Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

100 klastycznych gier ATARI dla urządzeń z iOS

pseven 08 Kwi 2011 12:10 3574 4
 • 100 klastycznych gier ATARI dla urządzeń z iOSPrzedstawiciele Atari zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży, zatytułowanej „Atari`s Greatest Hits” i przeznaczonej dla urządzeń, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego iOS, kolekcji składającej się z 18 klasycznych gier przeznaczonych dla automatów i 82 gier z biblioteki konsoli Atari 2600. Z aplikacji skorzystać będą mogli posiadacze urządzeń, takich jak: iPhone i iPad. Kolekcja „Atari`s Greatest Hits” będzie pierwszą tego rodzaju aplikacją, która oferować będzie wsparcie dla miniaturowej repliki obudowy automatu typu arcade, o nazwie iCade, przeznaczonej dla użytkowników tabletów Apple iPad. Stanowiące element żartu prima aprilisowego portalu ThinkGeek urządzenie zyskało ogromne zainteresowanie i zostanie skomercjalizowane przez producenta urządzeń peryferyjnych, firmę ION Audio. Wśród gier, wchodzących w skład „Atari`s Greatest Hits” znajdują się m.in.: Asteroids, Centipede, Millipede, Battlezone, Missile Command, Crystal Castles i Tempest oraz Combat, Adventure, Night Driver, Star Raiders, Outlaw, seria Real Sports titles, czy Yars` Revenge.

  Źródło:
  http://arstechnica.com/gaming/news/2011/04/100-classic-atari-games-for-ios-out-now-icade-cabinet-coming-in-june.ars

 • #3 08 Kwi 2011 16:21
  szulat
  Poziom 23  

  andrzejlisek napisał:
  iCade - Nawet nazwa repliki automatu arcade musi się zaczynać od litery "i". To jest właśnie cały Apple.

  Nawet czepianie się nazwy wymyślonej przez ThinkGeek czy też Atari(?) i tak ląduje na koncie Appla. To jest właśnie uraz psychiczny. ;)

 • #4 08 Kwi 2011 16:31
  andrzejlisek
  Poziom 28  

  Z tego, co wiem, to iPad 2 posiada wyjście VGA na monitor. Ciekawe, czy w przyszłości będzie również "pełnowymiarowa" replika automatu z wmontowanym kineskopem z elektroniką taką jak w monitorze, że podłączy się IPada i można grać.

 • #5 08 Kwi 2011 19:44
  szulat
  Poziom 23  

  andrzejlisek napisał:
  Ciekawe, czy w przyszłości będzie również "pełnowymiarowa" replika automatu z wmontowanym kineskopem z elektroniką taką jak w monitorze, że podłączy się IPada i można grać.

  ludzie buduja różne rzeczy... ale trochę dziwne byłoby podłączanie tabletu z dużym ekranem dotykowym tylko po to żeby generował sygnał dla kineskopu - do tego wystarczy commodore 64 w obudowie od joysticka ;) albo jeżeli się upieramy do nowych technologii to po prostu telefon z wyjściem tv.