Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Optex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie czujki dymu ESSER do integry ?

_dEVIL 06 Apr 2011 22:15 3354 4
    _dEVIL
    Level 15  
    Witam,
    Zdobyłem czujkę esser I-1701 z gniazdem 1590 i chciałem podłączyć ja do integry.
    Robił już ktoś coś takiego? Ewentualnie proszę o jakąś rozpiskę złącz.

Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    Strusiek76
    Level 10  
    Zakładam, że chodzi o czujkę I-1071 Essera.
    Nie podłączysz tego urządzenia do Integry ponieważ seria 9200 Essera to czujki komunikujące się z dedykowaną centralą w sposób cyfrowy a ty potrzebujesz raczej urządzenia w wyjściem przekaźnikowym sygnalizującym pożar. Inna sprawa to fakt, że jest to czujnik jonizacyjny więc nie powinien się znaleźć w twoich rękach o ile nie masz papierów z atomistyki.

Pzdr.
  • Optex
    _dEVIL
    Level 15  
    Witam,

Dzięki za informacje, w takim razie jeżeli nie wykorzystam jej do integry to może ktoś ją zechce odkupić. Czujka jest używana ma około dwóch lat.

Pozdrawiam.
    Ison
    Level 12  
    Kolega Ci już napisał że jeśli nie posiadasz na nią papierów to obrót taką czujką jest zabroniony. Pozatym każda czujka jonizacyjna jest rejestrowana jeżeli zgineła z jakiegoś obiektu to uzykownik ma obowiązek zawiadomić policję. Moja rada oddaj ją tam skąd ją wziołeś i zapomnij że ją wogóle miałeś. Nawet jeśli została zdemontowana z obiektu legalnie to powinna zostać zutylizowana. Jedyne miejsce gdzie to robią z czujkami jonizacyjnymi znajduje się w Świerku. Ale tam też trzeba mieć papier na to skąd ona pochodzi.
    _dEVIL
    Level 15  
    Witam,
    Temat zamknięty, dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.