Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak przekierować port w bullet M5

07 Apr 2011 10:56 2744 9
  • Level 9  
    Witam
    mam problem z przekierowaniem portu w bullet M5

Mam takie opcje
    1- Prywatny adres IP Prywatny port
    2- Source IP/mask Publiczny port

co nalezy wpisac pod 2 czyli Source IP/mask Publiczny port

dołaczam screnna

• Level 43  
    Lepiej byś zrobił screen zakładki, a nie opisywał czegoś z czym masz problem.
  • User under supervision
    DDNS (Dynamic Domain Name System) Masz konto żeby wiedzieć gdzie masz przekierowywać a potem z skąd odbierać?
  • Level 9  
    tak mam konto na DDNS. miałem przedtem linksys WAG200G tam wpisałem adres IP, port i wszystko chodziło jak nalezy
    Na bullecie nie moge ustawić...
  • Helpful post
    Level 43  
    No to teraz całkiem co innego.
    Dynamic Domain Name System jest tylko wtedy potrzebne kiedy mamy zmienny IP publiczny nadawany przez ISP - odpowiedz sobie na to pytanie.
    poza tym IP publiczne musisz mieć w WAN-ie Bluet M5

Adres Prywatny - to IP kompa w twojej prywatnej podsieci którego portu chcesz przekierować
    Prywatny Port - to port tego kompa w twojej prywatnej sieci
    TCP/UDP - protokół na jakim działa tenże port
    SourceIP/Mask opcjonalne i nie musisz wypełniać - przekierowuje wtedy gdy IP, które będzie się łączyło będzie zgodne z tym które podałeś
    Publiczny Port - port widziany w internecie

Przykład: Tworze serwer gry na IP 192.168.1.1 działający na porcie 1234 w sieci LAN i chce aby tylko mógł sie do niego podłaczyć kumpel z IP 123.123.123.123 z M 255.0.0.0
    Adres Prywatny: 192.168.1.1
    Prywatny Port: 1234
    TCP/UDP: TCP/UDP
    SourceIP/Mask: 123.123.123.123/255.0.0.0
    Publiczny Port: 1234

Jeśli nie chcemy ograniczać dostępu tylko do jednego IP to pomijamy wypełnienie:
    - SourceIP/Mask lub wpisujemy 0.0.0.0
  • Level 9  
    witam
    Nadal nie moge sobie poradzic z przekierowaniem portów

tak mam w bullet

a Tu przekierowanie portów

po sieci lokalnej idzie, dalej juz niestety nie...

co moze być nie tak??
  • Level 43  
    Trochę nie rozumie adresacji interfejsów (możne to z niewiedzy i braku styczności z tym urządzaniem) ale wydaje mi się, że jeśli masz go w trybie routera czyli WLAN jako interfejs WAN, a LAN jako LAN to na chłopski rozum jeśli ISP przypisuje ci po DHCP adresacje WLAN 192.168.2.20 to nie możesz mieć tej samej podsieci na LAN.
    Wtedy masz konflikt WAN-LAN i żaden internet nie możne działać w tak skonfigurowanym urządzeniu.
  • Level 43  
    Ten 192.168.2.20 to jest adres, który ustawi sobie urządzenie jeśli nie dostanie odpowiedzi z serwera DHCP.

Generalnie ten forward powinien pracować, masz w ogóle zewnętrzne IP na interfejsie WLAN nadane przez operatora?
  • Level 9  
    w tablicy ARP w bullecie pokazuje mi Adres IP (10.20.1.254) w interfejse WLAN ale tez jest to adres wewnętrzny...
  • Level 43  
    To dwie opcje - albo nie masz zewnętrznego adresu albo masz NAT 1:1.

Operator daje Ci zewnętrzny adres?