Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć 2 routery? Jak to najlepiej zrobić? Jaki sprzęt kupić?

07 Kwi 2011 09:39 5374 12
 • Poziom 2  
  Witam. Mam neta z Netia. Mam router podlączony do kompa z sąsiadami kablami.Wszystkie sloty są zajetę. Teraz chciał bym podłączyc do tego jeszcze router WiFi do laptopa.Czy mógł by mi ktos doradzić jak to najlepiej zrobić jaki sprzęt kupić?
 • PCBway
 • Poziom 17  
  Cytat:
  Mam router podlączony do kompa

  Odpinasz kabel od karty sieciowej w komputerze i łączysz go z portem WAN nowego routera. Jeżeli chcesz mieć tylko sieć bezprzewodową wystarczy najtańszy router DSL np. tl-wr340 tp-linka. Wówczas port WAN konfigurujesz w taki sposób jak karte sieciową w komputerze (mowa tutaj o ip, masce, bramie).
 • PCBway
 • Poziom 26  
  Teoretycznie wystarczyłby zwykły AP gdybyś znalazł model z co najmniej dwoma portami LAN...
 • Poziom 11  
  Generalnie jeżeli chcesz mieć i PC stacjonarny i lapa to proponuję zakup jakiegoś routera ze względu na to iż w przyszłości może okazać się bardziej funkcjonalny od AP.

  A zrobić jest to prosto:
  1. jak napisał Miroslaw S. - wypiszasz LAN z PC i wpinasz do WAN w nowym routerze
  2. z nowego routera dajesz skrętke z LAN do karty w PC
  3. kofigurujesz sobie sieć bezprz. w routerze i cieszysz się necikiem również na laptopie
 • Poziom 2  
  Wlasnie mam problem z podłączeniem kabla z Pc do WAN w nowym routerze ponieważ Wan routerze ma mniejszą wtyczkę

  Taki mam router TP-Link TD-W8901G Router ADSL Jak połączyć 2 routery? Jak to najlepiej zrobić? Jaki sprzęt kupić?
 • Poziom 17  
  Ponieważ router ADSL ma wtyk RJ-11 (wtyk telefoniczny), na kablu ethernetowym masz wtyk RJ-45. Zamiast routera ADSL powinieneś mieć router DSL
 • Poziom 43  
  Ale jego też może użyć. LAN IP na 192.168.1.253 i DHCP na off, kabel do pasującego gniazda. I też powinno działać.
 • Poziom 2  
  Witam

  Wymienilem router na DSl jak pisaliście i podlaczylem wedlug waszych wskazówek. Tylko teraz mam problem z konfiguracja, Od czego mam zacząc od kompa czy od routera.Czy mogl mi ktos napisac krok po kroku jak mam to zrobic, Mam windows 7.
 • Poziom 17  
  Możesz go skonfigurować jako bezprzewodowy switch tak jak pisał kolega piterus99, lub też w "pełni" wykorzystać router DSl-owy, decyzja należy do ciebie.
  W wersji switch.
  Wpinasz sie komputerem do portu LAN (router od internetu ADSL Netia), włączasz na nim serwer DHCP, ustawiasz sieć LAN na adresie np. 192.168.1.1 (DHCP start 192.168.1.2 koniec 192.168.1.200) i nic więcej nie zmieniasz. Następnie łączysz komputer z portem LAN (routera DSL) wyłączasz serwer DHCP zmieniasz adres LAN na np. 192.168.1.254 (wówczas adresem konfiguracyjnym routera ADSL będzie 192.168.1.1 a routera DSL 192.168.1.254) przechodzisz do zakłądki wireless włączasz wifi konfigurujesz zabezpieczenia. Następnie łączysz kablem port LAN (router ADSL Netia) z portem LAN (router DSL port WAN zostaje wolny), i komputer z kolejnym portem LAN (router DSL). Kartę sieciową w komputerze konfigurujesz w taki sposób żeby automatycznie pobierała adresy i internet powinie działać. Jeżeli tak jest to wyłączyć karte sieciową lub wypiąc kabel ethernetowy łączący komputer z routerem i połączyć sie za pomocą wifi (w tym samym czasie nie może być dwóch źródeł internetu mowa tutaj o wifi i połączeniu ethernetowym).

  W przypadku skorzystania z "pełnej" funkcjonalności routera:
  Port LAN (router ADSL)łączysz z portem WAN w routerze DSL, komputer łączysz z portem LAN. Następnie konfigurujesz port WAN (router DSL w zależności od tego czy na routerze ADSL masz włączony serwer DHCP), następnie konfigurujesz wg uznania sieć LAN wifi itp.
 • Poziom 43  
  Na początku, zmiana urządzenia potrzebna nie była, ale nic nie zrobiłeś źle. W dalszym ciągu możesz odnieść się do instrukcji wyżej(czy to mojej, czy Mirosława), natomiast jedyne co chciałbym dopowiedzieć do postu kolegi wyżej, że w przypadku opcji b) musimy pamiętać o tym, by adresacje na porcie WAN i LAN rotuera nie zachodziły na siebie. W tym wypadku jest to szczególnie ważne, gdyż domyślnie router pracuje na takiej samej adresacji, jaką masz już wdrożoną.

  Sieć sąsiada nie będzie też dostępna z poziomu Twoich komputerów, natomisat on także nie będzie widział Twoich komputerów w otoczeniu sieciowym, jednak po IP dostęp będzie.
 • Poziom 2  
  Mam podobny problem; u mnie kwestia połączenia 3 routerów. A problem pojawia się, kiedy na routerze (będąceego w roli access pointu), włączam serwer DHCP na "disabled", automatycznie tracę z nim połączenie.

  Z góry dziękuję!
 • Poziom 12  
  eutas napisał:
  A problem pojawia się, kiedy na routerze (będąceego w roli access pointu), włączam serwer DHCP na "disabled", automatycznie tracę z nim połączenie.

  Z góry dziękuję!

  Musisz ustawic karte ze statycznym IP.
 • Poziom 2  
  Świetnie!
  Teraz działa bez zarzutów.
  Choć nie rozwiązało to wszystkich moich problemów, mianowicie:

  Mam router od TP (ZTE ZXV10) i teraz chciałbym go podłączyć również jako podrzędny router ale nie mogę. Ciągle miga pomarańczowa lampka, nie mogę zalogować się do konfiguratora - w ogóle straciłem połączenie z routerem.

  Czy jest możliwość wykorzystania w/w routera jako access point?