Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

elektrolux EWF 1045 skraca czas programu

julka13 07 Apr 2011 11:54 4072 5
 • #1
  julka13
  Level 10  
  witam ręce rozkładam nad ta pralka działała 4 latka bez problemu aż na wyświetlaczu pojawił się napis ODPŁYW WODY, przeczyszczone wszystkie rury pompa i nic aż oświecenie wymiana grzałki i zaczęła chodzić. w związku z ta naprawą przeczyszczone wszelkie zakamarki i przestawiona w inne miejsce oraz zasilona z innego gniazdka ale z tej samej fazy. AŻ tu nagle żonka nastawia pranie z cyklem długości jakieś 2H a ona po 30 minutach / koniec prania/ Zdziwienie dawaj następne ustawienie długość programu jak podaje jakieś 2h, ponownie po 30 minutach na chwilkę wyświetla odpływ wody O-O i za sekundę wszystko niby Ok a za moment KONIEC PRANIA-OTWÓRZ DRZWI Co może być powodem takiego zachowania pralki poza programatorem bo jego wymiana 450zł. To nieopłacalne wole kupić nową za 800zł.
 • Helpful post
  #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  Wrzuć tryb diagnostyczny: uruchom dowolny program i po 5 minutach naciśnij oba, obok siebie, skrajne po prawej przyciski (czyli okrągły i kwadratowy) jednocześnie. Na wyświetlaczu pojawi się ostatni kod alarmu (płyty głównej oraz płytki wyświetlacza). Czas wyświetlania
  alarmów zależy od tego, jak długo wciśnięte są przyciski.
 • #3
  julka13
  Level 10  
  ok po trybie diagnostycznym wyrzuca MB błąd E33 oraz UJ błąd E98
  1,pierwszy hydrostat lub grzałka
  2,no właśnie co on oznacza ?
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  No to masz prawie to samo co tu:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1497154.html
  Jedynym wyjściem z sytuacji jest chyba podpiąć się na początek pod interfejs DAAS , choć nie wiem, czy to coś da :| , sprawdzić jeszcze raz, ew. wymienić grzałkę, sprawdzić hydrostaty. E98 sugeruje błędną komunikację pomiędzy panelem użytkownika, a modułem. Może coś jest z kabelkami pomiędzy nimi :?
 • #5
  julka13
  Level 10  
  no nic cze wymiana grzałki i sprawdzić te chydrostaty napisze jaki wynik bo jeśli dojdzie do wymiany programatora to wole zakupić nowa pralka niż pchać się w koszty z tą. Niestety w moim terenie jest strasznie zakamieniała woda i wszyscy sąsiedzi wymieniają pralki średnio co 5 lat. Ale cóż Peter falk dziękuję za pomoc i czas jaki zechciałeś mi poświecić.
 • #6
  julka13
  Level 10  
  no i po problemie owszem grzałka wcześniej wymieniona obawiałem się ze to coś z nią nie tak, a tu miłe zaskoczenie przy poprzedniej wymianie źle założony jeden z kabelków od grzałki i spadł po prostu ze skuwki. A już mało brakowało aby pralka poszła do ekozłomu. Ale nic zawsze troszkę człowiek bliżej się z nią zapoznał i poznał jej psychikę :))