Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

korektor sygnału z układem rozkodowania kaset magnetowidowych

fezoj6 08 Kwi 2011 11:26 2219 7
    fezoj6
    Poziom 2  
    Witam.
    Poszukuje korektora sygnału video z układem rozkodowania kaset magnetowidowej.
    Z informacji które posiadam istnieje taki przyrząd, który umożliwia przegranie mojej starej kasety VHS na DVD. Koszt to podobno 40-50 zł, tylko firma która zajmowała się rozprowadzaniem takiego korektora już nie ma go w sprzedaży. Wiem na 100% że kaseta jest zabezpieczona. Mam też schemat takiego urządzenia. Jeżeli ktoś posiada taki przyrząd i chce go odsprzedać to proszę o kontakt na
    e-maila.: j.jurczynski(malpa)interia.pl.
    Pozdrawiam
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    krismalinowski
    Poziom 23  
    Ale szkoda że to wywaliłem, jeszcze jakieś dwa miesiące temu miałem to "pudełko".
    Pamietam za dawnych czasów takie kasety zabezpieczone przed kopiowaniem, objaw był m.in. taki że chcąc przegrać kasetę na kopi wychodziły jakieś latajace pasy, nie było obrazu, dźwięk był zniekształcony itp.

Jeżeli jest to bardzo ważna kaseta to nie pozostanie nic innego jak skontaktować sie z jakąś firmą która oferuje przegrywanie kaset wideo na płyty.
    Wyjasnić sprawę o co chodzi ale wiadomo będzie to zwiazane z kosztami, moze nawet wyjdzie taniej jak strata czasu na szukanie i ewentualny zakup takiego dekodera.
    fezoj6
    Poziom 2  
    Witam.
    Problem polega na tym że zgranie takiego filmu to koszt 80 zł.
    Mój kolega i koleżanka też mają zabezpieczone - kasety - to już około 200 zł.
    Sprawa jest prosta - 50 zł to nie 200 zł.
    Jak mi się uda odkupić taki korektor to zaoszczędzimy na imprezkę.
    Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto taki korektor ma na zbyciu.
    Pozdrawiam i czekam.
    ANUBIS
    Moderator sekcji Technicznej
    Proszę uzupełnić rodzaj oferty według załacznika poniżej .
    korektor sygnału z układem rozkodowania kaset magnetowidowych

ANUBIS
    krismalinowski
    Poziom 23  
    Kolega wspomniał zakładając topic o jednej kasecie, teraz jest wiecej.
    Może 50zł to na dzisiaj a czekając rok lub dwa będzie 20zł-10zł albo nawet może gratis tylko jest kwestia dorwać to urządzonko.
    Na dzień dzisiejszy jest to tak jakby szukać serwisu który przerobi zwykły kaseciak tak aby odczytywał oryginalne kasety z programami->grami do ATARI.
    Skoro kolega ma schemat to nie prościej będzie prosić o wykonanie takiego dekoderka i oszacowanie kosztów wykonania ?
    fezoj6
    Poziom 2  
    Była firma która miała w sprzedaży to urządzenie kilka lat temu, tak jak wspomniałem dzwoniłem do nich i mają jeszcze części z których produkowali ten dekoder. Produkcja wstrzymana bo i po co robić coś czym rynek się już nasycił. Nie o to chodzi - ja mam kasetę zabezpieczoną - KOMUNIA - koleżanka i kolega też mają. Schemat jest dostępny na stronie http://republika.pl/elektronika_10/dekoder.htm - tylko u nas w naszej mieścinie nie ma chętnych elektroników którzy coś takiego by zrobili - za mały zarobek!!! - Dlatego chcę od kogoś odkupić coś takiego. Jak bym się znał na elektronice to bym sobie poradził. Nie znam się!!!
    jeżeli ktoś posiada takie urządzenie i już mi nie jest potrzebne to chętnie odkupię. Oczywiście jeżeli znajdzie się elektronik który zmajstruje ten dekoder to niech dokona wyceny.
    Pozdrawiam
    sandders
    Poziom 12  
    Witam
    Kiedyś miałem podobny problem, pokombinowałem i udało się.
    Sygnał z magnetowidu podłączyłem chinchami do telewizora a następnie poprzez euro telewizora do karty telewizyjnej w kompie, jeśli dobrze pamiętam była to Live View FLY3000 i wszystko elegancko zrzuciłem na kompa.
    ANUBIS
    Moderator sekcji Technicznej
    Temat zamykam.
    Dalsze dyskusje proszę prowadzić za pomocą komunikatorów lub PW na forum .

ANUBIS