Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet P1505 - świecą trzy diody

icserwis 07 Kwi 2011 12:56 1909 2
  • #1 07 Kwi 2011 12:56
    icserwis
    Poziom 11  

Panowie, mam pewien problem z drukarką HP LJ P1505.
    Drukarka zachowuje się tak, jakby uszkodzony był laser, ale opiszę całą sprawę od początku i dokładnie.

Po włączeniu drukarki, sekwenscja startu przebiega prawidłowo, lampki mrugają na zmianę, tak jak w serwisówce, mechanizm pracuje, potem cisza i świeci się pomarańczowa "ATTENTION", potem znów mechanizm się odzywa i zapala się zielona "READY", czyli ok.
    Gdy zapodaję stronę testową naciskając zielony przycisk, odzywa się mechanizm na około 3 sekundy i zapalają się trzy diody.
    W pierwszej chwili stawiałem ten jobelek przy klapie drukarki, że nie wciska mechanizmu odsłaniania lustra (może jest złamany, częsta usterka) ale nie, wszystko ok, mechanizm odsłania lustro poprawnie, jobelek nie jest złamany.
    Z innej, sprawnej drukarki podmieniłem laser i nic, dalej to samo, wiec w drugiej kolejności spróbowałem wymienić formater, też nie pomogło, objaw ten sam.
    Już całkowicie zdesperowany, podjąłem się wymiany płyty głównej (tej z zasilaczem), nadal to samo.
    W drukarce, wymieniałem już chyba wszystko, łącznie z fuserem i tonerem, sprawdzałem poprawność połączeń na tasiemkach i wtyczkach, podmieniałem również tasiemki. Nie mam już pomysłów.

Macie jakieś sugestie?

ps. Znalazłem podobny temat na tym forum i wymiana fusera pomogła, u mnie nie.

• Pomocny post
    #2 12 Kwi 2011 11:09
    isiek78
    Spec od drukarek

Trzy diody jest to ogólny błąd o uszkodzeniu drukarki i trudno jednoznacznie powiedzieć co jest nie tak, najczęściej przy tym błędzie okazywało się, że uszkodzony jest fuser lub formater.

• #3 12 Kwi 2011 18:06
    icserwis
    Poziom 11  

Jutro jeszcze raz spróbuję wymienić fuser, drukarka leży w odstawce i nie zaglądałem do niej już dawno. Możliwe, że fuser miałem uszkodzony, nawet nowy potrafi być nie teges, rzadko się zdarza ale...

Trochę mnie denerwuje podejście HP do nowych drukarek, kiedyś trzy diody, przycisk GO i Secondary Error był w serwisówce, a teraz...

EDIT 20.04.2011: Wymiana fusera pomogła, dzięki

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson