Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie i w jaki sposób można zastosować panel dotykowy od telefonu?

domin131415161718 06 Apr 2011 14:44 1289 2
    domin131415161718
    Level 10  
    Witam!

Nie jestem pewien czy umieściłem swoje pytanie w dobrym dziale, ale ten wydał mi się odpowiedni.
    Od jakiegoś czasu (odkąd pojawiły się na polskim rynku telefony dotykowe) do mojego serwisu przychodzi dużo osób z usterką dotyku w ich telefonach,
    najczęściej są to avile i omnie, które najczęściej tracą dotyk na dole panelu dotykowego (oczywiście np. nie da się wejść w menu itp.).
    Zazwyczaj wyrzucam wszystkie zepsute części, lecz skoro dotyk na tych panelach jest tylko częściowo utracony, ten można wykorzystać gdzieś indziej.
    A pytanie do was mam takie: Czy wiecie gdzie można taki panel wykorzystać i w jaki sposób?
    Dodam tylko że mam profesjonalny sprzęt więc nie ma dla mnie żadnych problemów jeżeli chodzi o technologię,
    posiadam także doświadczenie i dostęp prawie do wszystkich części.

Z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam.
    dominon
    Level 18  
    Witam.

Panele dotykowe są bardzo popularne obecnie. Żeby znaleźć dla nich zastosowanie powinieneś poznać zasadę ich działania oraz obsługi na przykład przy pomocy mikro kontrolera. Potem przydało by się sprawdzić jak bardzo są uszkodzone. Również przy pomocy mikro kontrolera i na przykład wyświetlacza graficznego bądź portu com / USB i aplikacji na PC. Następnie te mniej uszkodzone można by powtórnie wykorzystać do budowy jakiegoś urządzenia które miało by na przykład sterowanie poprzez dotyk albo coś w stylu miniaturowego tabletu bądź myszki.

Można by tak wymyślać i wymyślać. Napisz coś konkretniej albo chociaż zawęź obszar wykorzystania do jakiejś konkretnej dziedziny.
    domin131415161718
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź.

Myślałem o zastosowaniu panelu dotykowego jako touchpad'a.
    Inne zastosowania raczej odpadają.
    Najbardziej byłbym zadowolony gdyby dało się go użyć właśnie jako touchpad'a.
    Oczywiście rozumiem że na allegro czy też w jakimś komisie lub gdziekolwiek indziej można kupić touchpad za małe pieniądze, lecz mając sporo (ok.40) takich paneli, mogę trochę poeksperymentować a przy okazji bym się czegoś nauczył / dowiedział o technologi z którą na co dzień obcuję, mając serwis GSM /Komputery.
    A przy czym dostał bym się do elitarnego grona greenpeace:D odzyskując tak zatruwający środowisko, i nikomu niepotrzebny panel.