Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nikon Coolpix s210 nie działa wyświetlacz

kulpina 07 Apr 2011 17:05 3402 7
 • #1
  kulpina
  Level 14  
  W czasie naprawy aparatu (problem z wysuwaniem obiektywu), dotknąłem się nóżek naładowanego kondensatora i poraził mnie prąd.
  Jednak nie to jest moim zmartwieniem.
  Problem w tym, że od tego czasu przestał działać cały wyświetlacz (nie widać nic, nawet pod światło, więc to nie tylko podświetlenie). Podejrzewa ktoś co się stało i co teraz sprawdzić/wymienić?
 • #2
  gajmix
  Level 32  
  Można powiedzieć że typowy błąd amatorów Sprawdzić to możesz co najwyżej bezpieczniki SMD, ale z reguły po czymś takim są one w porządku więc pozostaje ci wymienić płytkę elektroniki.
 • #3
  kulpina
  Level 14  
  Całą? O.o
  Co tam się aż tak uszkadza? Bo ogólnie wszystko działa i aparat pracuje jak przed tym, tylko, że wyświetlacz nie..
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  ion-tichy
  Level 31  
  230V z kondensatora lampy, może po przejściu przez niskonapięciowe układy, wiele z nich uszkodzić. Co poszło? Trudno określić, możliwości jest na prawdę wiele łącznie z układami BGA. Tu dla sprawdzenia można jeszcze podłączyć zewnętrzny ekran przez wtyk 8pin (z zestawu) i sprawdzić czy jakikolwiek obraz jest generowany.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  kulpina
  Level 14  
  Ok, sprawdzę to wszystko po kolei, ale najpierw powiedzcie mi jak uniknąć kolejnego kopnięcia? Zaklejenie samych nóżek dużego kondensatora taśmą izolacyjną nic nie dało, bo nie tylko tam jest takie napięcie, co teraz zrobić?
 • #8
  gajmix
  Level 32  
  Przedstawiasz się jako elektronik a nie wiesz jak kondensator rozładować? Nie wiem czym tam dysponujesz ale warunkach amatorskich najprostsza będzie żarówka 230V na kabelku ( moc bez znaczenia). Końcówkami kabla trzeba dotknąć wyprowadzeń kondensatora, żarówka zapali się na chwilę żółtawym światłem i kondensator masz rozładowany. Trzymaj oczywiście przewody za izolację i trzeba je przyłożyć do odizolowanych końcówek kondensatora które nieraz są zabezpieczane masą bitumiczną.