Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa TESCO MTG06-po podłączeniu do prądu sama się włącza

06 Kwi 2011 17:34 4935 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z mikrofalom TESCO MTG06 mianowicie po podłączeniu do prądu samoczynnie zaczyna się obracać talerz i świecić żarówka, jednak mikrofala nie grzeję i nie reaguje na przycisk start i stop. Czasami zdarzy się tak, że po podłączeniu do prądu mikrofala się sama nie włączy, wtedy po ustawieniu czasu i naciśnięciu przycisku start normalnie działa do momentu kiedy podczas odliczania czasu na zegarze zacznie wariować, wówczas następuje sytuacja podobna do tej opisanej na początku z tymże wygląda wtenczas to tak jakby następowały przerwy w dostawie prądu mianowicie oświetlenie jak i obracanie się talerza następuje z bardzo krótkimi i nieregularnymi przerwami.
    Mikrofala ma już jakieś 3 lata i nie jest już na gwarancji.
    I po opisaniu przypadłości mej mikrofali mam pytanie:
    Czym może być spowodowane takie zachowanie mikrofali i czy da się to samemu naprawić:?:
  • Poziom 12  
    Proponuję zanieśc ją tam gdzie ją kupiłeś.
  • Specjalista AGD
    Miałem taki podobny jeden przypadek z mikrofalą (z elektroniką Galanz), z powodu przepięcia uszkodził się transformator na elektronice.
    Mikrofala zachowywała się tak: gdy była włączona do prądu i drzwiczki miała zamknięte, to była cisza, ale jak się drzwiczki otwarło, to silnik napędu talerza i żarówka działały. Wychodziło na to, że jak elektronika nie działała, to przez mikrowyłączniki zamykał się obwód żarówki, i silnika (możliwe, że także wentylatora).

Tu może być jakiś zimny lut lub zły styk i tak się dzieje.
    Najlepiej oddać do serwisu (jak w dobrym stanie - nie zniszczona).
  • Poziom 1  
    Mam też mikrofalówkę z Tesco model MT07, wystąpił w niej ten sam problem. Po rozebraniu okazało się, że wystające widełki z drzwiczek kiedy są zamykane przyciskają 3 przyciski jeden w górnej części i dwa w dolnej. W przycisku najniżej położonym ułamał się kawałek obudowy mocującej i przy zamkniętych drzwiach nie był wciskany. Ustabilizowanie opaską zaciskową załatwiło sprawę. Mikrofalówka działa jak dawniej.