Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 9300 czarny ekran, zakłócenia na ekranie, ekran podświetlony

07 Kwi 2011 19:42 4215 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z Acer Aspire 9300.
    Na ekranie pojawiały się na początku jakby zakłócenia i laptop się zawieszał.
    Po ponownym uruchomieniu startował normalnie.
    Do czasu.
    Po kilku takich restartach laptop się włącza, sieci dioda zasilania, dysku (3-4 razy mignie) ale ekran ciemny, podświetlenie działa.
    Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Prawdopodobnym powodem może być odklejenie się mostka lub GPU. Może być również inna przyczyna ale bez pomiarów trudno stwierdzić.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeżeli obraz jest podświetlony a obrazu nie ma to na 99% gpu jeżeli mostek północny by padł to całkiem czarny by był , o ile jest to wersja z mostkiem nf6100 i grafiką go7600.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Potwierdzam jak wyżej, te zakłócenia w obrazie o których mowa w pierwszym poście wskazują na grafikę, model niestety nieszczęsny i nb i grafika z felerną serią nvidii, jak jedno nie padnie to drugie. Brakuje tylko trzech piknięc w głośniku laptopa dłuższego i dwóch krótszych, możesz jeszcze sprawdzić na zewnętrznym monitorze czy cokolwiek wyświetla, jak wyświetla obraz poprawnie lub zniekształcony to grafika do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Nie brakuje tych piknięć :) pikało by jak by mostek północny padł... juz nie raz sie o tym przekonałem :)
  • Poziom 9  
    Dzięki Panowie jak dotychczas.

Piknięć opisanych nie ma
    ale jest jedno gdy laptop jest włączony i wyjmie się i włoży się ponownie wtykę zasilacza.
    grafika 7600 jak ktoś już zauważył

jest jeszcze coś
    jak go kupiłem nie było dźwięku (uszkodzone gniazdo słuchawkowe)
    coś tam było z tym gniazdem nie tak bo nie podawało dźwięku na słuchawki i na głośniczki
    więc podciągnąłem jedną z końcówek wzmacniacza do masy aby był dźwięk w głośniczkach
    czy to mogło wpłynąć na uszkodzenie???
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    _1KOKO napisał:
    Nie brakuje tych piknięć :) pikało by jak by mostek północny padł... juz nie raz sie o tym przekonałem :)

A ja się spotkałem i to wiele razy, piknięcia na post code 4A i normalnie do C0 tylko ciemność na matrycy, dotyczy to płyt z grafika 7600 lub inna nie zintegrowana z mostkiem nb(gf6100), równie dobrze może byc i sama ciemność a posty sa ok albo wogule brak postów,wadliwe nvidie padają na rózne sposoby i zależnie od modelu laptopa dają różne charakterystyczne objawy na które można się nadziać. Jak ci się uszkodziło gniazdo słuchawkowe to trzeba było sobie skombinować i wymienić są w nim styki które dają sygnał dla płyty gdzie ma powędrować dźwięk czy na głośniki czy na słuchawki, jak gniazdo uszkodzone to słuchawki mogą nie działać a jak i styki w tym gnieździe tez się uwaliły to niema dźwięku i na głosnikach, a kombinując przy nim możesz coś dodatkowo zepsuc ale grafiki raczej nie , padła sama z winy fabrycznej wady ukladu.
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Czy można samemu w warunkach domowych jakoś rozwiązać ten problem?
    Jak tak to może ktoś podpowie jak.
    Z góry dziękuję?

Dodano po 10 [minuty]:

Dzięki _1KOKO.
    Spróbować można.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.

Chciałbym zapytać czy ma ktoś dokładniejszy niż blokowy schemat tego acera?

Gdzie można kupić most północny i jaka będzie jego cena?
  • Poziom 33  
    Gdzie można kupić taki mostek to nikt za bardzo Ci nie doradzi... musisz szukac po prostu... na własne ryzyko bo często sprzedawane są uszkodzone...
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Temat zakończony.