Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matlab - pomiar czestotliwosci sygnału on-line simulink

xpontiac 07 Kwi 2011 12:22 1314 1
  • #1 07 Kwi 2011 12:22
    xpontiac
    Poziom 6  

Witam.
    Męczę się z tym od kilku dni. Może zna ktoś jakiś prosty sposób, bo ja chyba zbyt komplikuje sobie sporawe, a zapewne są już opracowane metody.
    Chciałbym aby w simulinku w czasie trwania symulacji wyświetlała mi się aktualna częstotliwość sygnału. Obecnie sam napisałem algorytm w m.pliku, działający mniej więcej tak, że wykrywam sobie przejście przez zero sygnału i w tym momencie zapisuje do tablicy czas, i gdy wykryje kolejne przejście sygnału przez zero ( biorę pod uwagę przejścia przez zero w jednym kierunku) to znów zapisuje do tablicy czas, potem odejmuje sobie te wartości czasów zapisane : okres=czas(i)-czas(i-1)... to tak w skrócie, ogólnie kod jest trochę zakręcony, pewnie można to zrobić w samym simulinku na jakimś bloczku funkcyjnym który od razu będzie mi zwracał aktualną częstotliwość.
    Dodam iż przekopuje właśnie forum odnośnie tego tematu, fft itp., ale póki co prostej metody rozwiązania mojego problemu nie znalazłem.

0 1
  • #2 08 Kwi 2011 08:39
    xpontiac
    Poziom 6  

Witam ponownie
    Jeśli nie ma prostej to może bardziej złożona, ale na pewno zna ktoś jakąś metodę inną niż moja...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo