Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam kolumn głośnikowych i wzmacniacza

rafcio383 07 Kwi 2011 21:43 912 8
  • #1 07 Kwi 2011 21:43
    rafcio383
    Poziom 8  

Potrzebuję zestawu kolumn stereo i wzmacniacza. Mój pokój ok.30 m². Mój budżet to ok. 1000 zł. Czy STX to dobra firma?? Co myślicie o tym http://www.stx.pl/kolumny-stx-f-180-czarny.html ?

0 8
  • #2 08 Kwi 2011 14:59
    wariato
    Poziom 43  

STX potrafi zrobić dobre głośniki jak i kolumny ale te które pokazałeś w linku to nie jest szczyt techniki. Bardzo budżetowe o niezbyt ciekawym brzmieniu - coś a'la Altus tylko ciut lepiej.
    Czy musi to być sprzęt nowy ? Bo licz się z tym że nagłośnienie 30m2 za 1000 pln to praktycznie graniczy z cudem. Jedynie sprzęt z drugiej ręki wchodzi sensownie przy tym budżecie. Jeżeli chciałbyś nowe kolumny to musiałbyś dołożyć co najmniej drugie tyle.

0
  • #3 08 Kwi 2011 15:18
    pioreK.
    Poziom 17  

U mnie te STX'y grają w pokoju 45m² pod Technics SU-V670 i trzeba przyznać, że po przesiadce z komputerowych 2.0, 2.1, 5.1 robią nie lada wrażenie. Nie ma po prostu porównania między takimi klockami jak F-180, a satelitkami po 15cm wysokości... Nie znaczy to jednak, że to jakieś Hi-End'owe kolumny o czym pisze na swojej stronie sam dystrybutor.
    Jeżeli kolumny muszą być nowe to STX'y można ostatecznie wziąć, bo to takie tanie nowe kolumny o stosunkowo nienajgroszym brzmieniu.

0
  • #4 08 Kwi 2011 15:25
    DJ Kunix
    Poziom 15  

Jeżeli chodzi o STX'y tak naprawdę nie słyszałem żadnego z tych modeli. Dobrze radzi Ci Wariato... Kup coś dobrego ale z drugiej ręki. Rozejrzyj się za Tonsil Alton, Mildton bądź New Mildton. Jeżeli nie trafiły one w twój gust weź coś zagranicznego np. Technics. Jeżeli zdecydujesz się na konkretny model, podaj aukcję, pomożemy Ci wybrać.

0
  • #5 13 Kwi 2011 19:15
    rafcio383
    Poziom 8  

A czy opłaca się regenorawać te kolumny Tonsli ZGC-50-8-44 zawieszenia do wymiany 1 średnotonowy i 2 wyskotonowe też do wymiany. gdzie kupić? i ile to by kosztowało??

0
  • #6 13 Kwi 2011 19:27
    DJ Kunix
    Poziom 15  

Trudno mi jest powiedzieć... jeżeli obudowy są w miarę rzeźkim stanie, przetworniki w dobrym stanie to czemu nie, jeżeli umiesz i jest dla ciebie w miarę opłacalne regenerowanie, nie widzę przeszkód. Co do nlwych przetworników... hmm nowych raczej nie dostaniesz a zamienniki zostawiają sobie wiele do życzenia. Moją radą jest, rozejrzyj się za kolumnami, które są sprawne a najwyżej naprawisz obudowy.

0
  • #7 13 Kwi 2011 19:40
    rafcio383
    Poziom 8  

CO MYŚLICIE O TYCH KOLUMNACH ALE NIE WIEM JAKA FIRMA MOC ITD. Może ktoś z was wie?? A jaki do nic wzmacniacz i czy byłyby dobre bo mam jakiego Sherwooda ale nie wiem jaki model , napis jest zamazany. Jaki był by dobry?? Troczę zła jakość zdjęcie bo robione komurkom. Jeśli chcecie lepszą jakość to napiście

0
  • #8 13 Kwi 2011 19:43
    rafcio383
    Poziom 8  

Przetworniki są sprawne obudowa w dobrym stanie a ja nie umiem regenerować jak co to wymienić głośnik

0