Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać?? Volvo V40 czy FOrda Mondeo??

kyzik 06 Kwi 2011 15:21 8129 12
  • #1 06 Kwi 2011 15:21
    kyzik
    Poziom 10  

Jak w temacie :) chodzi o autka pomiędzy 2000 r a 2002 r :) naprawdę mam problem z jednej strony volvo to volvo z drugiej ford jest lepiej wyposażony no i części jest jak grzybów po deszczu... i jeśli już to jaki silnik jest najlepszy w tym i w tym modelu?? oczywiście o diesla chodzi :) czekam na opinie :)

0 12
  • #2 06 Kwi 2011 17:37
    skorpion1272
    Poziom 18  

Może trochę dokładniejszych danych podasz: cena, rodzaj nadwozia, wymagania.

0
  • #3 06 Kwi 2011 17:46
    amator2000
    Poziom 18  

Nawet się nie zastanawiaj, Ford ma znacznie tańsze częsci zamienne.

Volvo w zeszłym roku było na granicy bankructwa i kupili je Chińczycy od amerykańskiego Forda (który był włascicielem marki Volvo).

:cry:

0
  • #4 06 Kwi 2011 20:48
    kyzik
    Poziom 10  

Tak jak można wywnioskować chodzi o kombiaki :) ( temat: V40 czy mondeo) :) chodzi o roczniki około 2000- 2002 :) diselek w okolicach 2,0 l. cena nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia bo kosztuja mniej wiecej tak samo. Chodzi mi zdecydowanie o to jak bedzię po zakupie :) dostępność części, ceny części i ogólna eksploatacja :) ale najważniejsze jaki silnik najlepiej wybrać :) jestem zielony w fordzie tak samo jak i w volvo gdyż pół życia jeździłem francuzami :)

0
  • #5 20 Maj 2011 23:16
    marek1977
    Poziom 33  

Nowe V40 to odpowiednik focusa. Ale rocznik 2000-2002 to konstrukcja volvo i chore ceny części. Mondeo tylko tdci lub tddi różnią się układem paliwowym ale oba to fajans. Jeżeli volvo się nie psuje, to mimo droższych części więdząc, co czekało by mnie w mondeo dieslu zdecydował bym się chyba na volvo :)

0
  • #6 22 Maj 2011 13:13
    patryk3444
    Poziom 20  

Ja bym ci radził mondeo są bardzo dobre w eksploatacji i tanie w utrzymaniu ja bym ci radził kupować z silnikiem 1,8 są bardzo oszczędne .Ford też zapewnia bardzo dobry komfort jazdy i też bogate wyposażenie

0
  • #7 22 Cze 2011 00:53
    rafkol
    Poziom 9  

volvo to starsza konstrukcja klepana od 96 roku po liftach ale dalej jest to spladak renault i carismy malo kto chce to naprawiac i jest klase nizej od mondeo, mondeo masz kupe tanich czesci i słynne chwalone przez wszyskich dobrze zestrojone zawieszenie wnetrze porównywalne do volvo s60 a silniki jak kto lubi diesla niech kupi on a jak bp to bp

0
  • #8 24 Cze 2011 23:12
    mateusz2920
    Poziom 20  

A ja Ci polecę mondeo, mało awaryjne, tanie w utrzymanie, bez problemu dostępne części.

0
  • #9 26 Cze 2011 23:21
    PCcepuk
    Poziom 19  

z tego rocznika NIKT poważny nie poda ci marki albo nie powinien ci nawet proponowac wyboru marki !!!

nie wykluczaj zadnej marki, poprostu musisz wybrac samochod bardziej zadbany servisowany, volvo bedzie mialo silnik renaulta i takie tam...
    napewno wybor i ilosc czesci przemawia na korzyść forda,

autko TD tej klasy, z rocznika 2000-2002 bedzie miało realnie przejechane ok 300.000km i wiecej (jezeli sprowadzane) wiec musisz miec pojecie o "kupnie" pojazdu i szukac autka z udokumentowanym servisem w postaci faktur - NIE ksiazki servisowej

0
  • #10 27 Cze 2011 22:38
    spth
    Poziom 11  

Witam !
    Bierz Volvo - oczywiście zadbane. Nie na darmo nazywali kiedyś tą markę mercedes północy. Mondeo z tych lat to już auta z przebiegiem ok 200 tys. Kłania się wymiana dwumasy i wtrysków. Turbina też może być na granicy wymiany. Co prawda komfort lepszy, ale auta z początku produkcji lubiły korozję na drzwiach i inne wkurzające drobiazgi. Alternatywnie do diesla warto się zastanowić nad mondeo, ale Pb.
    pozdrawiam

0
  • #11 28 Cze 2011 15:18
    SauerMauser
    Poziom 21  

Volvo jeździłem, solidne autko, rocznik 2000, ale konstrukcja z 1996 roku, nisko zawieszone i to była mała wada, nie można było przejechać po żadnym uskoku, nawet wjazd na parking był problemem, autko twarde, ale wykonanie solidne, części drogie, niektóre trudno dostępne..., ford jest nieco brdziej miękki,
    Volvo bierz 95KM diesel, w miarę oszczędny jak na kombika ok 6,5 litra średnio i posiadający średnei przyspieszenie. Wybór twój rozważ za i przeciw.

0
  • #13 08 Paź 2012 23:20
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Jeśli wystarczają Ci gabaryty V40-tki to brałbym lancie lybrę z silnikiem JTD 115kM. Lepsze, tańsze lepiej wyposażone i z mocna blachą. Nowocześniejszy i niezawodny silnik diesla.

0