Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powermixer 2x200W / Mikser + końcówka 2x200W do 3000-3500zł

Makro1993 07 Kwi 2011 20:27 2670 22
  • #1 07 Kwi 2011 20:27
    Makro1993
    Poziom 26  

Mam około 3000-3500zł na zakup powermixera 2x200W @ 6Ω lub miksera i końcówki 2x200W @ 6Ω.
    Wymagania co do powermixera/miksera (tak aby wszystkie mogły być podłączone naraz):
    - Minimum 5 gniazd XLR typu mic z phantomem (najlepiej jakby można było włączyć tego phantoma na każde wejście z osobna),
    - Minimum 5 gniazd Jack 6.3mm typu mic/line,
    - Minimum 2 gniazda RCA stereo typu line,
    - Equalizer (brak wymagań co do ilości pasm, jednak bez przesady),
    - Odsłuch na słuchawki, aczkolwiek to jako mniej ważna opcja.

Co się da sensownego w tej cenie kupić? Sam osobiście preferowałbym powermixer, lecz jak da się kupić cały zestaw w podobnej cenie i miałby on być lepszy od powermixera to czemu nie?

0 22
  • #2 08 Kwi 2011 00:06
    Dj Joker
    Poziom 26  

Powermixery szczerze odradzam. Końcówka + Mixer, z reguły charakteryzują się sporo lepszą jakością dźwięku, niż urządzenie uniwersalne jakim jest powermixer.

0
  • #3 08 Kwi 2011 13:39
    _eddie_
    Poziom 32  

Dj Joker napisał:
    Powermixery szczerze odradzam. Końcówka + Mixer, z reguły charakteryzują się sporo lepszą jakością dźwięku, niż urządzenie uniwersalne jakim jest powermixer.

Nie wszystkie. W dobrych cenach idzie złapać powermixery Phonica (powerpod). Model 720dlx (200W+200W) w szukanej mocy lub coś już dobrego: PD1062. Brzmieniowo - nie ma się czego czepiać, bije na głowę sprowadzane z chin ADS PM czy inne zabawki w tej kat. cenowej. Zresztą można na sieci znaleść porównanie Yamaha EMX512SC z Phonic Powerpod 1062 w którym wręcz namacalnie stwierdzono b.dobrą jakość produktów phonica. Wzmacniacz z pełnym pakietem zabezpieczeń, dobrze brzmiące FX. W tej cenie nie kupisz dobrej końcówki i miksera.

0
  • #4 08 Kwi 2011 16:13
    Makro1993
    Poziom 26  

http://www.phonic.com/en/powerpod-1062-plus.html
    Jeżeli mówimy o tym, to jednak nie do końca by mi to odpowiadało:
    - Wejścia 7-9 mają tylko Jack typu line - przy włączonym phantomie nie podłączę wszystkich mikrofonów (5 pojemnosciówek na XLR i 4 bezprzewodowe na JACK) nawet jakbym przerobił kable tych bezprzewodówek,
    - Tylko jedno wejście RCA, tyle że bez regulach High/Mid/Low, Aux In podobnie.

0
  • #5 08 Kwi 2011 23:26
    krzysiuc
    Poziom 25  

Kolego Makro, mało widziałeś, praktycznie każdy mikser/ powermikser ma wejścia RCA bez regulacji, są to tzw. wejścia tape in, a także out. Wszelkie wejścia na rca proponuję zastąpić redukcjami jack-rca i po kłopocie, korekcja i cała reszta potrzebnych ustawień do realizacji pod ręką. Kolego nie widzę problemu by podłączyć 9 wspomnianych wyżej mikrofonów, 1-5 pojemności na XLR, 6-9 bezprzewody na jack. Problem pojawia się natomiast w sytuacji, gdy zabraknie miejsca np na CD, z resztą zawsze w mikserze powinno być kilka wolnych kanałów. Ja ze swojej strony zaproponuję końcówkę T.ampa 1050 bądź wyżej i mikser Soundcraft EPM 12 z procesorem lub bez, zostanie ci jeszcze kasy na jakieś EQ od t.racka. A skąd kolego masz te 6 Ω na paczkach, co to za zestaw? Obawiam się, że są to nadstawki z dołami spięte razem...

0
  • #6 09 Kwi 2011 00:34
    DjMapet
    Poziom 43  

Wejścia RCA z regulacją tonu są np w mikserach Peavey, Yamaha, Allen&Heath ZED-14 (notabene - polecam), itp. Jednak co za problem wpiąć się w wejścia jack?
    Trudno będzie znaleźć w rozsądnej cenie, mikser spełniający wszystkie Twoje wymagania.

Pozdrawiam.

