Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sekwencja brc - pali gaz i benzynę + szarpie na niskich ...

lukaszcugier 08 Kwi 2011 10:59 11017 8
  • #1 08 Kwi 2011 10:59
    lukaszcugier
    Poziom 13  

Witam wszystkich,
    Od razu uprzedzam, że jestem laikiem - założyłem w Scenicu 03 - 1,6, 16 V instalację gazową - sekwencję. Pojawił się jednak problem - zauważyłem, że podczas jazdy na gazie pali również trochę benzyny - czy to jest poprawne? Drugi problem, to czasami podczas jazdy na niskim biegu i nagłym wciśnięciu pedału w podłogę auto potrafi się "zakrztusić" - czyżby było to związane ze zbyt dużą ilością 2 mieszanek? Jadę niedługo na przegląd i chcę wiedzieć mniej więcej o co chodzi, żeby mnie gaz majstry nie puściły w maliny.

0 8
  • #2 08 Kwi 2011 11:17
    1pol
    Poziom 11  

Jeśli to nowa instalacja to problem ze spalaniem benzyny najprawdopodobniej jest opadająca wskazówka ilości paliwa. W tych autach mimo iż silnik pracuje na gazie (benzyny nie pobiera) komputer nadal odejmuje ze wskaźnika paliwa tak jakby jechał na paliwie. Do tego stosuje się emulator który to montażysta powinien umieścić. Co do szarpania, ksztuszenia itp, wydaje mi się że kwestia ponownego ustawienia mapy. Proszę się wybrać do zakładu który montował w celu ponownego ustawienia instalacji i wspomnieć o problemie znikającej benzyny. Auto na 99% nie pali dwóch paliw na raz
    Pozdrawiam

0
  • #3 08 Kwi 2011 11:25
    lukaszcugier
    Poziom 13  

czyli może być taka sytuacja, że pewnego pięknego dnia podjadę na stację paliw i okaże się, że nie mogę nalać pb ponieważ bak jest pełen a mimo to wskazówka pokaże "0" ?

0
  • #4 08 Kwi 2011 11:31
    1pol
    Poziom 11  

Nie... Nie... spokojnie, aż tak nie będzie... Jak masz mało paliwa w zbiorniku, np. poniżej 1/4, wskaźnik zejdzie do rezerwy. Jeśli jednak więcej niż 1/2, bardzo szybko wskaźnik wróci na swój poziom, trzeba go tylko zgasić i zapalić od nowa. Podczas jazdy zawsze będzie pokazywał tak jakbyś jechał na benzynie... po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu, jak masz więcej paliwa, powinien wrócić do swojego stanu....

1
  • #5 08 Kwi 2011 12:26
    lukaszcugier
    Poziom 13  

ha ! po ponownym odpaleniu nie wraca i tu jest cały knyf - wyjeżdżając w trasę 20 km na początku mam do końca baku 177 km - przełączenie na gaz nastąpiło praktycznie od razu - a kończąc trasę do ponownego tankowania zostało mi 160 km czyli jednak gdzieś jest zonk bo to paliwo "zgubił"

0
  • Pomocny post
    #6 08 Kwi 2011 12:34
    1pol
    Poziom 11  

więc podjedź na stacje, zatankuj za 20 zł i zobacz.... tak jak myślałem masz końcówkę paliwa i komputer Ci odliczył przebyty dystans. Paliwo Ci nie zginęło tylko komputer wprowadził w błąd... jak się ma końcówkę paliwa komputer niechętnie chce przywrócić faktyczny stan paliwa. Sam montuje instalacje a na dodatek mam megane z 2004r. Kupowałem ją nową więc tak samo jak Ty reagowałem nie wiedząc co się dzieje z paliwem. zapewniam Cię że paliwo Ci nie ucieka ani silnik nie spala. Zatankowanie niewielkiej ilości paliwa (dotankowanie) i komputer doliczy to co zatankowałeś + to co miałeś.... Sprawdź....

1
  • #7 08 Kwi 2011 12:40
    lukaszcugier
    Poziom 13  

super - dzięki - czekałem na opinię fachowca i najlepiej posiadacza takiego auta - ciekawe co z tym szarpaniem - ale to dopiero w piątek się okaże bo mam pierwszy przegląd gwarancyjny - oczywiście napiszę co stwierdzono

0
  • Pomocny post
    #8 08 Kwi 2011 12:43
    1pol
    Poziom 11  

co do wskazania tego paliwa zapytaj o emulator... jak nie dołożą to dobra rada.... trzymaj stan paliwa ok 1/2 zbiornika... wtedy szybko prawie za kazdym ponownym uruchomieniem wraca na tyle ile powinien wskazywać...
    Cieszę się że mogłem pomóc

0
  • #9 08 Maj 2011 21:47
    lukaszcugier
    Poziom 13  

Cewka była uszkodzona - wymieniłem komplet - jeździ jak złoto.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo