Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R510 nie reaguje na windowsa

07 Kwi 2011 12:55 3730 17
 • Poziom 19  
  Witam.
  Od wczoraj mam problem z laptopem, zaznaczę że wcześniej strasznie mi się wieszał pod Vista ale to od początku mam z nim taki problem, ale wczoraj nagle się zrestartował i kaplica.
  Przy normalnym uruchamianiu BSoD w trybie awaryjnym BSoD przy probie uruchomienia Samsung Recovery BSoD!! Płytki od laptopa "Nośnik odzyskiwania systemu" tylko mieli słychać ze coś się obraca ale nagle napęd staje i nic się nie dzieje (Mam ustawione bootowanie z płyty). Próbowałem BIOS przywrócić do ustawień standardowych tez nic nie podziałało.
  Wygrzebałem płytkę z Ubuntu żeby chociaż mieć jakikolwiek OS, laptop nie chciał reagować na płyty windowsowe które dostałem z laptopem a czystej instalki Visty nie mam, płytę Ubuntu wczytało za 2 razem, zaskoczenie bo mam do wyboru odpalenie systemu z płyty albo instalacja, wybrałem instalacje [...] okno wyboru dysków 3 partycje główna z danymi wyświetlona jako ntfs, odpowiadająca rozmiarowi windowsowemu C: "nieznana" czy jakoś tak i jakaś mała 3 partycja. Zrezygnowałem z zabawy z partycjami żeby nie stracić danych, wróciłem do uruchomienia z płyty i tak zostało do dzisiaj. W Ubuntu pokazują mi się 2 pliki "Dysk twardy 250GB: System plików o rozmiarze xx"odpowiednio dysk systemowy i główny z danymi do obydwu da się zajrzeć.
  Przepraszam za taki długi opis ale chciałem przedstawić cała sytuacje, teraz moje pytania:
  1. Co mogę zrobić z tym Windowsem??
  2. Czy coś jest z partycja C: jeśli podczas instalacji Ubuntu wyświetliło ja jako nieznana ale z OS odpalonego z płyty widzi ja normalnie i można ją przeglądać.
  3. Jak zainstalować Ubuntu żeby nie stracić danych z dysku. Opcje mam takie: instalka z płyty albo z uruchomionego Ubuntu z þłyty.
  Z góry dziękuje za pomoc.
 • Poziom 14  
  Sugeruje na początku sprawdzenie dysku twardego pod względem bad sector-ów. Tu jest kilka programów http://www.frazpc.pl/b/69259 może jakiś tobie podpasuje.
  Jeżeli uruchomisz ubuntu z płytki to będziesz miał możliwość przetestowania dysku twardego. Również pod ubuntu będziesz mógł przenieść swoje dane na inny dysk zewnętrzny o ile taki masz w posiadaniu.

 • Poziom 43  
  A po co to Ubuntu chcesz instalować? Skoro dane widać, to da się spod Live je zgrać, a potem przejść do dalszych kroków diagnostyczni-naprawczych.
 • Poziom 19  
  @Matuzalem
  Musze szybko uruchomić jakiegoś OS i dane na dysku D: zostawić tak jak są, ważne. Na Ubuntu z płyty nie mogę niczego doinstalować, strasznie uciążliwe a jak już wspomniałem Windowsa na razie laptop nie chce obsługiwać i dlatego się pytałem o jakiś bezpieczny sposób instalacji Ubunt'a.
  Dopiero wieczorem może będę miał na co zgrać najważniejsze dane. Ale to i tak większość rzeczy pójdzie mi się...
  Na razie spróbuje Hirens Boot posprawdzać dysk.
 • Poziom 14  
  Ubuntu możesz także zainstalować na pendrive wtedy będziesz mógł normalnie instalować potrzebne komponenty.
 • Poziom 19  
  No to tak, uruchomiłem mini Windows XP z Hiren BootCD w komputerze dysk c: jako niesformatowany, d: w porządku... Puściłem program do sprawdzania dysku 2 bad sectory wykryl do ok 60% skanowania dłużej nie chciało mi się czekać. Odpaliłem z powrotem Ubuntu zgrałem co mi było potrzebne na d: odpaliłem instalator sformatowałem C: jako ex4 z punktem zaczepienia / bez partycja swap. Raczej grzebanie spod instalatora w partycjach (usuwanie zmienianie rozmiaru dodawanie) usunęło by mi wszystkie dane. teraz mam ładnego Ubuntu i sporo wolnego miejsca na dysku.

  Teraz mam pytanie: jest jakiś program z pod Ubuntu do dzielenia dysku na partycje w systemie bez szkody dla danych, coś jak Partition Magic?
  Kiedyś kiedyś pamiętam że tak dzieliłem PM, wolał bym coś z pod OS, bootowalnym programom nie ufam, instalatorem windows kiedyś niespodziewanie wyczyściłem sobie cały dysk dzieląc jedna partycje.
  Chodzi mi ogólnie o to żeby programem wyciągnąć wolne miejsce z partycji linuxowej ex i zrobić z tego nową partycje pod Viste, priorytetowo bez utraty danych z dysku D: i dobrze by bylo tez bed utraty danych na partycji linuxowej
 • Poziom 14  
  migol21 napisał:
  tomilaut a może by tak najpierw zobaczyć czy jest w ogóle sens cokolwiek używać ?


  Możesz rozwinąć swoją wypowiedź bo nie bardzo rozumiem o co tobie chodzi ? Kolega prosił o podanie jakiegoś programu do partycjonowania pod linuxem więc podałem.
 • Specjalista HDD Recovery
  Powiedziałeś
  Cytat:
  Możesz spróbować z programami :
  1. Gparted
  2. PartedMagic - tu masz stronkę na temat programu: http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads


  A najpierw trzeba sprawdzić stan dysku a więc SMART i czy ma BAD co pisałeś wyżej więc nie widzę powodu wgłębiania się w temat jeśli nie ma podstawowych danych co się z dyskiem dzieje a więc jaki jest jego stan SMART oraz jaki jest stan partycji i logiki DMDE.
 • Poziom 14  
  Wnoszę iż użytkownik zrezygnował już z dalszego sprawdzania dysku po wykryciu 2 BAD stąd jego prośba o w/w programy.
  Mungo, migol21 ma rację przydało by się jeszcze sprawdzić dysk pod tym względem jeżeli masz zamiar go jeszcze używać i abyś w dalszym toku użytkowania nie miał podobnego problemu.
 • Poziom 19  
  Działania może trochę dziwne ale miałem trochę roboty do której nie zbędny był mój komputer. Teraz mam już więcej czasu i mogę się bawić z dyskiem. Zrobiłem wszystko o co pytaliście jeśli coś jest nie tak to dajcie znać z Ubuntu mam pierwszy raz styczność podobnie jak z takim badaniem HDD.
  Dodam jeszcze że na razie z partycjami nic nie grzebałem po instalacji Ubuntu.

  SMART( GSmartControl):
  Samsung R510 nie reaguje na windowsa

  Bad sektory(badblocks):
  Samsung R510 nie reaguje na windowsa

  i teraz problem bo DMDE odpalałem w konsoli i nie wiem czy dobre SSy zrobiłem
  DMDE:
  Samsung R510 nie reaguje na windowsa

  Samsung R510 nie reaguje na windowsa

  Binarka DMDE 0-100:
 • Specjalista HDD Recovery
  Z tego co widać :
  1) Masz Serwisową partycje jako pierwszą potem Linuxa a potem NTFS.
  2) Jeśli chodzi o Dysk Samsungi jak już pokazują BAD-y to dużo z nich nie będzie prędzej nadaje się do zmiany. A dla pewności powinieneś zrobić to :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html
 • Poziom 19  
  1) To źle z tym układem partycji?? I tak przy okazji jak bym się pozbył partycji serwisowej stało by się coś strasznego oprócz braku możliwości użycia Szajsung Recovery i dostania dodatkowego miejsca??

  2) To nie jest dysk Samsunga raczej Western Digital :D hmm z tego badblocks 5 razy mi się zatrzymał i wyrzucił cyferki to znaczy że mam 5 BAD, dobrze kombinuje?? a czy to jest dużo czy mało??

  A i mam jeszcze takie pytanie, z której kolumny GSmartControl odczytuje się te potrzebne wartości??
 • Poziom 19  
  hmm czytałem ten temat ale nie wiem jak to się stało że dopiero teraz zauważyłem że na końcu jest opisane z których kolumn co odczytujemy...

  No dobra czyli tak czy inaczej muszę skopiować dane i czyścić dyski :/ Wieczorem wrzucę raporty...

  A co do tej kolejności partycji ma to na coś wpływ?? i czy mogę bez problemów wyrzucić serwisową partycje??
 • Specjalista HDD Recovery
  Jeśli potrzebujesz to ma jeśli nie to nie ma. To zależy co chcesz ale jak ją wyrzucisz najlepiej od nowa zainstaluj system po wyzerowaniu dysku z nowym ustawieniem partycji.
 • Poziom 19  
  wyzerowałem dysk zremapowałem :/ w raporcie nic specjalnego 1 sektor <150ms (zielony) reszta szara, to chyba w pozadku?