0
  • #7 09 Kwi 2011 13:37
    Makro1993
    Poziom 26  

Masz rację, krzysiuc, mało widziałem. Sprzęt jest szkolny, aktualnie Yamaha EMX212 SC i jakieś głośniki chyba LDM EverGreen. Problem w tym, że nie ma jak wpiąć tych mikrofonów.
    http://muzyczny.pl/112294_TAmp-TA1050-wzmacniacz-mocy-2x525W4.html
    http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=136
    Jeżeli mówimy o takim czymś, mi osobiście się to podoba, pytanie tylko co o tym sądzą inni.
    Jakbyś mógł dać jakieś linki do tych EQ?
    EPM od EFX różni się tylko wbudowanym efektorem?
    Zapomniałem dodać jeszcze że sprzęt musi być koniecznie nowy.

0
  • #8 09 Kwi 2011 13:41
    Dj Joker
    Poziom 26  

Mi też się wydaje że rozwiązanie kolegi krzysiuc, jest najlepsze.

Nawet uważam, że żaden powermixer nie będzie mieć takiej jakości jak ten podany przez kolegę zestaw.

0
  • #9 09 Kwi 2011 16:29
    DjMapet
    Poziom 43  

Makro1993 napisał:
    Masz rację, krzysiuc, mało widziałem. Sprzęt jest szkolny, aktualnie Yamaha EMX212 SC i jakieś głośniki chyba LDM EverGreen. Problem w tym, że nie ma jak wpiąć tych mikrofonów.
    http://muzyczny.pl/112294_TAmp-TA1050-wzmacniacz-mocy-2x525W4.html
    http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=136
    Jeżeli mówimy o takim czymś, mi osobiście się to podoba, pytanie tylko co o tym sądzą inni.
    Jakbyś mógł dać jakieś linki do tych EQ?
    EPM od EFX różni się tylko wbudowanym efektorem?
    Zapomniałem dodać jeszcze że sprzęt musi być koniecznie nowy.

Jeśli głównym problemem jest zbyt mała ilość wlotów w EMX-212 sc, to wystarczy kupić za 500-800 zł mikser,np: http://www.artmusic.pl/offer/85/4270/yamaha_mg_102_c.html lub http://www.artmusic.pl/offer/85/3450/soundcraft_spirit_epm_6.html podłączyć go do jednego z wejść liniowych EMX-212 sc i masz w sumie trzynaście wlotów.

Po diabła Ci w szkole equalizer? Dla potrzeb szkolnych wystarczy korekcja zawarta w mikserze.

Pozdrawiam.

0
  • #10 09 Kwi 2011 16:56
    Makro1993
    Poziom 26  

Owszem - można. Tyle że w kryzysowej konfiguracji EMX+EPM kanałów będzie 19. Zresztą przy 13 wejściach i większej imprezie zostaje tylko jedno wejście wolne na podłączenie czegoś z zewnątrz - może nie wystarczyć. Po drugie przynajmniej w moim odczuciu obsługa upchanych gałek Yamahy nie jest najwygodniejsza.
    Poza tym nie wykluczam w najbliższej przyszłości możliwości wymiany głośników. Gdy kupimy tą końcówkę to starczy kupić nowe głośniki i końcówki a nie cały powermixer albo mikser i końcówki.
    A co do equalizera w szkole - no cóż, szkoła to nie tylko pogadanka dyrektora na rozpoczęcie/zakończenie roku, są jeszcze występy zespołu teatralnego, muzycznego, wokalnego, festiwale i multum innych rzeczy przy których czasami trzeba to porządniej wyregulować na equalizerze.

0
  • #11 09 Kwi 2011 18:36
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie widzę problemu w zakupie miksera z większą ilością wlotów.
    No faktycznie, jeśli chcesz nagłaśniać większe imprezy, to eq niechybnie się przyda, jednak pilniejsza potrzebą będzie zakup lepszych paczek, bo te co masz, to co najwyżej na pogadanki dyrektora się nadają. Poza tym nieumiejętnie ustawionym eq można więcej popsuć niż poprawić :-).

Pozdrawiam.

0
  • #12 09 Kwi 2011 19:40
    Makro1993
    Poziom 26  

Czy połączenie Mikser->EQ->Amp może byc wykonane zwykłym kablem mikrofonowym stereo?
    Zostaje około 700-800zł na EQ. Co sensownego w tej cenie można znaleźć?

0
  • #13 09 Kwi 2011 22:18
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie ma kabla mikrofonowego stereo, jest kabel mikrofonowy SYMETRYCZNY.
    Połączenia: mikser>eq>wzmacniacz należy dokonać przewodami symetrycznymi. Chyba że któryś z wymienionych sprzętów (przeważnie tańsze miksery) jest wyposażony w złącza niesymetryczne (najczęściej TR), wtedy niesymetrycznym.
    http://www.artmusic.pl/offer/105/6895/behringer_ultragraph_fbq_3102.html

Pozdrawiam.

