Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy

08 Kwi 2011 18:51 5895 5
  • Poziom 23  
    Matiz nie mogę otworzyć drzwi od strony kierowcy. Szyba na korbę. Drzwi w tej chwili zamknięte i nie udaje mi się otworzyć. Przycisk się wyciąga, choć z trudem. Uchwyt wewnętrzny nie odbija do końca. Słychać, że linka ciągnie ale drzwi nie otwierają się. Z zewnątrz za klamkę również nie.
    Co rozebrać? I czy bez otwarcia drzwi zrobię to? Jak zdemontować korbę szyby?
    Jutro sobota chętnie bym spróbował. Czy coś trzeba będzie wymienić?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Trzeba by rozebrać boczek z drzwi, może być ciężko bez uszkodzenia jakiegoś plastiku. A korbka jest pewnie na zawleczkę, małym śrubokrętem z tyłu korbki się podważa
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Uszkodzenie mechaniczne zamka b. łatwe w naprawie pod warunkiem ,że ma się dostęp do niego.
  • Poziom 23  
    momik12 napisał:
    Uszkodzenie mechaniczne zamka b. łatwe w naprawie pod warunkiem ,że ma się dostęp do niego.

Ok, ale czy dobrego dostępu muszą być otwarte drzwi?
    Czy zdjęcie boczku umożliwi mi otwarcie drzwi, czy muszę je otworzyć przed zdjęciem boczku?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    wystarczy zdjęty boczek.
  • Poziom 23  
    Może jeszcze ktoś napisze na czym ta naprawa ma polegać? Co w tym zamku jest problemem?

Dodano po 5 [godziny] 49 [minuty]:

Udało się. Nie bez trudu zdjąłem boczki z obu drzwi urywając przy okazji dwie plastikowe spinki. Poznałem mechanizm działania zamków. Udało mi się odblokować i otworzyć drzwi. Popsiukałem WD40 na ten cały zardzewiały mechanizm od środka. I w tej chwili hula bez problemu.
    Pozostaje mały problem dokupienia jednej spinki takiej plastikowej którą ułamałem.
    Jak się taka spinka, którą te boczki są spięte z blachą drzwi nazywa fachowo i gdzie jej szukać?