Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramować alarm Amervox OPL 923?

06 Kwi 2011 14:28 3483 2
  • Poziom 8  
    Witam,
    Próbowałem zaprogramować swój alarm Amervox OPL 923 w swoim Oplu Corsie C 1.0 wg. instrukcji wcześniej udostępnionej na forum (link: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1351920&highlight=) ale nie udało mi się. Tzn. mam problem dostać się w tryb programowania. Zapewne ktoś z Was już ma programowanie tego alarmu za sobą, zatem liczę na podpowiedź i pomocne uwagi w tej kwestii.
    Ja robię to w ten sposób (wg. instrukcji oczywiście):
    1. Wyłączam alarm pilotem
    2. Wyjmuję bezpiecznik nr. 21
    3. Wchodzę do samochodu i zamykam drzwi
    4. Włączam zapłon kluczykiem w stacyjce
    5. Naciskam i zwalniam 3 razy wyłącznik serwisowy
    6. Wyłączam i włączam zapłon w ciągu 5 sekund
    Teraz powinienem być w trybie programowania. Ale nie jestem bo nie ma potwierdzenia dźwiękiem i dwukrotnym błyśnięciem świateł.
    Gdyby udało mi się wejść w tryb programowania to dalej nie rozumiem stwierdzenia (instrukcja str. 12):
    "Zarygluj centralny zamek za pomocą fabrycznego transmitera zmienić ustawienia:
    1 dźwięk, 1 błysk - załączone
    2 dźwięki, 2 błyski - wyłączone"
    Jak zmieniać ustawienia fabrycznym transmiterem?
    Co robię nie tak? Proszę o uwagi i pomoc. Z góry dziękuję.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Ze względu na brak komunikacji między pilotami i centralnym zamkiem przy załączonej stacyjce, na czas programowania należy odłączyć żółty przewód (+12V po stacyjce) w wiązce alarmu , a stacyjkę pozostawić wyłączoną!

1. Wyłącz alarm za pomocą transmitera lub za pomocą kodu awaryjnego
    2. Żółty przewód w wiązce alarmu podłącz do +12V.
    3. Naciśnij i zwolnij wyłącznik serwisowy 3 razy.
    4. W ciągu 5 sekund odłącz i załącz żółty przewód wiązki alarmu do +12V (syrena/klakson wyda krótki a następnie długi dźwięk, światła błysną 2 razy).

Wyjść z trybu programowania można poprzez:
    1. Wyłączenie zapłonu.
    2. Jeżeli podczas programowania nastąpi 15 sekund bezczynności.
    3. Jeżeli wyłącznik serwisowy zostanie naciśnięty więcej jak 8 razy podczas zmiany numeru programu.
    Załączniki:
  • Poziom 8  
    Witam,
    Dopiero teraz znalazłem chwilkę żeby zaprogramować alarm. CameR dzięki za dodatkowe wskazówki. Alarm zaprogramowany.