0
  • #15 10 Kwi 2011 21:48
    krzysiuc
    Poziom 25  

To nie lepiej zakupić procesor, crossover? Kolego co to za paczki które mają 6 ohm? Czy pracują one w systemie bas+ nadstawki? Bo mam wrażenie że będzie potrzebny 2 koniec mocy. Cóż... w największych szkolnych zastosowaniach EPM 12 był wystarczający, żaden przeciętny uczeń nie będzie w stanie cokolwiek większego zrealizować. Na twoim miejscu jednak zrezygnowałbym z EQ, korekcję i tak masz wystarczającą na mikserze. Zabawy EQ w szkole mogą skończyć się źle dla sprzętu i słuchu uczestników danego eventu, wiem coś o tym. Stosuj wszędzie kable symetryczne i po sprawie. Ja bynajmniej jeśli używam kabli niesymetrycznych, to są to jacki mono we wszelakich konfiguracjach, a do tego i tak używam przewodu symetrycznego, zawsze jest wygodniej przelutować.

0
  • #16 10 Kwi 2011 22:18
    Makro1993
    Poziom 26  

Jeżeli nie będą potrafili obsłużyć EQ to raczej procesora także.
    Poza tym nie mogę się narazić na "W starym było a w nowym nie ma?"
    Crossover i tak nie ma aktualnie sensu bo paczki to głośniki bas+środek i do tego gwizdek, wszystko na pojedynczym Jack TS, więc jak domniemam w kolumnie jest crossover pasywny.
    Aktywnego kupimy potem, prawdopodobnie za rok, przy wymianie kolumn. Wtedy też możliwe że znajdzie się kasa na procesor.
    Co do rozwalenia sprzętu - sobie i aktualnym pomocnikom ufam w tych sprawach, następców i tak my będziemy musieli wyszkolić więc też myślę ze problemu większego nie ma, a to co będzie się działo potem to już nie mój problem.

0
  • #18 11 Kwi 2011 19:18
    krzysiuc
    Poziom 25  

Owszem Da Vinci dobry kabel, ale z tego co plotki doniosły, to coś się z producentem podziało, jeśli ma ktoś go na magazynie to jest dobrze. Kolego Makro 4 lata temu tez tak w gimnazjum mówiłem i co? Przychodzę ostatnio do szkoły jako zaproszony gość i sprzęt który zakupiłem w opłakanym stanie, żyłowany do granic wytrzymałości, a obsługa niereformowalna! Człowiek latał, zabiegał by szkoła kupiła nowe, później dbał jak o swoje a teraz przyjdzie nawiedzonych i psuje słuch w sensie dosłownym, bo nie wiedzą ile mocy mają pod paluchem. Tak więc... przydałoby się jeszcze jeśli nie procesor to crossover z limiterem lub jakikolwiek limiter, to tak na zaś do nowych kolumn. Całość łącznie z mikserem proponuję zamknąć i opiąć w nawet najtańszym case obitym kocem, by później nikomu do głowy nie przyszło podłączać wyjścia do wyjść itp. Jak dla mnie ta Yamaszka całkiem dobra, można ją przewidywać do małych imprez, typu konferencje i wystąpienia dyrektora. Zapomniałeś podać jeszcze wymiary pomieszczeń, które sprzęt ma oblatywać, trzeba jeszcze to uwzględnić przy zakupie. W sumie za te 3500zł to można uprzeć się i kupić nowe paczki, mikser i końcówkę.

0
  • #19 11 Kwi 2011 19:28
    Makro1993
    Poziom 26  

Czy procesor to w slangu po prostu nazwa kombajnu typu compressor, eq itp.? Jeśli tak to jakiego dokładnie masz na myśli?

0
  • #20 11 Kwi 2011 19:42
    krzysiuc
    Poziom 25  

Mam na myśli urządzenie które m.in. dzieli pasmo pomiędzy nadstawki i subbasy, lub więcej paczek, można na nim dodać opóźnienie, zmienić fazę, a także jest również EQ sumy, procki również posiadają limiter. Mówię o procku dlatego, że ktoś kto wam sprzeda urządzenia, paczki końcówki, mikser wprowadzi wam ustawienia do procka a wy nie będziecie nic więcej ustawiać i sprzęt teoretycznie posłuży dłużej. Najtańszy procek to wydatek 6-7 stówek, t.rack od thomanna. Jak dla mnie żadne bramki, kompresory i inne peryferia nie zdadzą egzaminu w szkole bo nikt tego nie będzie umiał dobrze obsłużyć, od tego są domy kultury w miastach oni będą realizować poważniejsze eventy. Podaj podstawowe informacje o salach, jakie sprzęt ma oblatywać, bez tego żadna firma nie jest w stanie skompletować ci nagłośnienia.

