Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sumowanie i rozdzielanie sygnału rtv

zioomalster 07 Kwi 2011 20:44 2025 4
 • #1 07 Kwi 2011 20:44
  zioomalster
  Poziom 9  

  Witam serdecznie,
  Mam dwa pytania:
  1. posiadam instalacje w domu jednorodzinnym przedstawiającą się następująco:Link z tym, że instalacja wzbogacona została ostatnio o zez z konwerterem single połączonym przez diseqc z jednym z wyjść multiswitch'a (viper 5/4). Obecnie chciałbym dołączyć do tego sygnał z modulatora w tunerze i pytanie jak to zrobić?! czy przed wejściem do multiswitch'a zsumować sygnał rtv z anteny z sygnałem rtv z modulatora - co użyć i czy trzeba używać jakiś wzmacniaczy/zasilaczy dodatkowo? czy zsumować sygnał rtv z anteny razem z sygnałem sat z diseqc a potem wprowadzić sygnał rtv z modulatora bezpośrednio do multiswitch'a(jak wtedy ze wzmacnianiem/zasilaniem)?

  2. Planuje zrobić podobną instalacje jak tu: Link tylko na tą chwilę bez pilotów i z dodaniem zeza. Proszę mi powiedzieć co najlepiej użyć do podziału sygnału wychodzącego przez modulator z tunera? czy tylko pozostaje mi kupić to co jest na schemacie?! Czy potem będę musiał zastosować jeszcze przed wejściem do każdego telewizora zasilacz czy wystarczy ten który jest w rozgałęźniku aby doprowadzić odpowiednią jakość obrazu do odbiorników?

  Proszę o poradę w obydwóch sprawach i z góry dziękuje.

  0 4
 • #3 07 Kwi 2011 21:44
  zioomalster
  Poziom 9  

  Ad. 1
  W takim razie mogę skorzystać z tego schematu: Link i założyć że schematowy modulator to mój tuner?!
  Tylko że według schematu jest to rozgałęźnik a ja przecież chcę zsumować. Rozumiem, że to urządzenie może pełnić również funkcję sumatora?
  Mogę kupić coś takiego: Link ?!
  Czy będę potrzebował użyć zasilacza jeżeli teraz jest on zastosowany przy sygnale rtv wchodzącym do multiswitch'a? Użyć go wtedy przed wejściem do sumatora czy zasilać wyjście z sumatora?!

  0
 • #5 23 Kwi 2011 17:24
  zioomalster
  Poziom 9  

  Dziś udało mi się obie instalacje zrobić poprawnie. Wszystko działa bardzo dobrze.
  Bardzo dziękuje za wszystkie rady. Temat rozwiązany więc zamykam.
  Pozdrawiam

  0