Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka i suszarka pomoc przy wyborze sprzętu

wojtekkin1 08 Apr 2011 15:26 7455 5
    wojtekkin1
    Level 10  
    Witam,

dostałem od zony zlecenie na zakup pralki i suszarki (którą musze koniecznie postawić na pralce), rozumiem że kupowanie 2w1 nie ma sensu. Na co powinienem zwrocić uwagę? Czy kazdy producent umożliwia stawianie suszarki na pralce? Czy warto inwestowac w pompę ciepła? Dlaczego np. Gorenje pisze o swoich produktach 'suszarki do bielizny' a nie generalnie 'suszarki'?

Wstepnie wybrałem coś takiego
    http://www.ceneo.pl/10006180
    czy mozna ją postawić na tej pralce
    http://www.ceneo.pl/6377750

pozdrawiam
    zwykły człek
    Level 20  
    Owszem kupowanie 2w1 nie ma sensu. Na co powinieneś zwrócić uwagę to zależy czego oczekujesz i jak będziesz tego używał. Większość producentów umożliwia montowanie stawianie suszarki na pralkę, czasem tylko trzeba dokupić łącznik. Moim zdaniem płacenie za urządzenie z pompą ciepła raczej się nie opłaca, bo jest zbyt duża różnica w cenie.
    Co do meritum to ja mam taki zestaw (8kg + 8kg):
    PFD-1284 (pralka) i SKFD-831 (suszarka z funkcją prasowania)
    Pralka ma świetne parametry i czasy prania, a suszarka oprócz programów dedykowanych do tkanin mam też 3 programy parowe. Cenowo do tego co podałeś to niebo do ziemi, ale master jest niższy z klasa energetyczną.
    Electrolux też ma suszarki z funkcją prasowania np: EDI 97170 W i moim zdaniem warto w to zainwestować. Zwłaszcza jak masz lub planujesz małe dzieci, ale nie tylko. Temat był już generalnie wałkowany, więc jak pogrzebiesz parę stron do tyłu na forum to powinieneś mieć szerszy pogląd. Miłej lektury.
    Znalazłem Ci linkę: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1626421-30.html
    piokrza
    Level 27  
    Ale się uśmiałem z tą "funkcją prasowania" :D Może i tak się to nazywa ale nie myśl sobie (do wątko-twórcy) że Ci suszarka "wyprasuje" koszule czy coś. Opcja ta ma za zadanie tylko zmniejszyć stopień zagnieceń, co nie jest nowością tylko dawniej producenci inaczej to nazywali, np. opcja "zapobieganie zagnieceniom". Są to delikatne ruchy bębna, odpowiedni czas suszenia i temperatura. Nie można wtedy też przeładowywać bębna, tylko na pojemność dajmy 8kg, włożyć max 5-6 koszul. Te obecne cuda w słowotwórstwie producentów to w większości tanie chwyty marketingowe i mają się nijak do rzeczywistości. Może i opcja parowa która nawilża tkaniny czy program "suszenie do prasowania', faktycznie zapobiegną trwałym zagnieceniom ale nie wyprasują obrusu czy pościeli ;)

Dodano po 10 [minuty]:

Jeśli chodzi o pompę ciepła to słyszałem różne opinie, że np. głośno pracuje i ogólnie cały cykl suszenia trwa dłużej bo max temperatura suszenia to 60'C. Więcej nie wiem. Mają je np. Electrolux czy Bosch. Bosch ma jeszcze funkcję samooczyszczania kondensatora za pomocą skondensowanej wody (recykling). Ja osobiście posiadam starą (ponad 15 lat) wywiewową suszarkę Bosch'a i z tego co pamiętam to jest ona dużo oszczędniejsza (na ogól ten typ tak ma) od kondensacyjnych (ogrzewanych grzałką) mimo iż wszystko ustawia się w niej 'ręcznie'...
    zwykły człek
    Level 20  
    piokrza to sie doucz trochę. To nie są programy suszenia, a prasowania. Urządzenie jest wyposażone w zbiornik na wodę destylowaną i wytwornicę pary. Max załadunku w tych programach to 3 kg (8kg pisałem o suszeniu). Jednorazowo zaleca się max 6-10 koszul. Wiadomo, że im mniejsza ilośc tym lepszy efekt. Rozumiem, że skoro negujesz to rozwiązanie to miałeś okazję je przetestować i sprawdzić czy to słowotwórstwo, bo jeśli nie to na wykłady z wiedzy teoretycznej zapraszam na wydział filozofii.
    piokrza
    Level 27  
    Nie muszę się 'douczać' bo wiem o czym piszę ;)

Nie wmówisz jednak nikomu że koszula wyjdzie z tego jak z pod magla bo to nie prawda. Zagniecenia są zredukowane do minimum jednakowe koszul nie są tak idealnie 'wyprasowane' jak po przejechaniu żelazkiem z generatorem... ;)

Wykłady z filozofii lepiej zachowaj dla siebie, bo ja "mam ich" co dzień pod dostatkiem ;p
    zwykły człek
    Level 20  
    piokrza to ja ci powiem z praktyki bo używam. Po pierwsze nikt już chyba nie daje koszul do magla :) (to żart). Po drugie jak pewnie masz pojęcie to wiesz, że 95% społeczeństwa nie wie co to żelazko z generatorem pary, a 99% używa zwykłego żelazka. Ale to tak poza konkursem. Z praktyki powiem Ci że wrzucam średnio około 5 koszul i są naprawdę wyprasowane. Oczywiście muszę je dziabnąć jeszcze żelazkiem, bo kantów i kołnierzyka mi nie zaprasuje, ale uwierz mi są gładnie, a czas który musisz poświęcić do doprowadzenia ich do stanu "zakładalności" jest niewspółmiernie krótszy. Oczywiście mam tu na myśli koszule z porządnej bawełny, a nie jakiś mieszany z poliestrem lub innym g... szmelc udający materiał. Zwykłe koszule nazwijmy je "sportowe" mozna zakłedac prawie od razu na siebie, prawie bo są lekko czasem wilgotne.