0
  • #21 11 Kwi 2011 20:03
    Makro1993
    Poziom 26  

Jak zwykle chodzi o salę gimnastyczna, na szczęście najczęściej jest obwieszona rożnymi materiałowymi dekoracjami więc nie ma zbyt dużego pogłosu. Mogę ją dokładnie zmierzyć, aczkolwiek tak jak mówiłem, jeżeli teraz uda się kupić ten mikser, końcówkę i eq to kolumny z końcówkami i crossoverem/procesorem dopiero przynajmniej za rok.
    Może wyda się to trochę dziwne i głupie jednak jestem typem człowieka który woli zrobić coś samemu, po części właśnie żeby się dokształcić i coś więcej umieć, dlatego propozycja konfiguracji czegoś co mogę sam prędzej czy później skonfigurować niezbyt mnie pociąga. No chyba że z góry będzie polecenie, że kupujemy wszystko z zewnętrznej firmy - wtedy trudno.

0
  • #22 12 Kwi 2011 16:01
    krzysiuc
    Poziom 25  

Jak dla mnie najkorzystniejsze dla szkół są rozwiązania, ty jako kumaty uczeń w porozumieniu z nauczycielem i dyrekcją zamawiacie sprzęt w jednej firmie, później w razie "W" sprawy gwarancji i napraw jest łatwiej się dogadać. Kolego, po co się upierasz na to EQ, jak dla mnie jest to zbyteczne urządzenie jeśli chodzi o szkołe? Proponuję zakup miksera Soundcraft EPM 12 wersja z procesorem do tego końcówka TA 1050. Na dobrą sprawę.. zastanawiam się czy do szkoły potrzebne są subbasy, prawie każda ze znanych mi szkół korzysta z szerokopasmowych kolumn, to w zupełności wystarcza, odpadają wtedy crossovery bądź procesory, dodatkowe końcówki mocy. Zadecyduj czego tak dokładnie chcesz, bo póki co toczy się bezpodstawna dyskusja.

0
  • #23 12 Kwi 2011 18:13
    Makro1993
    Poziom 26  

Co tak dokładnie chcę? Cóż, piszę o tym już od kilku postów, dla przypomnienia:
    - Mikser o specyfikacji opisanej w pierwszym poście,
    - Końcówka mocy,
    - Equalizer.
    Co do końcówki chyba jesteśmy zgodni. O mikserze czytam i czytam na stronie Soundcrafta i jedyną wersją "EPM 12 wersja z procesorem" jest EFX 12, czyli EPM 12 z procesorem efektów, więc na taki też padł wybór z powodu małej różnicy w cenie.
    W sprawie EQ i wyjaśnienia sensu jego zakupu też napisane były przynajmniej 2 posty.
    Aktualnie planujemy kupić te 3 rzeczy, bo to było uzgodnione z dyrekcją z powodu, jak przypominam, niewystarczającej ilości wejść w aktualnym powermixerze.
    Jako że nie chcemy kupić bubla, to prawdopodobnie za około rok, gdy znowu będzie kasa z komitetu, kupimy porządne kolumny, nie wykluczając tutaj konfiguracji subbas + nadstawki. Przyczyny możliwości takiej konfiguracji podane w poście wyjaśniającym sens zakupu EQ, są zresztą takie same. Jeżeli znajdzie się kasa na kolumny trzeba będzie także kupić crossover bądź procesor, w zależności od zaproponowanego później urządzenia i późniejszych zasobów finansowych. Oczywiście wtedy trzeba będzie kupić także dodatkowe końcówki mocy.
    Jeżeli w cenie do 700zł da się kupić sensowny procesor chętnie poczytam i wtedy możemy zrezygnować z EQ, jednak wolałbym żeby te EQ zawierało się w tym procesorze. Jeśli jednak chcemy łączyć procesor z crossoverem to chyba jednak warto poczekać do decyzji na temat ilości i typu kolumn które zakupimy.
    Ogólnie rzecz biorąc chcę aby szkoła (LO) miała porządny sprzęt którym bez problemu da się nagłośnić pogadankę dyrektora na rozpoczęcie roku, jak i festiwal nauki połączony z konkursami recytatorskimi, występem zespołów tanecznych, konkursem wokalnym, wykładami i prezentacjami multimedialnymi i tym podobne imprezy, niewykluczalnie jeszcze większe.
    Nie chcę żeby wyglądało że "ja wiem lepiej", jednak wydaje mi się że wytłumaczyłem sens i potrzebę zakupu każdej z tych rzeczy.
    Jestem jednak dalej otwarty na dyskusję.

0