Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

udostępnianie drukarki przez gniazdo usb routera linksys

johnyjj2 07 Kwi 2011 16:32 2968 3
  • #1 07 Kwi 2011 16:32
    johnyjj2
    Poziom 8  

Witam!

Mam sieć, w której do routera (http://www.proline.pl/?p=LINKSYS+WRT160NL+EE) podpięty jest modem i dwa komputery (przy użyciu kabli ethernet). Do tej pory drukarkę udostępniałem w Windowsach (była podpięta do jednego z komputerów przez USB), jednak powodowało to dużo problemów. Po zakupie nowego routera (o wyżej wspomnianej nazwie) pomyślałem, że mogę udostępnić drukarkę i skaner (hp laserjet m1132 mfp) przy pomocy routera, który posiada gniazdo USB. W takim razie podpiąłem drukarkę przez USB do routera (nie jest to drukarka sieciowa, ale nie podpinam jej do routera przez kabel ethernet, tylko przez kabel USB).

Z routerem zostało dostarczone oryginalne oprogramowanie Cisco Network Magic, które "jest uznaną na świecie aplikacją umożliwiającą udostępnianie plików i drukarek". Niestety, ta uznana aplikacja nie była mi w stanie nawet wykryć drukarki, choć połączenie kablowe między komputerem stacjonarnym i routerem działało (z internetu korzystać mogłem), drukarka działała, kabel USB również, a także w trakcie konfiguracji drukarka była uruchomiona. W jaki sposób mogę udostępnić drukarkę i skaner przy użyciu routera i korzystać z niej na systemach operacyjnych Windows XP oraz Linux Ubuntu 10.10?

Pozdrawiam!

0 3
  • #2 09 Kwi 2011 01:14
    johny_walker
    Poziom 11  

To gniazdo USB służy tylko do połączania pamieci USB - pendrive/twardy dysk na usb nie do podłączania drukarek.

0
  • #4 09 Kwi 2011 12:05
    kolokat
    Poziom 26  

W DD-WRT udostępnianie drukarek przez USB działa. Nawet nie powinno być większych problemów z konfiguracją.

0