Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo v50 pilny serwis układu zasilania czerwona kontrolka akumlatora

matii88a 08 Kwi 2011 21:10 6643 5
  • #1 08 Kwi 2011 21:10
    matii88a
    Poziom 7  

witam wszystkich mam problem z volvem v50 2006 rok 2,0d mianowicie samochód kupiłem jako uszkodzony, po odebraniu od lakiernika występuję jakiś błąd. Po uruchomieniu silnika wszystko jest ok żadna kontrolka nie świeci komputer nie wykrywa żadnych błędów po około 2 minutach zapala się czerwona kontrolka akumlatora i komputer wyświetla się pilny serwis układu zasilania... Pozornie wydaje się że to coś z alternatorem w takim razie elektryk założył mi inny alternator problem nie zniknął kontrolka znowu się zapala, dodam jeszcze że przy uruchomionym silniku napięcie jest w granicach 14,2V. Nie wiem co jest grane proszę o pomoc i z góry dziękuję.

• #2 09 Kwi 2011 00:02
    glosny83
    Poziom 28  

Jak zaświeci się ta kontrolka ładowanie zmienia się?

• #4 07 Lip 2011 21:49
    banana23
    Poziom 2  

mam identyczny problem kontrolka pojawia sie po 2 minutach i nie gasnie , napiecie na akumulatorze po odpaleniu ma ok 14,50 V kiedy silnik jest nie odpalony okolo 12,65 V , dodam ze przejechalem juz okolo 500 km i samochod mi nie zgasl tazke wyaje mi sie ze to nie jest akumulator. Czy rozwiazales ten problem bardzo prosze o pilmna odpowiedz gdyz jestem poza granicasmi kraju i licza sie koszty i czas.

Dodano po 1 [minuty]:

poprawka- napisalem ze to nie jest akumulator a mailem na mysli alternator

• #5 07 Lip 2011 22:06
    wopor
    Poziom 32  

Witam, ale może masa jest lużna lub urwana ,ta od komputera i stąd ten błąd , kalkulator nie widzi dobrego napięcia, powodzenia.

• #6 07 Lip 2011 22:09
    banana23
    Poziom 2  

dodam ze jestem w kopenhadze a wsobote byla tu mala powodz i jezdzilem troszke po wodzie moze to mialo jakis wplyw

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME