Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę]Kto zrobi wzmacniacz do subwoofera ??

magik891 08 Kwi 2011 13:52 2153 15
    magik891
    Poziom 10  
    Witam
    Jak w temacie, zleciłbym zrobienie wzmacniacza do subwoofera firmy canton model c plus, jest to głośnik 12 calowy w obudowie zamkniętej mocy 2x70 watt rms dwucewkowy 2x4 ohm . Szukałem na internecie ale nie znalazłem nic ciekawego.
    Mógłby mi ktoś coś ciekawego polecić aby to dobrze grało ?? Pozdrawiam
    cpikson
    Poziom 15  
    Witam.
    Jaka kwote jestes w stanie przeznaczyc na tez wzmacniacz? Wolisz zeby to byla tzw "samorobka" czy cos a'la firmowego?
    magik891
    Poziom 10  
    Do 150 zł da się coś zrobić ?? Na alledrogo są ale nie wiem czy do tego głośnika. Teraz ten subik mam podłączony pod Yamahę DSP -A5 ale się grzeje za bardzo ( chodzi o opór głośnika ) na razie jakoś staram się jej nie przegrzewać ale ile można?? Zależy mi na zapasie mocy odpowiednim dla tego głośnika no i jakość też powinna być dobra . Wiem że nie mam za dużo kasy na to ale może coś da się zrobić ??

Dodano po 32 [sekundy]:

A może być samoróbka tylko żeby to trochę pograło ;D
    nsvinc
    Poziom 35  
    Mam gotowe moduły wzmacniaczy na TDA7294 uruchomione i przetestowane. Cena 35zł/szt. Moc max: 100W, sinus 60W. Radiator dla dwóch takich modułów mogę dorzucić za 15zł. W razie zakupu modułów i radiatora, montaż tego "do kupy" - gratis.

Mogę zrobić do tego zasilanie z 230VAC (prostą przetwornicę impulsową) o mocy 250W, tak aby zasilić dwa powyższe moduły. Cena przetwornicy: 120zł.
    magik891
    Poziom 10  
    Mam teraz głośnik Jbl 8 ohm 500watt mocy maksymalnej, da się to napędzić za pomocą tych dwóch wzmacniaczy TDA 7294?
    cpikson
    Poziom 15  
    Jeżeli ma on 500W MAX. to w RMS-ie będzie miał jakieś 250W a z mostka na dwóch TDA7294 da się wyciągnąć blisko 200W RMS więc wystarczy to tak na styk. Tylko przy większych głośnościach mogą pojawić się braki w mocy ale tak do ¾ wysterowania powinno grać bez większych problemów.
    gosztekseba
    Poziom 31  
    magik891 napisał:
    Mam teraz głośnik Jbl 8 ohm 500watt mocy maksymalnej, da się to napędzić za pomocą tych dwóch wzmacniaczy TDA 7294?

Wszystko się da. Czemu miałoby się nie dać? ~140W RMS powinno już nim jako tako ruszyć.

Co do tematu to jak kolega podłącza ten głośnik(łączenie cewek) do tej Yamahy? Jest dwucewkowy to co równolegle? 2Ω? Jeśli szeregowo to nie powinien się grzać przy 8Ω. Pozdrawiam
    magik891
    Poziom 10  
    Podłączyłem go szeregowo + do + -, - do - . W środku był podłączony do dwóch zwrotnic, teraz pracuje na jednej. To tak na gotowe, żeby włożyć tylko ten wzmacniacz i podłączyć głośnik jaki będzie koszt zestawu? Pytałem jednego użytkownika to napisał że wzmacniacz mocy 200 watt z radiatorem i zasilaczem bez obudowy to koszt 400 zł, trochę dużo.
    magik891
    Poziom 10  
    Mam jeszcze pytanie który z tych głośników jest lepszy do zestawu Yamaha DSP A5, Denon SC 350 S? JBL czy Canton który teraz mam podłączony? Który się lepiej sprawdzi?
    gosztekseba
    Poziom 31  
    magik891 napisał:
    Podłączyłem go szeregowo + do + -, - do - . W środku był podłączony do dwóch zwrotnic, teraz pracuje na jednej. To tak na gotowe, żeby włożyć tylko ten wzmacniacz i podłączyć głośnik jaki będzie koszt zestawu? Pytałem jednego użytkownika to napisał że wzmacniacz mocy 200 watt z radiatorem i zasilaczem bez obudowy to koszt 400 zł, trochę dużo.

Chodzi o łączenie cewek w głośniku? + do + i - do -? Jeśli tak to jest to połączenie równoległe. Szeregowe byłoby gdyby kolega połączył + jednej ceki do - drugiej cewki. No i według mnie dlatego Yamaha się grzeje bo dostaje 2Ω obciążenie. Jeśli się mylę to proszę sprostować.
    magik891
    Poziom 10  
    hehe może tak ;d gafa z mojej strony .....
    Gloox
    Poziom 10  
    Ja mam na sprzedasz holtona 400 w panelu. 200w 8 ohm 400 watt 4 ohm. Cena 400 zł

Zapraszam do lektury.

Link
    magik891
    Poziom 10  
    Do gosztekseba podłączyłem tak jak mówiłeś i głośnik zaczął charczeć, po powrocie do ustawienia oryginalnego wszystko jest ok . Co może być tego przyczyną?
    gosztekseba
    Poziom 31  
    A jak kolega ściszy to też charczy czy tylko przy dużym odkręceniu gałki? Bo jeśli tylko przy dużym odkręceniu to jest to normalny obiaw. Wcześniej kolega miał 2Ω z tego co mi się udało wydedukować ze wcześniejszych postów a teraz jest 8Ω więc moc jest dużo mniejsza ale za razem bezpieczna dla sprzętu. Jeśli mimo cichego grania charczy to coś nie tak. Pozdrawiam
    magik891
    Poziom 10  
    Podłączyłem cewki na 8 ohm jednak powyżej pewnej głośności wzmacniacz się wyłącza i wyświetla po włączeniu komunikat żeby sprawdzić głośniki. Mam do niego podpięte kolumny denona 6 ohmowe w szereg pod wyjście A lewe, sub był podłączony pod B prawe. Wzmacniacz się nadal grzeje ( nie jest zastawiony ma dostęp powietrza) o co chodzi?