Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie precyzyjnej cewki na wzór uszkodzonej

uzytkowniktomasz 06 Kwi 2011 22:37 1260 4
    uzytkowniktomasz
    Poziom 2  
    Zlecę wykonanie cewki, o parametrach uszkodzonej.
    Nie jestem elektronikiem, stąd nie uzyskacie ode mnie szczegółowych parametrów elektycznych cewki.
    To co wiem, to że cewka musi być wykonana bardzo precyzyjnie pod względem wymiarów.
    Załączam zdjęcia.
    Uszkodzona jest cewka na górze tego elementu, wysokość samej cewki około 5 cm, średnica około 10cm, grubość pierścienia cewki około 2-3mm. Materiał z którego jest pierścień cewki to rezokart (prawdopodobnie). Z oględzin wynika, że jest tylko jeden zwój (warstwa) drutu. Uszkodzeniu uległo uzwojenie oraz mechanicznie zniszczony jest pierścień. Wszystko raczej do ręcznej roboty, maszynowo niewiele chyba jest tu do podziałania.
    Oględziny urządzenia z którego to pochodzi w Warszawie. Myślę że spotkanie z potencjalnym wykonawcą jest niezbędne przy urządzeniu z którego ten element pochodzi, wtedy można by omówić wszystkie szczegóły pracy urządzenia, wymagania, pomierzyć sygnał ze źródła zasilania tej cewki itp., celem ustalenia jej szczegółowych parametrów i odwzorowania oryginału jak najlepiej.

Pilne
    Wynagrodzenie do negocjacji

[Zlecę] Wykonanie precyzyjnej cewki na wzór uszkodzonej [Zlecę] Wykonanie precyzyjnej cewki na wzór uszkodzonej
    pukury
    Poziom 35  
    Witam .
    Wygląda to raczej na cewkę wykonaną od razu na podkładzie z maty szklanej nasączonej żywicą .
    Sprawa nie jest skomplikowana - można to zrobić .
    To w końcu trochę zwojów na szablonie .
    W Warszawie nie powinno być problemów - każdy zakład przewijania silników to zrobi .
    Pozdrawiam .
    uzytkowniktomasz
    Poziom 2  
    Witam,
    Przyznam że jestem trochę zawiedzony, myślałem że wśród użytkowników znajdzie się ktoś kto bawi się takimi rzeczami (może ktoś kto robi/naprawia cewki głośnikowe) i się podejmie próby

Może to kwestia pieniędzy, zaproponuję 2000zł za tą nietypową robotę.
    serwis
    Poziom 37  
    uzytkowniktomasz napisał:
    (...)
    Może to kwestia pieniędzy, zaproponuję 2000zł za tą nietypową robotę.

A zaproponowana kwota jakich prac konkretnie dotyczy?

Wykonania takiej cewki (cewek), łącznie z reanimacją karkasu ( lub wykonania nowego), czy również "grzebania" w maszynie, której jest ona elementem składowym?

Bo przed podjęciem decyzji o wykonawstwie takie szczegóły powinny być podane.
    uzytkowniktomasz
    Poziom 2  
    Cytat:
    A zaproponowana kwota jakich prac konkretnie dotyczy?

Wykonanie cewki łącznie z nowym karkasem (nie wydaje mi się aby stary był do reanimacji, choć może) na armaturze którą widać na zdjęciach. Bez grzebania w maszynie. Obejrzenie maszyny powinno moim zdaniem nastąpić w celu uświadomienia sobie przez wykonawcę pełnego obrazu jak element z cewką pracuje, jakiej dokładności wykonania wymaga itp.
    Ogłoszenie ma charakter ogólny, szczegóły (przed podjęciem decyzji o wykonawstwie/zleceniu z mojej strony) mam nadzieję omówić z zainteresowanym.
    Wynagrodzenie jest kwestią elastyczną do obgadania, zależy mi na czasie i jakości wykonania.