Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2251N nie działa po napełnieniu

07 Kwi 2011 17:25 3612 18
  • Poziom 20  
    Mam następujący problem, zregenerowałem dla klienta toner Samsung ML-2251N - toner był w wersji startowej bez chipa, założyłem więc nowy chip i go uzupełniłem.
    Niestety drukarka świeci cały czas czerwoną kontrolką, próbowałem wymieniać chip na drugi - to samo. W końcu klient dostarczył mi całą drukarkę.
    Poniżej zamieszczam zdjęcie wnętrza tej drukarki, z prawej strony, tam gdzie na kasecie jest chip, nie ma czytnika do chipa - wydaje mi się to nieprawdopodobne ale chyba trafiła się niekompletna drukarka.
    Tam chyba powinny być blaszki/szpilki czy cokolwiek co styka się z chipem na kasecie - może mnie ktoś oświeci jeśli się mylę ale nie mam już pomysłów.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Chyba się mylisz, chipy zliczające, które zakupiłem do regeneracji mają kompatybilność ML2250/2251/2252.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi sie ze powinny byc takie ,,kólka z drutu,,jak w innych Samsungach zajrze jutro do drukarki i Ci odpowiem.Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Nie jestem pewien do końca jak to jest w Twoim przypadku, ale w Samsungu ML-2250 nie ma żadnego chipa.
    Po uruchomieniu kręci chwile wałkiem u góry i przestaje i pojawia się błąd(czerwona dioda)?Nie ma (w 2250) żadnego elementu, który stykałby się z chipem, natomiast jest czujnik w formie 2 blaszek, który jeśli nie "zobaczy" tonera nie puści dalej self testu.
    Sprawdź mechanizm tonera, czy jesteś w stanie przekręcić ręką wałek w tonerze.
  • Poziom 20  
    A możesz zrobić zdjęcie wnętrza drukarki?
  • Poziom 17  
    Mamy tally genicom 9022, to ta sama drukarka ale juz ma czytnik chipow.

Problem pt "brak tonera" pojawia sie jednak zazwyczaj gdy toner jest zle skrecony, przekoszony (mozliwe ze nasz egzemplaz drukarki dostal w transporcie i jest lekko krzywy sam z siebie, przez co wrazliwszy)
  • Poziom 20  
    W przypadku tej kasety "toner źle skręcony" nie wchodzi w rachubę, tu się napełnia przez korek bez rozkładania. Do założenia chipa wystarczy rozchylić górną część obudowy a potem z powrotem ją ścisnąć.
  • Poziom 17  
    I wlasnie tyle wystarczy zeby nie bylo kontaktu tam gdzie go potrzeba. Zdjac gore i zalozyc jeszcze raz, u nas pomagalo. Trenowalem tez skrecanie na nie-wszystkie srubki i tez pomagalo.
  • Poziom 9  
    Sorki za opoznienie ale akurat ta drukarka jest w serwisie ale przy regeneracji tych kaset zawsze zakladamy chipa.Napisalem do kolegi z serwisu,zinteresowal sie tematem,przeslalem mu linka i wspominal cos o alternatywnym sofcie do samsungow ktore omija potrzebe chipa.
    Pozdrawiam i pisz czy rozwiazales problem
  • Poziom 20  
    Nie rozwiązałem, powiedz czy masz dostęp do tego alternatywnego softu, ja szukałem ale nigdzie nie znalazłem.
  • Poziom 9  
    Kolega serwisant zajrzy jutro do drukarki i sprawdzi czy sa kontakty do chipa apropo softu zapytam jutro,co i jak do jakiego modelu.
  • Poziom 20  
    Może kolega serwisant już zajrzał?
  • Poziom 20  
    Może podpowiesz jaka może być przyczyna, że drukarka świeci na czerwono po założeniu zregenerowanego tonera? Toner był tylko dosypywany, bęben nie był wyciągany.
  • Moderator
    forkas napisał:
    Naprawiłem kilkadziesiąt takich urządzeń i nigdy w żadnym nie spotkałem chipów, ...
    Ale Chińczyk jednak produkuje chipy tonera ML-2251 :D
  • Poziom 20  
    rys57: to akurat wiem, chip, który założyłem jest do ML2250/2251/2252 - dlatego się dziwię, że te urządzenia chodzą bez chipów

forkas: drukarka reaguje tak jak powinna po założeniu tonera, mieli tonerem, mruga dwoma zielonymi kontrolkami a potem zaświeca się na czerwono
  • Poziom 20  
    Temat rozwiązany, klientka zapomniała powiedzieć, że zaciął jej się papier przy wydruku. W piecu była harmonijka z kartki, po wyciągnięciu papieru drukarka działa bez chipa.
    Zamykam temat.