Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avast Internet Security blokuje sieć utworzoną przez VPN hamachi

lukaszek_socho 06 Kwi 2011 23:59 2193 0
  • #1 06 Kwi 2011 23:59
    lukaszek_socho
    Poziom 18  

Witam

Mój problem polega na tym, że zapora ogniowa programu Avast Internet Security 6.0.1000 blokuje mi sieć po VPN.
    Na moim komputerze jak i na drugim kompie zainstalowany jest program Hamachi i za jego pośrednictwem utworzona sieć.
    Komputery są w dwóch różnych miastach i łączą się poprzez internet. Na moim komputerze utworzony jest folder udostępniony dla drugiego komputera. Gdy zapora jest wyłączona z 2 komputera spokojnie można pingować na mój oraz łączyć się z udostępnionym folderem na moim komputerze. Oba komputery są pod XP HE SP3.

Gdy zapora jest aktywna bez względu na to czy jest to strefa DOM, PRACA czy PUBLICZNA nie można ani pingować na mój komputer ani połączyć się z udostępnionym u mnie folderem lub drukarką.
    U mnie w dzienniku zapory sieciowej jest:

Akcja: blokuj
    Adres w sieci: 5.105.170.20 (2 komputer na takie IP w hamachi)
    Port zdalny: 3068
    Adres lokalny: 5.105.177.11 (mój komp ma takie IP w hamachi)
    Port lokalny: 445
    Protokół: TCP
    kierunek: przychodzące
    Aplikacja: pusto
    Reguła: pusto

W regułach aplikacji dla hamachi-2.exe ustawiałem zezwól dla TCP/UDP ; przychodzące/wychodzące ; adres 5.105.170.20 i drugą identyczna regułę dla 5.105.177.11 ale nic to nie daje
    Próbowałem jeszcze u ustawieniach zapory w zaawansowane w zakładce przyjaciele dodawać adresy mój i 2 kompa ale tez nic.

Dlaczego w dzienniku gdy blokuje to połączenie jest puste miejsce w rubryce aplikacja? Czy mam rozumieć, że to nie reguły dla hamachi-2.exe blokują? Jak to ustawić żeby działało?

Z góry dzięki za pomoc i wskazówki
    Wiem, że można zmienić firewall ale oprócz tego, żeby działało chcę też nauczyć się konfiguracji firewalli i ogólnie zasad na jakich takie sieci działają.

0 0