do serwisu Bosh w Zamościu tego młotka, serwis "zaspiewał" za naprawę 800zł, więc odebrałem z powrotem rozkręciłem sam i jak się okazało wg schematu brakuje łożyska i mechanizmu do przełączania trybu pracy które to podobno się rozleciało, wg schematu są to części o numerach 24 i 861, nie sądzę żeby koszt tych części był aż tak duży nawet z robocizną wię może macie namiary na sklep który by mi takie części przysłał, przy okazji wymieniłbym jeszcze śruty o nr 70 z podkładką i sprężyną oraz 47, natomiast serdecznie nie polecam serwisu w Zamościu.

0
  • #9 23 Cze 2011 19:29
    margos2
    Poziom 14  

Witam.
    Poniżej znajduje się rysunek złożeniowy tej młotowiertarki.

Wiertarka Bosch GBH 2-26 DRE dziwne objawy

Podaj numery potrzebnych części.
    Sprawdzę i podam ceny, mam wszystkie części.

Oprócz części potrzebny będzie również porcja odpowiedniego smaru.

3
  • #10 24 Cze 2011 07:46
    lz11980
    Poziom 18  

Juz sprawdzam numery: (prawie jak w LOTTO), zabierak do przesuwu wałka 861, łożysko lub cały wałek zmiany trybu pracy 24, wałeczki 47, śrut 70 trzymający narzędzie i blaszka do niego, szczotki 811, i na razie chyba tyle poskładam i zobaczę co jeszcze zepsuł serwisant.

1
  • #11 21 Sie 2011 12:04
    thomas707
    Poziom 12  

A masz może kolego margos2 sprężynkę co dociska szczotkę do wirnika. Moja w GBH 2-26 DFR niestety się naciągła i nie podtrzymuje szczotki.

1