Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C 1.7DTI 2001 kłopot z zamkiem centralnym

marek_adam 08 Kwi 2011 22:23 1929 2
  • #1 08 Kwi 2011 22:23
    marek_adam
    Poziom 1  

Witam serdecznie,
    Mam problem z moją Corsą C z 2001r. Mianowicie chodzi o to, że od początku jak mam to auto, a mam je od 2004r. nie działa w nim sterowanie z pilota i można otwierać tylko kluczykiem. Generalnie nie przeszkadzało mi to do pewnego momentu, najlepsze jest to, że otwierając auto kręcę raz w lewo- otwierają się drzwi od kierowcy, przekręcam drugi raz i wtedy dopiero otwiera się całość. Próby zaprogramowania pilota spełzły na niczym czyli przekręcenie kluczyka w stacyjce na "I" i trzymanie przycisków czy to otwierania czy też zamykania nie wywołują żadnego efektu. Może przez to, że auto jest sprowadzone z Belgii no i przykładowo dziś się dowiedziałem, że kluczyk z pilotem jest od Opla Astry, a nie od Corsy. Czad. Ale postanowiłem jakiś czas temu dać elektrykowi do zamontowania centralkę typu "otwórz zamknij" sądząc, że już oryginalnie nic nie da się zrobić, gość ją zamontował,skasował i dalej jest lipa. Wciskam otwórz i otwiera tylko kierowcę, otworzę drzwi od kierowcy, wcisnę znowu "otwórz" nic się nie dzieje, wcisnę "zamknij" przy otwartych drzwiach kierowcy rygiel idzie w dół i w górę i otwiera całość. Niezła wixa, wiem. No więc jego diagnozą na to było, że jest to wina siłownika sterowania zamka centralnego, że trzeba wymienić itd. no to zakupiłem siłownik, no i... też nie trafił. Siłownik został podmieniony i nic się nie zmieniło. Jest ktoś kto potrafi mi pomóc, dać jakąś radę jak rozwiązać ten problem ale podejmie się naprawy tego ustrojstwa ze skutkiem pozytywnym?! Corsina jest 5-cio drzwiowa jak to może coś pomóc i ma zamontowaną centralkę sterowania drzwiami firmy FOX.

0 2
  • #2 08 Kwi 2011 22:41
    jawiczka
    Poziom 27  

Po pierwsze to otwieranie pierw drzwi kierowcy, potem pozostałych drzwi to normalna praca centralnego zamka w tym aucie.
    Po drugie jeśli chcesz żeby na jedno naciśnięcie otwierał wszystkie drzwi i na jedno naciśnięcie zamykał wszystkie drzwi, jedź do kogoś kto ma TECH-a 2 i niech prze programuje to, wtedy sterowanie zamkiem z dodatkowego pilota zacznie działać prawidłowo.

0
  • #3 11 Kwi 2011 15:05
    Kalasz
    Poziom 15  

Sterowniki zamka centralnego mają możliwość wysyłania podwójnego sygnału, co umożliwia otwarcie wszystkich drzwi. Monter powinien Tobie zaproponować tego typu sterownik. A może ten sterownik, który Ci zamontował potrzebuje tylko uaktywnienia odpowiedniej funkcji. PZDR

0