Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter TGB Pegasus Corona Comfort 25 nie odpala

Tomix123123 08 Kwi 2011 08:47 2969 2
  • #1 08 Kwi 2011 08:47
    Tomix123123
    Poziom 2  

Witam.
    Mam pytanie a raczej proszę o pomoc.
    Ponieważ już latem nie mogłem uruchomić mojego skuterka na rozrusznik, a kopiąc to po dłuższym czasie odpalał, zauważyłem że gdy kręcę rozrusznikiem to raz była iskra raz nie, a teraz w ogóle nie ma.
    Więc moje pytanie, czy to moduł zapłonowy?
    Jeżeli tak, to czy można to jakoś sprawdzić czy może cewka? Lub przerywacz? Pomóżcie proszę o najszybsza odpowiedz.
    Jeżeli to cewka, moduł, bądź przerywacz, to znajdę pasujący z innego skutera?
    Ponieważ ciężko znaleźć do mojego skutera części;/
    Np czy moduł musi być akurat oryginalny, czy mogę kupić po prostu do silników 2t i będzie ok?
    Tak samo z cewka i przerywaczem.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 2
  • #2 08 Kwi 2011 12:01
    jack63
    Poziom 42  

Czy masz schemat elektryczny? Jeżeli nie masz, to poszukaj. Może ktoś podpowie jaki byłby podobny. Jak nie, to daj dobre zdjęcia elementów układu zapłonowego. Z twoich opisów niewiele wynika. Piszesz coś o przerywaczu i module zapłonowym. Z reguły jak jest moduł to nie ma przerywacza tylko impulsator.
    Jak sprawdzić typowy układ zapłonowy, czyli cewka ładująca, impulsator, moduł oraz cewka zapłonowa było wielokrotnie opisywane.
    Daj chociaż zdjęcia wtyczek kabli wychodzących z silnika oraz zdjęcia połączeń modułu.
    Sprawdź połączenia a szczególnie masy.

0
  • #3 13 Maj 2011 00:37
    Staszek49
    Poziom 34  

Sprawdź-przeczyść gaźnik (dysze muszą być drożne) oraz zbadaj kranik podciśnieniowy i ssanie elektryczne. Tematyka ta była już opisana.

1