Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer z ACER 5920 w ASUS K50AB

Torwell 08 Kwi 2011 11:30 1496 5
  • #1 08 Kwi 2011 11:30
    Torwell
    Poziom 10  

Witam,

Mam pytanko natury technicznej. Potrzebuje schematu/rozpiski 5 pinowej kostki z subwoofera z ACERA 5920. Chodzi o to, iz chcialbym go spasowac w ASUSIE K50AB. Co do obudowy wynalazlem miejsce w ktorym mozna by bylo go zamontyowac (po wycieciu kilku zeberek szkieletu obudowy :) )

Pytanie do znawcow acera. Na plycie głownej jest filtr dolnoprzepustowy czy jest zawarty w obudowie glosniczka? Nie chce zeby gral mi calym pasmem tylko niskimi tonami.

Odnosnie ASUSA nie wiem czemu takie slabe glosniczki zostaly zamontowane w serii ale juz mnie to nie obchodzi. Laptop ma spory zapas mocy, satelitke z zestawu glosnikow CREATIVE 2.1 na krotko ciagnie bardzo ladnie, nic nie trzeszczy nic nie brzeczy, az membnrana skacze :)

Odnosnie kanalau lewy/prawy ida w te miejsce glosniki HARMAN/KARDON z Toshiby :)

Prosze o jakies sugestie odnosnie podlaczenia tego woofera z acera. Nie chcial bym go wyciagac z tej obudowy i laczyc dwoma przewodami po spartansku tylko zeby gral na obu kanalach a nie tylko na lewym albo prawym.

Moze ktos orientuje sie na jakiej zasadzie jest w nim przekazywany dzwiek poprzez 5 pinow? Czy on ma osobne zaislanie + sygnal? No i co z tym filtrem niskich tonow?

Chce to zamontowac jak nalezy :))

Czekam na sensowne podpowiedzi. Oczywiscie jak mi sie uda to zrobic zamieszcze instrukcje podpiecia i takiej oto modyfikacji do K50AB :):)

Pozdrawiam ...

0 5
  • #2 08 Kwi 2011 15:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Kwi 2011 22:59
    Torwell
    Poziom 10  

Ok moj ASUSEK dostał nowe życie muzyczne hehe :)

Wszystko zamontowane i efekt jest rewelacyjny. Dzwiek jest jak z laptopow w wyzszej półki z systemami audio Home Theater. Akustyka zostala zachowana, mozna uslyszec wszystkie tony. Czuc pod nadgarstkami jak obudowa drzy od muzyki :)

Udziele kilku wskazówek jak przerobić ASUSA K50AB, mysle ze sie przyda dla tych, ktorych niestety fabryczne glosniki nie zadowalają. Ta przerobka w zeden sposob nie zakluca ukladu chlodzenia. Wszystko jest prawie jak z fabryki :):)

Uzyte czesci:
    - głośnik niskotonowy z ACERA 5920
    - glosniki HARMAN/KARDON z TOSHIBY P100
    - mini szlifiereczka do wyciecia obudowy
    - mały srubokret gwiazdkowy

Schemat podlaczenia 5 pinowej kosteczki z subwoofera rozgryzłem i wyglada on nastepująco: (podejrzewam ze jest identyczny w przypadku innych glosnikow niskotonowych montowanych w ACERACH)

- Czerwony V+ (5V ktore mozemy pociagnac z plyty glownej z portu USB)
    - Brazowy (mute)
    - Pomaranczowy (kanał prawy)
    - Żółty (kanał lewy)
    - Czarny (GND)

Oryginalne glosniki w asusie sa plaskie dlatego trzeba bylo troszke przyszlifowac te od toshiby aby mozna bylo zamknac obudowe.

Po rozkreceniu dolnej czesci laptopa widac odrazu wysmienite miejsce obok dysku twardego. Trzeba ostroznie wyciac plastik pomiedzy dyskiem a portami usb (przed wycinaniem nalezy je odkrecic, sa na 2 srubkach). 5v tez bierzemy z ktoregos z tych portow. Reszta to juz umiejetnosci dopasowywania. Głosniczek tam pasuje perfekcyjnie. Jest on w obudowie ktora tez troszeczke trzeba doszlifowac, a przedewszystkim uszy na ori mocowania. Podlaczamy wszystko, lutujemy przewody i skrecamy obudowe laptopa. W moim przypadku nawet nei bylo potrzeby wypinania kostki glosnikow z plyty głownej. Oczywiscie wszystkie elementy ktore moga ulec uszkodzeniu demontujemy, np. dysk twardy, nagrywarke, czytnik kart itp :):)

Caly zabieg jest troche czasochlonny, ale naprawde warto.

Moj poradnik jest tylko sygestia i lekka podpowiedzia do przerobki systemu audio w laptopie. Nie odpowiadam za uszkodzenia powstale z powodu braku wiedzy lub umiejetnosci :) Jezeli nie jestes pewien swoich sil nie eksperymentuj :P

Pozdrawiam ... :)

0
  • #4 12 Kwi 2011 08:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 12 Kwi 2011 09:38
    Torwell
    Poziom 10  

Nic nie odwrotnie. Z glowy tego nie wzielem tylko z oznaczen na wzmacniaczu. W tym przypadku jest dokladnie tak jak podalem

0
  • #6 12 Kwi 2011 09:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów