Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3100 nie dziala klawiatura i brak wejscia do BIOSA

ToJurek 07 Kwi 2011 17:55 3530 12
  • #1 07 Kwi 2011 17:55
    ToJurek
    Poziom 15  

Laptop sam sie resetuje jakby szukal sieci.Po wlozeniu plyty instalacyjnej WinXp startuje ladowanie systemu i konczy sie na tym jak trzeba potwierdzic przyciskiem z klawiatury.Z tad wniosek,ze klawiatura nie dziala .To samo nie mozna wejsc do biosa F2 nie dziala,brak reakcji.Wylutowalem baterie z biosa.Po ponownym wlaczeniu komputer sie prezentuje sprawdza sie i podaje bledy daty ,CMOS nacisnij F1 lub F2 i klawiatura nie reaguje.Dodam,ze wyciagnelem HD i baterie dodatkowo.
    Zadnych innych bledow nie pokazuje poza tym ,ze nie ma reakcji klawiatury.

0 12
  • #3 07 Kwi 2011 18:03
    ToJurek
    Poziom 15  

Podlaczenie klawiatury USB tez nie dziala.

0
  • #4 07 Kwi 2011 18:07
    schwalk
    Poziom 14  

Więc należy obstawiać mostek południowy. Ogólnie ciężka sprawa :-(

0
  • #5 07 Kwi 2011 18:10
    ToJurek
    Poziom 15  

Widocznie jest to wada fabryczna i dam sobie z tym spokoj

0
  • #6 07 Kwi 2011 18:19
    schwalk
    Poziom 14  

Wrzuć dla pewności jakiś liveCD linuxa. Powinien touchPad także nie działać. Wtedy nieodwołalnie reballing/wymiana mostka.

0
  • #7 07 Kwi 2011 18:26
    ToJurek
    Poziom 15  

Jakiego linuxa live CD mi zaproponujesz,bo nie mam zadnego

0
  • #8 08 Kwi 2011 02:00
    ToJurek
    Poziom 15  

Plyta CD z PC Login Now nie instaluje mi sie do konca ,ale instaluje sporo drv video,myszke i staje : You DON'T have any Windows instaled.PC Login Now will rebot computer NOW i w kolko to samo.Mam odlaczona baterie od BIOSA,wyciagniety HD i baterie.Po wlozeniu HD jest tylko migajacy kursor i botowania z plyty brak

0
  • #9 08 Kwi 2011 03:00
    schwalk
    Poziom 14  

Sorry, nie pomyślałem o tym, że masz bootowanie od HDD i nie możesz go przestawić. A ta wersja powinna mieć dysk i najlepiej windowsa....
    Czy linux uruchamia tryb graficzny? Wówczas mógłbyś sprawdzić TouchPada, a głównie o to chodzi. Choćby przez chwilkę, byle poruszyć wskaźnikiem. Odnośnie innych dystrybucji linuxa, to każda powinna chodzić. Ja używam tego systemu wyłącznie narzędziowo, np. PCLoginNow do usuwania haseł, OPHCrack do ich łamania, Backtracka do łamania WEP, dystrybucji Aviry jako scaner antywirusowy itd. Są jednak lekkie dystrybucje wielozadaniowe, np. knoppix, które też warto mieć i znać...

PS
    Linux może rozpalić miłość do komputerów, w tym systemie jedynym ograniczeniem jest użytkownik i jego niewiedza...

0
  • #10 08 Kwi 2011 04:13
    ToJurek
    Poziom 15  

TouchPada { mysz } dziala jak pisalem powyzej .Pokazuje sie szata graficzna tego programu ale nie da sie uruchomic,bo nie ma HD i Windowsa na nim.HD tez jest niesprawny widzi go inny komputer w Menadzerze a w Moj Komputer go nie ma

Dodano po 6 [minuty]:

To jest pewne,ze oba CD instaluja drv i TouchPad dziala

0
  • #11 08 Kwi 2011 15:26
    schwalk
    Poziom 14  

Jeśli nie ma założonych partycji, to dysku nie będzie w Moim Komputerze. Prawdopodobnie próbowałeś instalacji windowsa i wymazałeś tablicę dysku. Zewnętrzna klawiatura usb jest aktywowana opcją w Biosie, więc teoretycznie także ma prawo nie działać przy starcie. Jednak przy starcie linuxa podłączone urządzenie usb jest instalowane niezależnie od biosa - jeśli mostek sprawny powinno działać. TouchPad często działa na magistrali USB, więc jest szansa, że jest sprawna. Żeby wykluczyć bootowanie dysku z kolejki należy wyczyścić ręcznie pierwsze 64 bitów dysku. Włóż dysk do sprawnego kompa, uruchom linuxa LiveCD, w sumie obojętnie jakiego i w oknie terminala wpisz: dd if=/dev/zero of=/dev/hdX bs=512 count=1
    Wyczyścisz tym cały MBR i BIOS nie będzie próbował bootować z tego dysku.
    Naprawa MBR w XP: uruchom instalkę i daj R, czyli naprawę. W oknie terminala wpisz fixmbr, albo fixboot. Tyle, że tutaj niw wymażesz tego sektora i jeśli usunąłeś Windowsa instalacją to go nie przywrócisz.
    Często się zdarza, że klawiatura nawala, wystarczy, że dostanie wilgoci i zima blada. Jest więc szansa (nikła), że mostek sprawny...

0
  • #12 10 Kwi 2011 03:47
    ToJurek
    Poziom 15  

Linux KONOPPIX Live 6.4 instalowal za kazdym razem klawiature wirtualna i TouchPad nie dziala.Zainstalowalem ponownie PCLoginNow i TouchPad dziala ale tylko na tym programie.Zdyskiem HD tez nie wesolo w dobrym laptopie po zainstalowaniu KONOPPIX Live 6.4.4 ,linux dysku w Moj Komputer nie widzi a kiedy ten dysk podpielem jako dodatkowy do innego komputera stacjonarnego byl widziany w MENADZERZE

0
  • #13 10 Kwi 2011 15:53
    ToJurek
    Poziom 15  

Stokrotne dzieki , HD stanal na nogi a w laptopie plyta z wada co potwierdzil Linux tak mysle.Dziwi mnie tylko to dlaczego Linux nie zainstalowal TouchPad a PC Login Now tak

0