Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5510B421 bęben i krzyżak

alhasani 07 Kwi 2011 21:13 4108 5
  • #1 07 Kwi 2011 21:13
    alhasani
    Poziom 2  

Witam.
    W mojej pralce złamała się (właściwie ukręciła) środkowa cześć krzyżaka. Czy muszę wymienić cały bęben czy tylko ten krzyżak? Przyznam ze mam problem aby odkręcić pozostałe części czyli pozostałość z krzyżaka od bębna.(dziś dowiedziałem się że to nity wiec mogę sobie kręcić) Przyznam tez ze w ostatnim czasie pracy pralki bęben mia bicia na boki i ocierał się o plastikowa osłone. .
    Na allegro jest bęben z krzyżakiem do kupienia za 120 zł ale inny symbol pralki mianowicie A 5580 A 510 a moja amica ma PA 5510 B 421 . Boje się ze nie będzie pasować (W TYM NA ALLEGRO wystają ŚRUBKI NA zewnątrz GDY W MOJEJ SA równo Z powierzchnią bębna) .Pani w punkcie sprzedaży powiedziała że może pasować ale nie musi wiec nic nie poradziła

Czy po takiej wymianie trzeba "wyosiować" bęben czy będzie ok. łożyska były wymienione jakieś miesiąc temu właśnie pod wpływem tego ze bęben ocierał o plastikową obudowę. Niestety mimo wymiany problem nie minął.
    Jakie propozycje ,sugestie? (może kupić nowa pralkę? ta ma już 7 lat bezawaryjnej jak do tej pory pracy) .
    Pomóżcie koledzy bo mi zona wierci dziurę w brzuchu
    .
    Proszę tez moderatorów by byli bardziej ludzcy , wyrozumiali i nie wywalali postów do kosza tylko dlatego ze ktoś nie pisze z ogonkami (bo treść jest chyba zrozumiała skoro jedna osoba zdążyła odpowiedzieć przed wywaleniem).
    Chyba zależy nam na wspólnej pomocy a nie ignorancji ?

kolega zhudomel zdazył tak odpowiedzieć
    W serwisie amici powinieneś dostać krzyżak bębna. Zabierz z sobą stary albo sprawdź jakie są łożyska (prawdopodobnie 6204,6205, ale były trzy wersje).

Musiałbym latać z bębnem bo krzyżak jest chyba na nity

Mod. ROBSON33
    Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0 5
  • Pomocny post
    #2 07 Kwi 2011 21:50
    zhudomel
    Specjalista AGD

Nie spotkałem amici z tej serii z krzyżakiem bębna na nity.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Kwi 2011 22:54
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    O jakich nitach tutaj mowa, przecież na zdjęciu drugim wyraźnie widać śrubę torx.

0
  • #4 07 Kwi 2011 23:08
    alhasani
    Poziom 2  

o nitach wspomniała pani w sklepie. Kolega zhudomel tez twierdzi ze to śruby. Problem mam z ich odkręceniem.Zapieczone na amen. Może faktycznie szlifierka ...

0
  • Pomocny post
    #5 08 Kwi 2011 00:53
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Szlifierką nie bo zniszczysz bęben . Rozwierć łby wiertłem , jeśli nie będzie nowych śrub w zestawie z krzyżakiem dokup podobne z chromoniklu .

0
  • #6 21 Kwi 2011 15:01
    alhasani
    Poziom 2  

Hej
    Niestety skończyło się to wszystko kupnem nowej pralki.
    W serwisie Amici powiedzieli mi ze koszt nowego bębna i krzyżaka to jakieś 580 zł. Do tego fachowiec po odrzuceniu starego bębna jako bezwartościowy stwierdził ze musi jeszcze zobaczyć wannę (!?!) . Koszty wiec rosły.
    Tak ze nowa pralka śmiga , żona zaczyna się uśmiechać a ja jestem lżejszy w portfelu przed świętami.
    Dziękuje wszystkim za pomoc i porady .
    Wesołych Świąt

0
  Szukaj w 5mln produktów