Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA excel: formatka blokuje arkusz

muchajarek 06 Apr 2011 20:09 3635 5
    muchajarek
    Level 10  
    Witam. Podpowiedzcie Panowie jak zrobić, żeby wyświetlona formatka nie blokowała aktualnie wyświetlanego arkusza. Precyzując. Mam formatkę z kilkoma textbox'ami. Dane do tych textbox'ów wpisuję z wyświetlonego wcześniej arkusza. Niestety, dane te są w różnych miejscach tego arkusza i muszę go przewijać. Jednak, gdy wyświetlę formatkę nie mogę przewijać arkusza. Co z tym fantem zrobić ??
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Ale co chcesz osiągnąć? Nawet gdyby szło przewijać, zmiana wartości komórki w arkuszu nie zmieni wartości pola tekstowego. Musiałbyś wczytać ponownie...

Jakimś sposobem byłoby umieścić ukrywanie formularza pod przyciskiem (UserForm.Hide), a w Thisworkbook_Open przypisać kombinację klawiszy uruchamiania makra odkrywania. Np dla Shift+a
    Code:
    Application.OnKey "+a", "Odkryj"
    (UserForm.Show)
    marcinj12
    Level 40  
    Przypuszczam, że autorowi może chodzić o sposób pokazywania formatki:
    Code: vb
    Log in, to see the code

zamiast
    Code: vb
    Log in, to see the code
    muchajarek
    Level 10  
    Wygląda na to, że słabo sprecyzowałem mój problem. Chodzi mi o to,że w momencie, gdy wyświetlona jest formatka z textbox'ami to nie mogę przesunąć arkusz, aby wyszukać dane do wpisania w te textbox'y. Podobnie mam w innym makro. Uruchamiam makro, pojawia się inputbox z poleceniem wpisania danych z arkusza. Jeśli akurat jestem w innej części arkusz, muszę zamknąć makro znaleźć właściwe dane i jeszcze raz uruchomić makro. Ja chciałbym przeszukiwać (przewijać) arkusz baz zamykania formatki lub inputbox'a.
    marcinj12
    Level 40  
    Zamiast input box'a stwórz własną formę z polami i pokazuj ją jak w przykładzie powyżej.
    muchajarek
    Level 10  
    Dzięki za pomoc - przykład od marcinj12 jest ok