Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 2840 - po wymianie bębna wciąż zacięcie papieru... nigdzie nie ma...

serwek 07 Kwi 2011 17:27 2223 0
    serwek
    Poziom 25  
    Witajcie
    Nie robię HP-ków akurat tej serii zbyt wiele ale od czasu do czasu coś się takiego trafi...
    Urządzenie wielofunkcyjne HP laser Jet 2840
    HP LaserJet 2840 - po wymianie bębna wciąż zacięcie papieru... nigdzie nie ma...
    Klient się mocno uparł żeby było taniej, kazał wymienić sam wałek bębna z listwą...
    Wiedząc że te urządzenia są jakie są, a ten egzemplarz wygląda jak zapuszczony trup bardzo niechętnie ale jednak zgodziłem się na przysługę. Uzgodnione z właścicielem, że tylko wymiana, bez dodatkowych czynności! Zadeklarował i nalegał że resztę zrobi on sam... :|
    Rozebrałem "unit", wymieniem wałek bębna światłoczułego i listwę czyszczącą...
    Oczywiście pamiętając o ustawieniach kół zębatych na transferze zaznaczyłem położenie. Po montażu listwy czyszczącej i bębna urządzenie wskazuje zacięcie papieru ("otwórz drzwiczki i usuń papier"). Włączam, urządzenie ustawia się, kalibruje i po parudziesięciu sekundach wyskakuje na LCD - usuń zacięcie...
    Szczerze mówiąc zacząłem się zastanawiać czy nie "pokrzaczyłem" czegoś z zębatkami (ustawieniem), a może zapomniałem o czymś przy składaniu zespołu bębna w całość...
    Patrzyłem na nóżkę czujnika (rejestracji) "registra", cała, nie połamana...
    Przed demontażem zespołu nie było zacięcia... Wydruki były bardzo kiepskie, mocno brudne, i krzywe, pogniecione, bęben porysowany ale tzw.przejścia były... drukarka się ustawiała, papier przechodził... Zastanawiam się czy przypadkowo (siłą rzeczy) odczyszczone na napędzie wałki i ich tuleje nie zaczęły pływać...?

Możecie pomóc "styranemu człekowi"...? ;)

Pozdrawiam
    "serwek" ;)