Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór słuchawek i przetwornika dźwięku

08 Kwi 2011 17:49 1409 3
  • Poziom 10  
    Witam

Planuję zakup porządnego zestawu audio w postaci słuchawek. Mam na oku SENNHEISER HD 215 II, używałbym ich w laptopie ze zintegrowaną kartą do muzyki i filmów a na PC z kartą Sound Blaster Live do gier. Toteż byłaby potrzebna zewnętrzna karta dźwiękowa. Wstępnie wpadła mi w oko Creative Sound Blaster X-Fi Go! Pro. Aczkolwiek spotkałem się z poradami aby zamiast karty zainwestować w DAC'a bądź wzmacniacz słuchawkowy. Za słuchawki zapłaciłbym ok 250zł, także i za ewentualną kartę wolałbym raczej wydać też około tej kwoty. Prosiłbym szanowne profesjonalne grono forumowiczów o opinię :D
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Poziom 19  
    Jeżeli chcesz usłyszeć, co słuchawki mają do "powiedzenia" gdy je podłączysz. Musisz zakupić wzmacniacz słuchawkowy. W przypadku porządnych słuchawek, które mają troszkę mocy - po prostu musisz to zrobić :)

Sennheiserów nie polecam i chyba nigdy nie będę polecał. Dobre modele tej firmy zaczynają się od 600zł i w górę. Lepiej zainwestuj w Philipsy SHP8900. Kiedyś były na popularnym serwisie aukcyjnym nowe sztuki za 150zł. Brzmieniem dorównują Sennheiserom za pięciokrotność tej sumy.

Jaki wzmacniacz słuchawkowy wybrać? Tu niestety (szczerze przyznaję) nie pomogę ci, nigdy takowy nie był mi potrzebny. Zawsze podłączam słuchawki do wzmacniacza, lub ewentualnie (tak jak teraz) końcówki mocy.

Philipsy. Dlaczego firma, która zajmuje się różnym sprzętem, miałaby być lepsza niż Sennheisery. Odpowiedź już nadciąga - stosunek cena/jakość. Cena SHP8900 wynosi teraz ponoć od 220zł, więc całkiem dobra, zważywszy, że dorównuje droższym konkurentom. Ewentualnie mógłbyś się rozejrzeć za AKG K518 jednak te z kolei są przesiąknięte basem oraz uciskają na głowe, podczas gdy philipsy grają równomiernie każdą muzykę i nie czujesz ich nawet po paru godzinach spędzonych z nimi.

To tylko moje osobiste zdanie. Miałem trochę słuchawek na głowie i myślę, że jakbyś się rozejrzał za tymi Philipsami - spodobałoby ci się :)
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Poziom 9  
    Co do słuchawek kup Brainwavz M2 ewentualnie NuForce NE-700M :D Świetna jakość dźwięku oraz dobra wytrzymałość sprzętu!
  • Poziom 10  
    Witam
    Koniec końców wybrałem Creative Sound Blaster X-Fi HD jako kartę dźwiękową i na chwilę obecną chodzi tylko z PC (laptop siedzi w kącie nieużywany) a jako słuchawki Sennheiser HD555. Generalnie zestaw ten służy mi już kilka lat i nadal działa i to jest najważniejsze xD. Swego czasu karty używałem jako pośrednika dźwięku między xbox one a słuchawkami (xbox one nie posiada wyjścia audio analogowego) za pośrednictwem kabla toslink. Wygodne to było w tym, że miałem pod ręką regulację głośności (w sumie jedyną opcję regulacji bo xbox one nie ma takowej nawet w systemie). Aczkolwiek nie wiem czy to kwestia kabla toslink (4zł chyba) czy może samej karty ale dźwięk momentami był zniekształcony (przy głośniejszych i bardziej udźwiękowionych wybuchach) toteż trochę mnie to irytowało. Podobny problem pojawił się przy później zakupionym ps4, tyle że tu była prosta alternatywa w postaci podłączenia słuchawek do pada. Z pomocą xboxowi przyszedł z kolei zakup nowego monitora z wbudowanymi głośnikami. Głośniki takie se ale dają opcję przesyłu dźwięku przez hdmi do wyjścia aux z tyłu monitora i finalnie do słuchawek. Dźwięk niczego sobie a co najważniejsze, bez żadnych zniekształceń. Ze względu na wygodę w graniu, zacząłem to rozwiązanie stosować również do ps4.
    I teraz do sedna problemu po tym krótkim wstępie :D W monitorze niby jest regulacja dźwięku, ale odbywa się ona przez trochę mało wygodne dotykowe guziki (zwłaszcza jak jest ciemno).
    Wpadła mi do głowy taka koncepcja, żeby po drodze między monitorem a słuchawkami dać jakiś potencjometr. Tylko teraz nie bardzo wiem jaki ten potencjometr (10kOhm wystarczy ?) oraz czy wpakowac ten potencjometr razem z jackami do jakiejś małej metalowej bądź plastikowej puszki, czy zrobić to wszystko na wtykach kablowych, ale teraz jaki potencjometr zastosować ? czy są takie obudowane ? Czy trzeba ekranować takie rozwiązanie ? zważywszy na posiadanie przeze mnie przewody mówimy tutaj dwóch gniazdach jack. Prosiłbym o jakieś porady, bo o ile temat wydawałby się prosty to dla mnie nie jest xD zwłaszcza, że u mnie w mieście bida, żeby w ogóle cokolwiek z takich części kupić.
    Pozdrawiam